Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 
Ugrás a megoldásra MEGOLDVA

Eredeti témakör:

ez mit jelent?"smart device" A tv azt írja csatlakozni akar...

(Témakör létrehozásának dátuma: 19-07-2019 11:18 AM)
11580 Megtekintések
Tomcsi
Explorer
Beállítások

üdv mindenkinek, első okos tv-t használom, nem igen értek hozzá , be van állítva nettre kötve, használom tökély szóval ha egyszerűt kérdeztem ezért van :smiling-face:. A kérdésem! ez a "smart device" valami csatlakozni akar, időnként jelzi a tv, megengedtem neki mert tegnap este kétszer is kidobta a tv, baj ha megengedtem? A wifi hálózatunk jelszóval védett, de mivel első okosom és nem értek hozzá már arra is gondoltam valaki kívülről akar valahogy a tv-re kapcsolódni, (tényleg nem értek hozzá de megijedtem)saját mobiltelefonom nem akartam a tv-vel összekötni, max annyi, ha ez számít, hogy a youtube-t néha telefonról indítom. Szóval szeretném kérdezni, hogy  mi ez a smart device, és baj e ha megengedtem hogy csatlakozzon. (azt állítottam be, hogy csak az elsőnél jelezze) előre is kösz :TOMI

0 tetszik
9 Válaszok
RozvM
Samsung Members Star ★★★
Beállítások

A Samsung smart TV-k emlékeim szerint saját "hotspotot" használnak, emiatt az adott Wi-Fi hálózatra csatlakozás nélkül is lehet elérni a készüléket, például Smart View kérelemmel.

 

Esetleg ha adnál egy készülékazonosítót, utána tudnék nézni a dolgoknak.


Kérlek nyomj a MEGJELÖLÉS MEGOLDÁSKÉNT! gombra, hogyha az adott hozzászólás megoldotta a problémádat. Ezzel nem csak a mi munkánkat, hanem a felhasználók gyorsabb és könnyebb tájékozódását is elősegítheted!

0 tetszik
Tomcsi
Explorer
Beállítások

Samsung ue49nu7102

 

A TV AZT írja a bele egyezésem nélkül semmi se csatlakozhat, elvileg semmi gyanús nincs DE mióta rá kötöttük a nettre , ha ez nincs csatlakoztatva folyamatosan kéri, köszi a segítséget, lehet hogy ártalmatlan dolog de én kicsit tartok tőle. Ha kiveszem hogy nem csatlakozhat, újra kéri . (ezt is csináltam már, hogy engedtem, majd kitöröltem, újra kérte) szóval szeretném tudni hogy ettől kell e tartanom, vagy valami rendszer dolog esetleg a házban lévő mobilokat érzi e stb... köszi

0 tetszik
RozvM
Samsung Members Star ★★★
Beállítások

Ha elutasítod, nem kell mitől tartanod.

 

Az, hogy milyen módon kelnek önálló életre a készülékeid, neked kell tudnod.

Áramtalanítsd/Kapcsold ki a környezetedben lévő elektronikai eszközöket, ezzel talán ki tudod szűrni a dolgot.

 

A csatlakozási kérelemek kezelése:

Screenshot_2019-07-19 HUN_KM2DVBEUN-3 0 2_181205 0 pdf.png


Kérlek nyomj a MEGJELÖLÉS MEGOLDÁSKÉNT! gombra, hogyha az adott hozzászólás megoldotta a problémádat. Ezzel nem csak a mi munkánkat, hanem a felhasználók gyorsabb és könnyebb tájékozódását is elősegítheted!

0 tetszik
Tomcsi
Explorer
Beállítások

köszi itt töröltem, de újra kérte, azt nem lehet neki megmondani hogy soha ne kérje? Vagy ha azt állítom be,hogy csak 1szer akkor lehet megérti? (amúgy azt hiszem a családba van samsung telefon, anno mintha azt olvastam volna a samsung tv az azonos márkájú telefont érezheti)

0 tetszik
RozvM
Samsung Members Star ★★★
Beállítások

@Tomcsi  írta:

Vagy ha azt állítom be,hogy csak 1szer akkor lehet megérti?

 Nem hinném, de egy próbát megér.


Kérlek nyomj a MEGJELÖLÉS MEGOLDÁSKÉNT! gombra, hogyha az adott hozzászólás megoldotta a problémádat. Ezzel nem csak a mi munkánkat, hanem a felhasználók gyorsabb és könnyebb tájékozódását is elősegítheted!

0 tetszik
Tomcsi
Explorer
Beállítások

köszi, bár ha semmi gyanús nincs,kell aggódnom, hogy valaki belenyúl a tv-be?

0 tetszik
Megoldás
RozvM
Samsung Members Star ★★★
Beállítások

Biztonsági rések és backdoor-ok mindenütt lehetnek, de amit a TV képernyőján látsz, azon kívül más elvileg nem történik a készüléken. Mondjuk az internetes távirányítás pont egy olyan dolog, amit ilyenkor el lehet követni meglepetésszerűen.

 

Ha a helyedben lennék, egyáltalán nem engednék be ismeretlen eszközt.


Kérlek nyomj a MEGJELÖLÉS MEGOLDÁSKÉNT! gombra, hogyha az adott hozzászólás megoldotta a problémádat. Ezzel nem csak a mi munkánkat, hanem a felhasználók gyorsabb és könnyebb tájékozódását is elősegítheted!

0 tetszik
Tomcsi
Explorer
Beállítások

gondolom magát tv-t lekapcsolni a netről radikális lépés lenne nem? (ha már okos...) egyáltalán ha lekapcsolom róla a netet, ez megszűnne hogy eszköz akar csatlakozni??úgy alakult áramot szereltek a házunkba meglett az áramtalanítás, az engedélyt tiltásra kapcsoltam..... megnéztem a tv nem  írja mi ez, csak amit a címben írtam meg annyit hozzá tesz, hogy mobil eszköz tartalmának lejátszása. (az én mobilomon nincsen a samsung programja amivel lehet a tv -t irányítani, meg még nem tudom mire való)

 

 

pont az ilyemiktől félve nem akartam smart-ot, csak amikor akciós tv-t hírdetett a szolgáltató nem tudtuk még mi az a Smart, elvileg én csak 1  124 centis tv-t akartam okosság nélkül pont mert attól félek, hogy felnyomják.... hát nem nyugodtam meg :smiling-face:

 

most akkor inkább vegyem le a netről? youtob-ot használom meg az MLB- appon ott nézem a baseball-t ha már okos... vagy elég ha jelzéskor megnyomom a tiltást? ugye a tv is írja az engedélyem nélkül semmi nem kapcsolódhat.

 

ui: szóval ezt tavaly karira kaptam a szolgáltató valami hűségprogramja,(részletre olcsóbban lehet tv-t venni vagy mi) fene se tudta hogy okos, csak mivel kedvezményes volt részletre stb a szüleim azt mondták karira megkapom , csak mielőtt jönne az "akkor miért vettél okos-t" kérdés előtt írtam a méret volt nézve azt nem tudtuk mi a SMART jelzés

0 tetszik
Tomcsi
Explorer
Beállítások

ez a saját hotspot Smart kérelemel  akkor is megy ha nincs a tv hálózaton?

0 tetszik