Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S7 po aktualizacji do 8.0 OREO czuwanie sieci/cell standby jak naprawić? Zużycie baterii.

(Temat utworzony: 05-08-2018 01:50 PM)
1640 Wyświetlenia
gaweu
First Poster
Opcje

Dzień dobry, zaktualizowałem android nougat do oreo i mam problem z czuwaniem sieci/battery standby. Otóż znajduje się to na 1 pozycji jeśli chodzi o zużycie bateri. Przywrócenie telefonu do ustawień fabrycznych nie odniosło skutku.

Jestem rozczarowany, telefon dużo lepiej działa na oreo, ale to czuwanie sieci to jakaś kpina.

 

Co mam zrobić w tej sytuacji? Oddawać telefon do serwisu?

Proszę o pomoc.

0 Like
UPAH
First Poster
Opcje

Moj telefon S7 po aktualizacji do OREO pokazuje taie cuda:

Screenshot_20180802-081935_Settings.jpg

Przez noc zżera mi 30-35% baterii przy bezczynnosci. W dzień wytrzymuje mi do godz. 16-17. Dramat! Co robić?? Aktualizacja lipcowa nic nie wniosła...

Pozdrawiam.

Paweł

0 Like
Dziadek_Staszek
Explorer
Opcje

Są dwie możliwosci:

1. Czekać na poprawkę którą np dostała Holandia i Wielka Brytania, nie wiem dlaczego nie dostała Polska!

2. Zrobić downgrade do 7.0, nie nabijesz flagi Knox

0 Like
Arcziii
Navigator
Opcje

Ja rozumiem, że niektórzy mają z garem i piszą głupoty. Adaptacja baterii? K.... ludzie a co ma adaptacja do fizycznego zużycia. Jeśli telefon mam nowy i na android 7.0 sot mam zawsze 6h a na 8.0 przy takich samych ustawieniach i takim samym użytkowaniu sot mam 2.5h do tego czuwanie sieci na 1 miejscu to jest już nie halo. Telefon lubi być ciepły nawet nieużywany. I proszę aby sebixy i karyny powstrzymały się z komentarzami odnośnie co mam robić bo jestem zaawansowanym programistą androida. Pod siebie naprawiłem ten problem i nikomu nie udostępnie plików bo zmofyfikowałem zabezpieczenia. Wy co najwyżej możecie kombinować z full wipe i wyczyścić nand cache majac odpowiedni PIT. Powodzenia

0 Like
wdowapostalinie
Journeyman
Opcje

Polecam zrobić "Wipe cache partion". W moim przypadku pomogło. 

EDIT: Niestety sposób ten nie działa w korzytaniu z danych komórkowych. Przy użyciu WiFi rzeczywiscie czuwanie zmiejsza siędo "normalnego" zużycia procentowego baterii. W Zasięgu LTE wciąż ten sam dramat. W ciągu 4 godzin nie mam już ponad 30% baterii, a przez półtorej godziny nie korzystałam z niego wcale. Użycie baterii w tej chwili w czuwaniu to już 15%. Chyba nie ma innego sensownego rozwiązania jak czekać na jakąś łatkę. 

38422358_196987694499107_6855022440142077952_n.jpg38600625_264790724117334_8548620829133373440_n.jpg

Damian K
Hotshot
Opcje

@wdowapostalinie a po drodze nie było żadnej mniejszej aktualizacji? Z tego co mi wiadomo to był błąd jedynie wyświetlania danych, który nie miał wpływu na samą baterię, ale dobrze byłoby, gdyby inni również sprawdzili.

Tak czy siak, dzięki za info. :smiling-face:


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
wdowapostalinie
Journeyman
Opcje

Owszem, była, ale nie wniosła żadnych zauważalnych zmian. Dopiero wczoraj po wyczyszczeniu tego drobnego syfu wszystko się ustabilizowało i batera zdecydowanie wydłużyła czas pracy :winking-face: 

A co do pisania do Samumg Mebmers z tym problemem - cóż, jeśli kopiuj - wklej można nazwać pomocą, no to tutaj słabo z ich strony. Nie uzyskałam żadnej odpowiedzi na konkretnie zadane pytanie. Także, jeśli ktoś ma jeszcze z tym problem, to warto spróbować sposobu od @RadekK :smiling-face: 

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@wdowapostalinie

 

To teraz czas na innych, żeby spróbowali. :smiling-face:

 

A i korzystając z okazji, witaj na forum. Rozgość się również w innych tematach, jeżeli umiesz i lubisz pomóc. :winking-face:


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
wdowapostalinie
Journeyman
Opcje
@DamianK
Bardzo mi miło i dziękuję! :smiling-face:
Dziadek_Staszek
Explorer
Opcje

W miom przypadku wipe cache partition nie pomoaga i nie pomoże niestety. Oprocz OTA stawiałem też system przez ODIN z czyszczeniem partycji (erase nand all) nie dało to nic. Jeżeli chodzi o czuwanie sieci to faktycznie jest to błąd obliczeniowy, który zlicza aplilacje wykorzystujące dane LTE. Ogólnie telefon glupieje na LTE, jakby nie wchodził w deep sleep, przy wyłączonym ekranie. Sprawdzając statystyki zużycia baterii np gsam, najwięcej baterii pobiera kernel. Niestety wydaje mi się że cos samsung skopal. Bo na xda jest już rozwiazenie. Customowy tgp kernel zalatwia sprawę.

0 Like
balsam_tf
Journeyman
Opcje

Dostałem w końcy odpowiedź w Samsung Members na zgłoszenie, i nie próbują już wciskać kitu że tak ma być a że naprawią to w przyszłęj aktualizacji... pytanie kiedy, tego juz nie napisali :smiling-face:

0 Like