Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Lodówka RB37K6033SS i powrót do działania po braku zasilania

(Temat utworzony: 01-07-2019 08:26 AM)
17086 Wyświetlenia
Damaran
Explorer
Opcje

Witajcie. Problem sprzed 30 minut. Brak zasilania trawjący około godziny czasu, po powrocie zasilania... lodówka sygnalizuje dźwiękiem (coś) pika, pik pik... pik pik... pik pik i mryga ekranem. zamiast temperatury wyświetla kreski + symbol książeczki. Czekałem cierpliwie 10 minut, ale nic się nie działo. Co gorsza nie zauważyłem też aby lodówka zaczęła pracować (była zimna, gdzie zwykle jest non stop rozgrzana). Po wciśnięciu czegokolwiek na ekranie, w końcu odpaliła, diźwik ustąpił. 

 

I teraz pytanie, co to ma być? Wyjadę na tydzień i wrócę a ona tak będzie tydzień pikała sobie i (tak to rozumiem), nie zacznie pracować bo nie będzie miała zdefiniowanej temperatury? Jestem własnie w głębokim szoku. To moja kolejna lodówka Samsunga i pierwszy raz spotykam się z takim zachowaniem. 

0 Like
6 Odpowiedzi
EwaK
Hotshot
Opcje

@Damaran to, o czym piszesz to po prostu alarm temperatury i pojawia się właśnie po zaniku zasilania i jeżeli urządzenie nie może osiągnąć zadanej temperatury. Mimo że wyłączamy alarm poprzez dotknięcie przycisku do zmiany temperatury, urządzenie wznowi samodzielnie pracę po jakimś czasie. Nie będzie on na tyle znaczny, żeby miało się cokolwiek rozmrozić.

Damaran
Explorer
Opcje
Pytanie brzmi więc: czy lodówka wyjdzie sama z tego stanu pikania/mrugania (za krótko czekałem) czy będzie tak robiła do mojego powrotu? To co piszesz jest logiczne i uzasadnione, np. jako ostrzeżenie HEJ lodówka osiągnęła duży spadek, daj jej pracować. Tylko czy mogę być spokojny, że nie po 10 a np. po 20-30 minutach pikanie ustąpi, a zamiast kresek pojawią się normalne informacje o temperaturze.

Dlaczego twoja odpowiedź mi nie wysyarcza, dlatego że po wciśnięciu czegoś na lodówce, pojawiają się temperatury jakieś . zapewne AKTUALNE czyli podwyższone o kilka stopni. więc ponawiam pytanie: czy lodówka pikając i mrygając wyjdzie sama z tego stanu?
0 Like
Rozwiązanie
Opcje

Cześć @Damaran ,

Ten stan pikania/mrugania jest informacją - alarmem wzrostu temperatury. W zależności od tego, jak długo lodówka pozostawała bez prądu, czas oczekiwania na stabilizację temperatur może być inny. Gdy lodówka osiągnie z powrotem właściwą temperaturę, alarm się wyłączy. Czyli nie określimy tu dokładnie czy będzie to 30 min czy 2 godziny.

Jednym słowem pikanie i działanie alarmu nie wpływa na chłodzenie lodówki. Będzie ona po przerwie w dostawie prądu dążyć do osiągnięcia prawidłowych temperatur.

0 Like
Damaran
Explorer
Opcje

Takiej odpowiedzi potrzebowałem. Dziękuję. Temat rozwiązany.

0 Like
jajko2121
First Poster
Opcje

witam u mnie ciagle mrugaja kreski zamiast wyswiedlac tempearury lodówki i zamrazarki trwa to juz z 3 tygodnie , jak to ustawić , wcisnanie "guzików" nic nie daje , przytrzymywanie równiez 

Samsung RB36R872PB1

0 Like
GosiaZ
Navigator
Opcje

Cześć @jajko2121! Spróbuj odłączyć lodówkę z zasilania na około 30 minut. Jeżeli kreski wciąż będą się pojawiać, a lodówka jest na gwarancji, skontaktuj się z infolinią producenta:  801-172-678 lub +48 22 607-93-33, tam uzyskasz pomoc.