Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

HDMI ARC hangerő probléma

(Témakör létrehozásának dátuma: 29-10-2018 01:20 PM)
5329 Megtekintések
smoochEing
Apprentice
Beállítások

Sziasztok,

 

nagyjából 1 éve vásároltam egy Samsung HT-J4530 5.1 rendszert, és egy EU49K6370SSXXN televíziót. A kettőt HDMI ARC (Anynet) kábellel kötöttem össze, és tökéletes működött.

 

Kicsit rendezkedtem a lakásban, áramtalanítottam az eszközöket, majd újbóli összekötés után jóval halkabb az 5.1 HDMIn keresztül, mint előtte.

 

Főbb információk:

- HDMI ARC kábelen keresztül halk az 5.1

- ha a TV Bluetooth-szal keresztül kapcsolódik az 5.1-hez, akkor tökéletes a hang

- ha az 5.1-be beépített rádiót hallgatom, akkor tökéletes a hang

- ha mobillal kapcsolódom az 5.1-hez Bluetooth-szon keresztül, tökéletes a hang

 

Tehát összefoglalva, valamiért a HDMI-n keresztül nem kapom a korábban megszokott minőséget (hangzást), ráadásul össze is tudom hasonlítani 1 gombnyomás után a Bluetooth hangzással, és  mondjuk 20-as hangerőn a hdmi halk, bluetooth viszont nagyon kellemes. Tehát feltételezem, nem hibás az 5.1 (hiszen korábban is működött), de a TV sem (hiszen önmagában szól).

 

Amiket próbáltam:

- TV szofter frissítés

- TV újratelepítés

- TV-n mindenféle hangbeállítás módosítása.

- új, jobb minőségű (arany) HDMI tesztelése

- külföldi fórumon olvastam hogy samsung telóval a TV screen mirroring megoldotta a problémát, amit nem értek (de ők sem), hogy miért, viszont nálam nyilván ez sem működött (ami alapjában érthető, hiszen mi köze egymáshoz? :face-with-tears-of-joy: De nekik megoldotta valamiért)

 

Teljesen tanácstalan vagyok, ahogy írtam, külföldi fórumokon sem találtam megoldást. Esetleg valaki nem találkozott hasonló, számomra "misztikus" problémával? Eddig működött, egy lakás-átrendezés teljesen megtréfálta a rendszert úgy, hogy igazából semmit sem változtattam rajta, csak kicsit arrébb került, ezért másik dugaljba dugtam. Ráadásul működik továbbra is, csak sokkal halkabb mint volt... 30-as volume fölé pedig nem akarom venni, mert akkor nagyon dolgozik a központi egység.. és ami eddig 20as hangerőn hangos volt, az továbbra is legyen hangos, ne kelljen 30-ra felvenni. 😕

 

Előre is köszönöm, ha valaki tud segíteni.

 

Üdv,

Peti

0 tetszik
13 Válaszok
TiborL
Helping Hand
Beállítások

Szia Peti!

 

Az általad írt összefoglalót továbbítottuk technikus munkatársainknak, hogy közösen ellenőrizhessük a további lehetőségeket.

 

Amint válasz érkezik késlekedés nélkül jelentkezünk.

 

Üdv!

0 tetszik
TiborL
Helping Hand
Beállítások

Szia!

 

Technikusaink visszajelzése alapján, javasolt lenne a tévékészüléken és a hangrendszeren is egy gyári visszaállítást elvégezni, viszont a mihamarabbi alapos kivizsgálás érdekében, kérjük, hogy vedd fel a kapcsolatot ügyfélszolgálatunkkal a 06-80-726-7864 díjmentes telefonszámon, mivel technikusaink egyike interneten keresztül rátud csatlakozni a tévére és közösen ellenőrizhetitek a beállítási lehetőségeket.

 

Üdv!

 

0 tetszik
smoochEing
Apprentice
Beállítások

Szia,

köszönöm szépen az ötletet és a segítséget.

A tévén már csináltam gyári visszaállítást, sajnos nem oldotta meg.

A hangfalat hosszú ideig áramtalanítottam (4 napos hosszú hétvégén végig), és újra bekapcsolásnál ismét mindent újra kellett rajta programozni, de sajnos nem javult meg a hang HDMI-n keresztül.

 

Hétvégén szerzek egy laptopot és kipróbálom a laptop-5.1 HDMI kombót, kíváncsi vagyok, úgy jó lesz-e a hangzás, vagy halk lesz. Egyelőre ennyi ötletem van.

 

Ezt megpróbálom még, ha nem sikerül, hívom a telefonszámot, de amint írtam, gyári visszaállítást már csináltam sajnos. 😞

 

Garanciám van még a TV-re és hangfalra is, de van egy olyan érzésem, hogy nem hibás semmi, csak valami apróság miatt nem jó... Vagy egyszer hirtelen megjavul ugyanúgy, ahogy elromlott. 😞 :smiling-face:

 

Köszönöm,

Peti

0 tetszik
TiborL
Helping Hand
Beállítások

Szia!

 

Mindenképp jó ötlet a laptoppal való tesztelés.

 

A Prémium Távkezelés során a technikusnak hozzáférése van egy bizonyos szerviz menürendszerhez, amin belül olyan módosításokat és visszaállítást is elvégezhet, ami nem elérhető a tévékészülék gyári menürendszeréből, ezért szükség esetén mindneképp várjuk megkeresésed a megadott telefonszámon.

 

Üdv!

0 tetszik
smoochEing
Apprentice
Beállítások

Szia!

