Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Płyn do płukania po wlaniu do szuflady od razu spływa, nie zostaje w szufladzie

(Temat utworzony: 14-10-2019 01:29 PM)
74203 Wyświetlenia
Kaja11
Student
Opcje

Cześć potrzebuję wsparcie w sprawie tego, że po wlaniu płynu do płukania (zanim uruchomię pranie) płyn spływa od razu, nie zostaje w szufladzie nawet do momentu uruchomienia programu prania. A z tego co mi się wydaje powinnno to nastąpić później, po praniu proszkiem, tak żeby pranie miało ładny zapach. Pralka Eco Bubble

Dzięki z góry za pomoc! Pozdrawiam

 

PS. Mam taką szufladę

sfsfs.PNG

0 Like
28 Odpowiedzi
Opcje

Cześć @Kaja11,

Przyczyn pobierania płynu do płukania razem z proszkiem może być klika.

- Może to być zatkana/zakamieniona deszczownica - należy wyjąć szufladę na detergent i sprawdzić/oczyścić miejsce skąd leci woda.

- Możliwe, że płyn do płukania jest za rzadki lub jest go wlewane zbyt duża ilość - tutaj należy jedynie zweryfikować płyn do płukania.

- Proszę sprawdzić czy ciśnienie wody w instalacji nie jest za wysokie - to również może powodować pobieranie płynu razem z proszkiem.

- Dodatkowo można zweryfikować czy sama szuflada na detergent jest szczelna i czysta!

-zbyt gwałtowne popchnięcie szufladki też może powodować zaciągnięcie się płynu wcześniej!

W Twoim przypadku proponuję dodatkowo wyjąć cały ten niebieski dozownik wyczyścić go i zamontować ponownie.

 

Daj znać czy powyższe zalecenia pomogły. Jeśli sytuacja nie ustąpi a sprzęt jest na gwarancji zadzwoń na infolinię.

0 Like
Kaja11
Student
Opcje

Hej, dziękuję Ci za opowiedź, ale niestety to nie rozwiązuje mojego problemu. To nie kwestia pobierania płynu razem z proszkiem. Problem pojawia się w momencie, gdy pralka nie jest jeszcze nawet włączona, otwieram szufladę, wsypuję proszek, odmierzam właściwą ilość płynu (próbowałam z różnymi konsystencjami) wlewam i zanim w ogóle zdążę dotknąć szufladę, aby ja zamknąć płynu juz nie ma, bo spłynął :smiling-face: jakaś rada na to? Dzięki wielkie!

0 Like
Opcje

@Kaja11,

Jeśli ten niebieski element zamontowany jest prawidłowo to płyn nie powinien uciekać. Możesz jeszcze wyjąć całą szufladę i nalać do niej wody. Sprawdzisz w ten sposób szczelność szufladki.

Nie zmienia to jednak faktu że powinnaś skontaktować się z serwisem.

Jeśli sprzęt jest na gwarancji zadzwoń pod numer 801 172 678.

Pralkę po gwarancji zgłosisz do jednego z regionalnych serwisów.

Poniżej wyszukiwarka serwisów:

http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/.

 

0 Like
Lemkag
First Poster
Opcje

Witam

 

Mam dokładnie taki sam problem w mojej pralce. Płyn ucieka z dozownika jeszcze zanim uruchomiony zostanie program. Próbowałam z płynami o różnej konsystencji, wyczyściłam pojemnik i nic nie pomaga. Borykam się z tym już od kilku miesięcy. 

Opcje

Cześć @Lemkag ,

Sprawdź koniecznie czy niebieski plastikowy dozownik płynu jest włożony na odpowiednie miejsce. Warto również zwrócić uwagę ile wlewasz płynu do płukania. Jeśli będzie na równo bądź powyżej maxa - pralka od razu zaciągnie płyn.

Spróbuj zatem wlać płyn nieco poniżej max.

Dodatkowo warto sprawdzić wszystkie powyższe zalecenia.

 

0 Like
Kostuch
First Poster
Opcje

Cześć.
Mam identyczny problem.
Mam pralke Samsung AddWash WW70K5213WW i jak tylko zaczynam wlewać płyn do płukania to od razu spływa z komory..
Nie jestem w stanie ocenic ile juz wlalem zeby dolac sobie okreslona ilosc bo to co wleje to od razu wyplywa na koncu dozownika.. chyba ten niebieski element jest zle dopasowany do komory i nie jest szczelny przez co plyn od razu splywa..


0 Like
Opcje

Cześć @Kostuch,

Zerknij do poradnika dotyczącego przedstawionej przez Ciebie sytuacji. Powinien pomóc :smiling-face:

https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-gospodarstwa-domowego/Dozownik-detergentu-w-pralce-d...

0 Like
Kostuch
First Poster
Opcje

powiem wprost.. taki z Ciebie expert jak z koziej ***** trabka :winking-face:
zauwzylem to juz po pierwszej odpowiedzi do autorki posta
my piszemy o czyms innym a ty o czyms innym
tak jakbys w ogole nie czytala tego co piszemy tylko wklejala swoje gotowe formulki zeby cos odpowiedziec

w moim przypadku problem lezal po mojej stronie:
wlawalem plyn do plukania tkanin do skrajnej lewej komory a tam wlewa sie zel do prania zasadniczego ktory jest o wiele gestszy i pewie nie splynie
natomiast plyn do plukania tkanin wlewa sie do srodkowej komory i zadnego problemu nie bylo :winking-face:
bardzo mozliwe ze autorka posta miala ten sam problem.. wlewala plyn do zlej komory dlatego od razu splywal

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć @Kostuch,

Proszę abyś zachował kulturę wypowiedzi, łatwiej będzie się nam komunikować. Cieszy mnie informacja, że w Twoim przypadku problemem okazała się pomyłka ale czy musimy zakładać z góry, że w poprzednich przypadkach jest tak samo?

Po to mamy forum aby sobie pomagać i dzielić się doświadczeniami :smiling-face: