Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A50] Nowość w serii "A" - poznajcie A50!

(Temat utworzony: 22-03-2019 02:59 PM)
884 Wyświetlenia
RadekK
Hotshot
Opcje

295-A-Series-KV-Banner-36x24inch-e1551339667384.jpg

 

Czołem!

 

Chciałbym oficjalnie poinformować użytkowników forum, że do sprzedaży trafił model Samusng A50.

 

Urządzenie jest bardzo ciekawe i zasługuje na własny wątek do prowadzenia dyskusji. Patrząc na A50 przypomina mi się model A8 - telefon ze świetnymi parametrami w rozsądnych pieniądzach.

 

A-ósemki nie kupimy już w oficjalnej sprzedaży, jednak to jeszcze nic straconego — sprawdźcie A50!

 

Co wyróżnia model A50 na tle innych urządzeń?
Na pierwszy plan rzuca się ogromny wyświetlacz o przekątnej 6,4", który zajmuje aż 84,9% przedniego panelu przy wymiarach 158.5 x 74.7 x 7.7 mm. Inżynierowie Samsung w dalszym ciągu stawiają na bezramkowce, co mi osobiście bardzo się podoba.

 

Warto mieć na uwadze, że szkło jest wzmocnione Gorilla Glass 3-ciej generacji, a pod ekranem umieszczony jest czytnik linii papilarnych niczym we flagowym modelu S10 i S10+.

 

Zwróćcie również uwagę na ogromną baterię, której pojemność wynosi 4000 mAh. To dokładnie tyle, ile w Note9 i o 600 mAh więcej niż w modelu S10. Jestem szalenie ciekawy, jaki wynik włączonego ekranu urządzenie uzyska na jednym ładowaniu. Będąc przy temacie baterii warto zauważyć, że telefon ma zaadaptowany standard szybkiego ładowania.

 

W A50 znajdziemy trzy aparaty:
1. Szerokokątny 8MP, który obejmie aż 123 stopnie. Zdjęcia grupowe będą zdecydowanie łatwiejsze! :smiling-face:
2. Apart wyłapujący głebię - 5MP. Dzięki niemu obkiety mieszczące się na dalszym kadrze mogą być sprzętowo rozmyte.
3. Główny moduł 25MP ze świetłem 1.7.

 

Sztuczna iteligencja wykrywa scenerię, którą fotografujemy (np. jedzenie, zwierzęta, krajobrazy - razem aż 20 typów) i automatycznie ustawia parametry pozwalające wykonać idealne zdjęcie.

 

aparaty.jpg

 

Dokładną, pełną specyfikację jak i cenę sprawdzicie pod następującym linkiem:
https://www.samsung.com/pl/smartphones/galaxy-a50/SM-A505FZOSXEO/

 

Jak wam podoba się nowe urządzenie? Czy nowa linia produktów z serii A ma szansę na sukces na rynku?

 

Jeśli jesteś osobą, która planuje zakup ten temat to świetne miejsce, aby zapytać szczegóły :smiling-face:

47 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@aks19, czy przywracałeś kopię zapasową z innego telefonu na nowym A50? Jeżeli tak to może być właśnie źródłem Twoich problemów. Przywróć ustawienia fabryczne, ale tym razem nie przywracaj kopii zapasowej.


0 Like
aks19
First Poster
Opcje
Nie przywracałem kopii zapasowej, najwyraźniej z moim telefonem coś jest nie tak.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@aks19, sprawdź jak się zachowuje bateria telefonu w Trybie bezpiecznym. Sprawdź również, która aplikacja najbardziej zużywa baterię (Ustawienia > Pielęgnacja urządzenia > Bateria > Użycie baterii).


0 Like
aks19
First Poster
Opcje
Sprawdzę to, przeczytałem przed chwilą że można skalibrować baterię kodem "*#0228#". Czy to może okazać się pomocne?
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@aks19, nigdy nie kalibrowałem baterii w ten sposób więc nie mam opinii na ten temat. Opierając się jednak na informacjach z internetu to raczej nie spodziewałbym się na Twoim miejscu jakiejkolwiek poprawy. Z tego co udało mi się wyczytać to kalibracje wykonuje się raczej na telefonach używanych przez dłuższy czas.


0 Like
Kaspro
Student
Opcje

Witam;) mam takie pytanie, w s7 edge mogłem robić długie screeny na zasadzie że po zrobieniu zrzutu wyskakiwała na dole belka gdzie można przyciąć screena lub nacisnąć inny przycisk i zrobić kolejny screeny tekstu który był poniżej, w a50 nie mam tej belki na dole po zrobieniu zrzutu, czy można to jakoś włączyć w opcjach? Szukałem ale widzę tylko możliwość zrobienia zrzutu gestem przyciągnięcia, to akurat opcja którą mam włączoną.

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Witaj @Kaspro. Funkcja odpowiedzialna za robienie zaawansowanych zrzutów ekranowych nosi nazwę Przechwytywanie inteligentne. Znajdziesz ją przechodząc kolejno do: Ustawienia > Zaawansowane funkcje > Przechwytywanie inteligentne. Sprawdź czy posiadasz taką funkcję w telefonie.


0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

Dobre wieści dla posiadaczy modelu Galaxy A50. Wraz ze zbliżającą się aktualizacją oprogramowania oprócz czerwcowych poprawek bezpieczeństwa pojawią się również nowości w obszarze aparatu. Smartfon otrzyma dedykowany tryb nocny, bardzo zwolnione tempo nagrywania filmów oraz możliwość skanowania kodów QR bez konieczności korzystania z Bixby. Oficjalna lista zmian obejmuje również ulepszenia w obrębie ochrony Knox Guard. Na ten moment opisywane nowości pojawiły się w modelu SM-A505F w Indiach. Prawdopodobnie takie same nowości pojawią się dla modelu SM-A505FN, który jest dostępny między w naszym kraju.