 

Köszönöm! A laptopos akcióm sajnos nem járt sikerrel, nem sikerült összehangolni a két eszközt, nem érzékelte az 5.1, hogy hozzákötöttem HDMI-vel a laptophoz.

 

Felhívtam a telefonszámot, egyeztettünk időpontot is a jövő hétre, köszönöm a segítséget!

 

Üdv,

Peti

smoochEing
Apprentice
Beállítások

Szia!

 

Megtörtént a gyári visszaállítás a tegnapi napon, sajnos nem segített, viszont feltárt egy új problémát:

 

A tv automatikus hangolása után vettem észre, hogy az analóg adás esetében tökéletesen jön a hang HDMI-n keresztül, viszont digitális adás esetében halk. Valószínű ez eddig is így volt, csak sosem kapcsoltam át analógra, ezért nem vettem észre. Tegnap tesztelgettem hosszabb ideig, és az összes analóg csatorna esetében sokkal hangosabban jön a "jel" HDMI-n keresztül, azonban ha átváltok digitális csatornára, máris jóval halkabb.

 

Gyanakodtam a koax kábel hibájára, azonban az is kizárható, mert ha  pen-drive-ot csatlakoztatok a TV-hez, sajnos akkor is halk a hang (így volt ez az elmúlt időben is). Kissé idegen terep ez nekem, de gondolom a pen drive-os módszerrel is digitális "jelet továbbít" a rendszer, tehát valami a digitális jellel kapcsolatban lehet rossz?

 

Próbáltam googleben utána olvasni, hogy digitális/analóg HDMI különbség, de nem találok semmi használhatót. Esetleg van valami tipped/tippetek, hogy mivel lehetne még megpróbálkoznom?

 

Köszönöm és üdv,

Peti

 

 

0 tetszik
AdamSzabo
Voyager
Beállítások

Szia Peti!

 

Tudom, hogy azt írtad kipróbáltál mindenfél hangbeállítást, de én a helyedben még egyszer végigzongoráznám a Beállítások/Hang/Szakértői beállítások menüpont alatt a

  • HDMI audióformátum
  • Audióformátum
  • DTV audió szintje
  • Automatikus hangerő

beállításokat, hogy változtatnak-e bármit a helyzeten (leginkább az audióformátumokra lennék kíváncsi). Amikor tükrözted a képernyőt, próbáltad a telefon képernyőjét tükrözni a TV-re, illetve a TV képernyőjét a telefonra is?

 

Üdv,

Ádám

smoochEing
Apprentice
Beállítások

Sza Ádám!

 

Köszi a tippeket.

Igen, végig mentem rajta többször már, de mindig próbálom újra, mert olvastam már olyat fórumban, hogy "egyszercsak jó lett, pedig semmit nem csináltam másképp".

 

A HDMI audióformátum PCM vagy Bitfolyam, de igazából szinte semmi különbséget nem veszek észre, ha egyikről a másikra váltok.

Az Audióformátum PCM, Dolby digital vagy DTS Neo 2:5, itt van hangzásbeli különbség, a hangerő viszont hasonlóan halk mind a háromnál.

A DTV audió szintjét is mozgattam már, sajnos nem segített.

Az automatikus hangerő pedig normálon van, de nem igazán változik semmi akkor se, ha kikapcsolom, vagy éjszakaira állítom. (Viszont ezt csak akkor tudom állítani, ha optikain keresztül jön a hang. HDMI esetében nem elérhető a funkció.)

 

Tegnap felváltva nézegettem optikain és hdmin keresztül, de gyakorlatilag ugyanazt a hangot adja mindkettő, semmi érezhető különbség közte.

Teszteltem csak a TV-t (5.1 kikapcs), hogy úgy van-e különbség az analóg és digitális adás hangja között, de nincsen.

 

A képernyő tükrözést próbáltam oda-vissza igen egy samsung s7-tel, ebben tényleg van bármi ráció, hogy ez megjavíthatná? Holnapra szereztem egy samsung j6-ot, kipróbálom azzal is, hátha. :face-with-tears-of-joy:

 

Utolsó ötletem, hogy egy másik okos TV-vel is ki kell próbálnom a hangfalat, csak az meg elég macerás, mert vagy TV-t kell hoznom, vagy hangfalat vinnem egy másik TV-hez :).

 

Köszi,

Peti

 

 

0 tetszik
bigman001
First Poster
Beállítások

Szia ugyan ez a probléma nálam is ,samu f6400 és M450 hangprojektor és ugyan így hírtelen rossz lett a hang Hdmi-in. Nálad sikerült valahogy megoldani? 

 

Samsung 32f6400 tv és M450 a másik szobában h6230 és HW-K551 van..

ha a tv ét optikaival kötöm össze és a tv ben a hangszórót külsőre teszem nagyon jó és szép hangos a hang ,a dts is átkapcsol és a dolby is...ahogy rádugom a hdmit mellé vagy csak az arcal használom átvált házimozira beindul a cec a hang lecsökken a negyedére és nem lehet átállítani a dolbit sem a dtst marad pcm -en. De akkor is halk lesz ha az optikait házimozira állítom.

És az benne a borzasztó hogy idáig jó volt.. így meg a tv hangszórója hangosabb dinamika abszolult nincs és 10 hangerőn meg sem nyikkan a soundbar.

Szerintetek mi a baj? Nem akarom elhinni hogy nálatok hdmi arcal jó és hangos a hang...és tudjátok váltani a tv-én a dtst és a dolbyt pcm-ről. Digi kábelem van és azóta rossz mióta beállítottam a joky tv t  ahhol csináltam egy gyári visszaállítást és csak a digitális csatornákat állítottam be.

0 tetszik