Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

[A7] Jakość zdjęć Galaxy A7

(Temat utworzony: 30-12-2018 12:21 PM)
2702 Wyświetlenia
blochos
Student
Opcje

Od niedawana jestem posiadaczem A7 i jestem załamany jakością zdjęć.  3 obiektywy z tyłu a jakośc jak w podrzędnym smartfonie.

Co ciekawe przed zrobieniem zdjęcia obraz a podglądzie jest jak brzytwa. Dlatego też zastanawiam się czy to kwestia jakiś ustawień.

to zdjecie z iphone SE

se.JPG

 

 

to zdjecie z A7

a7.JPG

A7 strasznie rozmywa krawędzie. 

Prosze spojrzeć na włosy, na linie kontaktu przyczepionego do białej deski itp

zdjecia są zrobione z tej samej odległosci w tym samym czasie przy tych samych warunkach. oba na trybie auto na najwyższej rozdzielczości

 

czy to kwestia ustawień czy tak po prostu wyglądają zdjęcia z A7?

0 Like
10 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@blochosCzy sprawdzałeś czy nie ma aktualizacji androida ?

0 Like
blochos
Student
Opcje

Cześć.

Tak na urządzeniu zainstalowane jak najnowsze oprogramowanie

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Jak już chcesz porównywać jakość zdjęcia to robimy na takich samych urządzeniach.

0 Like
blochos
Student
Opcje

Super rada.🙂

Porównuje urządzenia jakie mam.

Próbuje się dowiedzieć czy taki po prostu jest. Może ktoś też uważa, że zdjęcia są zaszumione. Może ktoś wie czy to przez ustawienia. 

3 obiektywy? Wydawać by się mogło, że nie powinno być co do jakości zdjęć żadnych uwag a jednak.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

To pobaw się ustawianiami aparatu. Jesli ja potrzebuje mieć dobrej jakość zdjęcia to wyciągam lustrznkę.

https://youtu.be/1Hb_ijtyyic

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@blochos kwestia jest tego typu, że to z Samsunga masz naturalne, ostrzony jest pierwszy plan zgodnie z zasadami fotografii, w przypadku iPhone masz wyostrzoną dodatkowo głębię, co nie jest normalnym efektem. Jeżeli na Samsungu chcesz uzyskać taki sam efekt skorzystaj z opcji Live Focus w aparacie i wtedy będziesz mógł wyostrzyć lub rozmyć tło jeszcze bardziej, według swoich potrzeb i upodobań. :winking-face:

 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
blochos
Student
Opcje

Jeśli zatem chcę, aby postać była ostra, nie rozmyta i bez szumów to używać live Focus wskazując przy okazji miejsce gdzie ma być ostro? 

Sprawdzę. Dziękuję

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@blochos "Przećwicz" aparat, bo ma dużo ciekawych funkcji i opcji, z których wiele osób wcale nie korzysta, a warto. :smiling-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

No cóż nie ma co liczyć że zdjęcia bedą takiej jakości  jak we flagowcach z najwyższej półki, chodźby telefon miał 5 obiektywów.