Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Piekarnik + mikrofala NQ50H5537KB nie dopieka ciast od spodu

(Temat utworzony: 06-12-2018 08:06 AM)
1616 Wyświetlenia
Stach
Journeyman
Opcje

Witam. 

Mam ogromny problem z kuchenkną kombinacyjną (mikrofala + piekarnik). Kolejny wypiek z rzędu nieudany. Piekę na programie konwekcj, który jest jedynym możliwym programem do pieczenia np. ciast czy pizzy. Spód ciasta jest zawsze nieupieczony. Próbowałem różnych wariantów temperaturowych i czasowych. Nawet 2 godziny w 200 stopniach nie dają rady -od góry spalone od spodu białe. Z tego co udało mi się wyczytać, piekarnik nie posiada grzałek dolnej i górnej. Piecze jedynie ciepłe powietrze termoobiegu. 

Pytanie do Was, czy macie podobny problem?

Nie wiem czy jest to wada konstrukcyjna czy posiadam wadliwy piekarnik. 

Jest to bardzo przygnębiające, że piekarnik za 2 tyś. złotych nie potrafi upiec ciasta, które potrafił upiec piekarnik za 400zł. 

0 Like
89 Odpowiedzi
aga1955
Explorer
Opcje

Trzeba by zrobić listę osób, które mają problem jak my z tym urządzeniem. Może jakiś wątek na fb czy innym portalu, bo tu nie każdy się rejestruje.

0 Like
marcin0921
First Poster
Opcje

Niestety to samo u mnie! Piekarnik nie nadaje się w ogóle do pieczenia. Ciasto niedopieczone od dołu, a góra zaczyna się przypalać.

Kompletnie odradzam zakupu, tymbardziej tak jak wcześniej zostało wspomniane - w instrukcji obsługi urządzenia jest wyraźnie napisane, że gratulują zakupu mikrofali (A NIE PIEKARNIKA!)

 

Po rozmowie na infolinii ze sprzedawcą stwierdzili, że nie da się nic zrobić. Na stwierdzenie, że sprzedają mikrofale pod opisem piekarnika twierdzą, że to błąd producenta i urządzenie jeżeli nie posiada wad fabrycznych to nic się nie da zrobić!

Czy piekarnik który nie spełnia funkcji pieczenia nie jest wadą produktu??

SAMSUNG - nie wiemy co robić - z chęcią wymieniłbym piekarnik na droższy model, byle pozbyć się tego cuda jakie oferujecie swoim klientom!

0 Like
aga1955
Explorer
Opcje

@marcin0921

Prawda jest taka, że sprzedawcy kupując od Samsunga urządzenia są informowani o tym sprzęcie. Gyby napisali, że to kuchenka mikrofalowa z piekarnikiem napewno wielu z nas by tego nie kupiło, bo ja na 500% . Jeśli Sprzedawca zasłania się wadą, to jego wadą jest to, że wprowadza kupującyc w błąd nazywając to urządzenie piekarnikiem. Sklepy zrzucają winę na Samsunga, ze tak im sprzedają, a kozłem ofiarnym jest kupujący. Na to jest paragraf. na razie czekam na odpowiedź z dwóch źródeł.

0 Like
aga1955
Explorer
Opcje
 
0 Like
MonikaGS
Helping Hand
Opcje

Witam i dziękuję za zwrócenie uwagi na zaistniałą sytuację. Pragnę wyjaśnić, że model NQ50H5537KB zgodnie z kartą produktową oraz informacją zamieszczoną na stronie www.samsung.pl jest piekarnikiem z funkcją mikrofali. Dziękuję za uwagi dotyczące zapisów w instrukcji obsługi. Zostaną one zweryfikowane i odpowiednio zmodyfikowane.

aga1955
Explorer
Opcje

@MonikaGS

Dziękuję za odpowiedź. Proszę nas jeszcze oświecić, co to jest karta produktowa, gdzie ona się znajduje. Jeśli kartą produkrową jest instrukcja obsługi i montarzu tego urządzenia załączona do sprzętu, to pragnę poinformować, że nazwa tego modelu to ,,Kombinacyjna kuchenka mikrofalowa do zabudowy". Gyby instrukcja miała tytuł ,, Kombinacyjny piekarnik do zabudowy z funkcją mikrofali" sprawa byłaby oczywista. Tu jednak występuje sprzeczność z nazwą produktu tym bardziej, że ten model ma więcej funkcji mikrofali, gdzie występuje słowo ,,gotowanie".

0 Like
aga1955
Explorer
Opcje

@MonikaGS

Pani Moniko na stronie Samsunga proszę sprawdzić instrukcję : http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201510/20151029114706672/NQ50H5537KB_EO_DE68-04306B-01_... . Jeśli ktoś kupuje kuchenkę mikrofalową to otrzymuje instrukcję kuchenki mikrofalowej a nie piekarnika.

0 Like
marcin0921
First Poster
Opcje

@Samsung - możemy sprzeczac sie o zapisy w instrukcji, czy karcie produktu cokolwiek to jest, ale tutaj chodzi po prostu o zwykłą funckje pieczenia potraw, ciast itd. w piekarniku. W tym urządzeniu jest to całkowicie niemożliwe. Moglibyście wyjść z ludzką twarzą i przyznać się do błędu, a nie robić kozła ofiarnego z klienta, który urządzając mieszkanie ładuje tyle pieniędzy w nową kuchnię, lodowkę itd., a na koniec okazuję się, że w pięknej, nowoczesnej kuchni nie można niczego normalnie upiec 😂 Paranoja!

0 Like
MonikaGS
Helping Hand
Opcje

@aga1955, doprecyzuję - karta produktowa jest udostępniana sprzedawcom oraz serwisom jako uproszczona instrukcja. Istnieje także możliwość udostępnienia jej na wniosek Klienta, który można zgłosić do Centrum Obsługi Klienta telefonicznie bądź mailowo. Zgodnie z poprzednią wiadomością, urządzenie o którym mowa jest piekarnikiem z funkcją mikrofali. Rozumiem jednak wątpliwości, dlatego zapisy w instrukcji urządzenia zostały zgłoszone do weryfikacji i poprawy.

0 Like
MonikaGS
Helping Hand
Opcje

, w odpowiedzi na Twoją wiadomość, jeżeli zarejestrowałeś nieprawidłość w funkcjonowaniu urzadzenia, proszę o niezwłoczmy kotnakt z Infolinią Samsung, która pokieruje jak złożyć reklamację. Dodam, że każde zgłoszenie rozpatrywane jest indywidualnie.

0 Like