Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Ciągłe " plumkanie " Samsung S7 Edge

(Temat utworzony: 19-01-2018 08:38 PM)
2536 Wyświetlenia
Agnes32
Apprentice
Opcje
 
0 Like
8 Odpowiedzi
Agnes32
Apprentice
Opcje

Od dwoch dni mam problem , a mianowicie podczas korzystania telefon ciągle mi plumka , wydaje dzwiek powiadomienia podlaczenia ładowarki . Co moze byc przyczyną ? Nie wiem czy wysyłac go do reklamacji .

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
@Agnes32
Czasami trudno pomagać, gdy nie zna się urządzenia na którym występuje problem. Ty wiesz bo to masz, my raczej nie zgadniemy co masz. :winking-face:
Co do plumkania. Próbowałaś uruchomić telefon ponownie? Co się dzieje gdy kabel ładowarki jest w pięty w telefon, czy nadal "plumka"? Czy do ładowania używany był oryginalny zestaw? Czy ktoś przez przypadek nie próbował wpiąć odwrotnie wtyczki USB? Pytam bo nie znam modelu.

Spróbuj wyczyścić port USB w telefonie. Delikatnie go przedmuchaj, przetrzyj ręcznikiem papierowym nasączonym wysokoprocentowym alkoholem (nie wódką). Zrób to bardzo ostrożnie i delikatnie. Po przemyciu znów przedmuchaj, najlepiej skorzystać ze sprężonego powietrza w małej dawce.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Agnes32
Apprentice
Opcje

Racja , nie napisalam 😂😂😂 samsung galaxy s7 edge .podczas ladowania nie wiem bo wtedy nie korzystam z tel. Tak juz go włączałam i wyłączałam , zamknełam wszytkie aplikacje , przeskanowałam antywirusem i dalej jest problem. Ładowany jest oryginalnym zestawem. 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
To sprawdź co się dzieje w trakcie ładowania. Wykonaj czyszczenie portu tak jak napisałem. I daj znać.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Agnes32
Apprentice
Opcje

Zrobiłam wszytko jak pisałeś, dziś już nawet przywrociłam ustawienia fabryczne i już przy uruchamianiu pierwszym plumkał jak wariat , problem z podpietą ładowarką jest ten sam😔😔😔😔

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
To oznacza, że uszkodzeniu uległ moduł USB. Oby nie na skutek zalania. 😞
Nie pozostaje nic innego, jak kontakt z serwisem.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
kacperbe
First Poster
Opcje

Ja mialem ten sam problem w tym samym modelu. Jak ktoś chce jeszcze rozwiązać ten problem to już mówie. Wystarczy wyłączyć moduł NFC i plumkanie znika 🙂 Wynika to z tego ze zapewne masz za etui schowaną jakąś karte lub np bilet miejski.

ryhu
First Poster
Opcje
Dzięki Kacper. Mam za etui włożoną kartę. Wyłączyłem NFC i plumkania nie ma . Był konflikt, Teraz to rozumiem. Jeszcze raz dziękuję
0 Like