Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Ładowanie S7 Edge przez urządzenie zewnętrzne.

(Temat utworzony: 03-03-2019 12:25 AM)
1661 Wyświetlenia
radzio715
Journeyman
Opcje

Witam.

Kilkanaście miesięcy temu padło mi gniazdo USB w wyżej wymienionym telefonie, przestał się ładować. Nie chciałem oddawać do serwisu (i tak po gwarancji) więc zakupiłem ładowarkę indukcyjną. Niestety i ona ostatnio zawodzi, trzeba starać się bardzo równo układać telefon aby zadziałała. Kilka dni temu przypadkiem podłączyłem telefon do ładowania PS4 zamiast pada (bardzo śmieszna sytuacja) i ku mojemu zaskoczeniu, telefon zaczął się ładować. Próbowałem też pod inne ładowarki podłączyć, jednakże też nie ładuje. Moje pytanie brzmi, czy jest ktoś w stanie mi wytłumaczyć dlaczego z konsoli ładuje? Czy to kwestia napięcia innego? Czy wersji USB?

 

Dziękuję z góry za odpowiedź. 

0 Like
14 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@radzio715, Witaj na forum.

Napisałeś, że sprawdzałeś z innymi ładowarkami, ale czy sprawdzałeś też z innymi kablami ? Np. podepnij kabel z PS4 do ładowarki z telefonu.

 

Czy ładowarkę indukcyjną masz oryginalną czy jakiś zamiennik ?


0 Like
radzio715
Journeyman
Opcje

Dziękuję za miłe słowa. 

 

Ładowarka indukcyjna jest oryginalna Samsunga.

Dodam też, że tą sieciową również nową kupiłem. Na innych ładowarkach np z LG też nie ładuje. Sam kabel podłączyłem do ładowarki i niestety ta sama reakcja.

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@radzio715  Chyba będzie konieczna wizyta w serwisie aby zdiagnozowali co się dzieje. Możliwe że jest uszkodzone gniazdo USB.


0 Like
radzio715
Journeyman
Opcje

Przepraszam za niejasność, ale byłem w serwisie lecz nie zostawiłem, bo zależało mi żeby telefon był ze mną. Stwierdzono, że gniazdo jest uszkodzone. 

Czekam dalej na odpowiedź, czy ktoś wie, dlaczego z PS4 ładuje. 

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@radzio715, raczej nie uzyskasz konkretnej odpowiedzi na to pytanie. Jeżeli serwis stwierdził, że port USB jest uszkodzony to nic więcej nie wymyślimy. Jeżeli nie chcesz zostawiać telefonu w serwisie to musisz poszukać takiego punktu serwisowego, który będzie w stanie na miejscu wymienić uszkodzone elementy. W tym celu zerknij do wyszukiwarki serwisów. Zobacz jakie są punkty w Twojej okolicy i zapytaj czy będą w stanie wykonać usługę na miejscu.


kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@radzio715  napisał(a):

Sam kabel podłączyłem do ładowarki i niestety ta sama reakcja.


Próbowałeś podłączać telefon do komputera ? Czy jest jakakolwiek rekacja przy podłączaniu telefonu pod komputera ?


0 Like
radzio715
Journeyman
Opcje

Ładuje też z komputera, z kabla od PS4, ale również oryginalnego, jednakże o połowę dłużej (około 6.5h). Podłączyłem też oryginalny kabel do PS4 i również ładuje(do pełnego naładowania 3.5h), wychodzi na to, że z urządzeń ładuje, a przez sieć i wtyczkę sieciową nie...

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@radzio715 z komputera będzie wolniej, bo porty USB mają małą wydajność prądową.

A teraz pytanie, czy te ładowarki od Samsunga są wstanie ładować inne urządzenia?


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Rozwiązanie
RadekK
Hotshot
Opcje

Jak na moje oko uszkodzony/zanieczyszczony port USB. Puszcza mniejsze napięcie, a większego nie przyjmuje.