Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Encrypted Drive na dysku SSD 850 Pro

(Temat utworzony: 13-04-2017 11:52 AM)
2043 Wyświetlenia
Aquila
Student
Opcje

Pytanie jest następujące - jak wyłączyć tę metodę szyfrowania i inne bezpiecznie jak trzeba?
W instrukcji jest tak - "Security mode (Class 0, TCG/Opal or Encrypted Drive) must be disabled (unlocked) before removing and installing onto another PC." 

Encrypted Drive na Samsung Magician z płyty jest na "Enabled", nie "Ready to Enable", czy "Disabled".

Samsung Magician nie może tego zrobić oraz nie ma tam, czy na stronie producenta porad jak wyłączyć bezpiecznie i poprawnie.

Chcę ten dysk przywrócić do stanu fabrycznego i czystego.

Bardzo proszę o pomoc.

0 Like
2 Odpowiedzi
Mietq
Explorer
Opcje

Cześć. Nie możesz przywrócić go do ustawień fabrycznych. Dysk czegoś takiego nie ma jak restore to default LOL :smiling-face:

 

Nie wiem jakiego masz Magiciana, ale jeśli starszego niż  5.0 to zwróć uwagę, że tam w opcjach zabezpieczenia (Data Security) masz info jak klikniesz na znak zapytania. Kliknij na to, a uzyskasz info jak włączyć lub wyłączyć. I jeśli się nie mylę, to np. zabezpieczenie Class 0 może być włączone/ wyłączone z biosu, czyli zwykłe HDD PASSWORD.

 

Przy każdym z zabezpieczeń jest taki znak zapytania i z niego możesz wiele uzyskać info. Sam program ci tego nie da. Poczytaj zawarte tam informacje jak i Helpa którego Magician dostarcza, a z powodzeniem sobie poradzisz :smiling-face: pozdr.

0 Like
Aquila
Student
Opcje

No tak. Jest w SM 4.4 informacja o tym co zrobić. Wcześniej było SM 5 software.

Tam jest napisane, żeby skontaktować się z Samsung lub Microsoft. Ci drudzy odesłali do Pro Support Department czy jakoś tak z kodem wsparcia i podając numer za granicę...

I też, że to jest z BitLocker z Windows 8, jak ja mam tylko 7 i 10.

Dział informatyczny Samsunga przy czacie jest niedostępny albo mam wysłać e-maila jak nie chcę czekać.

A co do Class 0 to w UEFI nie ma nic o zabezpieczeniu dysków hasłem.

 

Dodaję wycinki ekranu. Też pozrawiam :smiling-face:Samsung Magician Security.PNG

 

 

Encypted Drive.PNG

 

 

0 Like