Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jakość Samsunga

(Temat utworzony: 18-11-2018 12:50 PM)
1215 Wyświetlenia
R0bert
Student
Opcje

Niestety muszę stwierdzić, iż produkty Samsunga z roku na rok są coraz gorszej jakości. Sprzęt psuje się po kilku miesiącach. Pewnie, że można skorzystać z udzielonej gwarancji. Problem w tym, że Samsung wraz ze złą jakością produktów oferuje coraz gorsze podejście do klienta. Nie rozpatrują zgłoszeń na warunkach gwaracji, tylko zasłaniają się standardowymi formułkami typu:

Po ponownym zapoznaniu się z dokumentacją zdjęciową zamieszczoną w zgłoszeniu, stwierdzono, że urządzenie nosi ślady uszkodzenia mechanicznego. Przy standardowym użytkowaniu tego typ zdarzenia nie mają miejsca. Karta Gwarancyjna mówi: "Gwarancja obejmuje wyłącznie wady powstałe z przyczyn tkwiących w sprzedanym urządzeniu...". W tym przypadku nie możemy mówić o takiej wadzie produktu, a o uszkodzeniu powstałym w skutek użytkowania. W związku z tym Pana zgłoszenie nie będzie rozpatrywane na warunkach gwarancji. Jeżeli jest Pan zainteresowany naprawą należy samodzielnie skontaktować się z Autoryzowanym Serwisem, który wyceni naprawę.

Sęk w tym, że w moim przypadku urządzenie (pralka) była użytkowana standardowo. Pytanie - czy można używać jej niestandardowo :winking-face: Pomijam, że BOK używa sformułowań typu "prawdopodobnie", co świadczy że działają mocno po omacku. Nazwijmy, rzecz po imieniu - Samsung oferuje swoim klientom badziew i wykręca się od odpowiedzialności jako producent i jeszcze nakręca robotę autoryzowanym serwisom. Przecież kasa musi się zgadzać.

Element gumowy, który uległ deformacji w wyniku zbyt wysokiej temperatury wody jednego z cyklów prania można wymienić samemu za 120 zł, poprzez autoryzowany serwis za przeszło dwukrotnie wyższą kwotę.

Jak dotąd byłem wiernym klientem Samsunga pomimo, że sprzęt ten psuł się zaraz po 2-letniej gwarancji. Do łyknięcia. 

Trudno jednak łyknąć fakt, że nowo zakupiona pralka nie przetrwała nawet roku, a samsung się wypina, aby zaoszczędzić kilka PLN.

Od dzisiaj produkty Samsunga będę omijal szerokim łukiem. Na szczęście są inni producenci, np. Miele, który ma całkowicie inne podejście do jakości zarówno swoich produktów jak i podejścia do klientów.

Zanim kupisz cokolwiek z oferty Samsunga zastanów się dobrze, czy nie warto dołożyć trochę więcej i zakupić sprzęt innych producentów.

 

41 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
I tak tworzymy bałagan na forum. 😞
Przecież jest wydzielony dział ze sprzętem gospodarstwa domowego.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

Zawsze można skorzystać rękojmi

 
0 Like
Davidofx
Pathfinder
Opcje

Towar nie zgodny z umową. Wadą fabryczna albo za wysoka temperatura albo słaby kołnierz, nie dostosowany do pracy w temperaturze.  No chyba że użytkownik podgrzewa palnikiem bo grzałka za słabo grzeje :smiling-face:

Ale fakt że szajsung leci po kosztach i kombinuje jak zarobić jeszcze raz na jednym towarze. 

jacek0414
Explorer
Opcje
Witam . W podobny sposób zostałem potraktowany przez szajsunga. Mianowicie zardzewiała mi pralka na zewnętrznym panelu, wyskoczyły pęcherze jak w dwudziestoletnim Polarze. Super serwis ze Słupska i jego wykwalifikowany pracownik stwierdził na miejscu że wynikiem owej rdzy jest wilgoć w pralce i pleśń fartucha. Brawo Samsung na pewno kupię jeszcze wasze urządzenia....! Jak tak podchodzicie do klientów .
Opcje

@jacek0414,

Proponuję zgłoszenie Twojej sprawy do Działu Reklamacji. Możesz tego dokonać:

1. Mailowo poprzez formatkę zgłoszeniową: http://spr.ly/6184DSn4q;
2. Listownie na adres: Samsung Electronics Polska Sp. z o.o., Dział Reklamacji, ul. Postępu 14, 02-674 Warszawa;
3. Faksem na numer 0226074448.

Przesłałam do Ciebie również wiadomość prywatną z informacjami na ten temat.

 

Ego
Explorer
Opcje

Niestety muszę potwierdzić jakość a najbardziej podejście do lienta.

 

Płyta grzewcza po 21 iesiącach użytkowania odmówiła posłuszeństwa niestety żeby było weselej to działała  na pół gwizdka czyli nie z mocą nominalną ale z połową (jeśli nie mniej) mocy grzewczej. Infolinia itd poinformowano mnie że serwis będzie dzwonił ale wstępnie umówiony zostaje na 16 x 2018. Czeałem grzecznie do ............25 X 2018 rou. Niestety nie dało sie jej naprawić gdyż serwis nie posiadał części do naprawy poza jednym modułem grzewczym pomimo informacji ze nie działa prawidłowo  na co najmniej dwóch polach (reszty nie sprawdzałem). Serwis poddał sie mówiąc ze wróci za 3 dni (czyli 19 X 2018) będzie z częściami i naprawi płytę. Spokojnie doczekałem do 8 XI 2018 i zadzwoniłem znowu na infolinię a tam zaskoczona Pani lub Pan poinformował mnie że będą interweniować w serwisie doczeałem do 12 XI 2018 i znowu infolinia i znowu jakaś nic nie znacząca "gadka". Serwis odezwał się 14 XI 2018 ze przyjedzie aby dokonać naprawy i .............. pomimo wymiany "wszystkiego dalej zagodowannie 2 litrów wody zajmuje 20 minut na polu o nominale 1800 W. Skontaktowałem sie z infolinia a tam oni wiedzą oni rozumieją oni chcą ale oni nic nie mogą. Poprosiłem wręcz zarządałem wymiany płyty na nową wolną od wad i tu schody się zaczynają. Rozpatruje to dział reklamacji na podstawie zgłoszenia przez serwis. Kiedy i czy serwis wystąpi o takową wymianę niewiadomo. Płyty od miesiąca nie mam a nie mam innnej możliwości gotowania ale serwis i infolinia wiedzą rozumieją ale niec nie mogą bo dział reklamacji.............. a dział reklamacji to absolutny dział tajny i skontaktować sie  z nim można przez pocztę czyli czekaj na łaskę Wielkiego Brata Reklamacyjnego.

Już nigdy żadnego szajsunga nigdy tego ubezwłasnowolnienia przez tę firemkę. Uważajcie bo mają nas gdzieś.

Opcje

Cześć @Ego,

Postaram się wyjaśnić Twoją sprawę.

Napisałam do Ciebie wiadomość prywatną.

Zerknij proszę w wolnej chwili.

Pozdrawiam,

jacek0414
Explorer
Opcje

Witam ponownie. Po zgłoszeniu do działu reklamacji otrzymałem odpowiedz,że niestandardowo używałem pralki i rdza która ją zrzera w wyniku tego powstała. Czy wszyscy w dziale technicznym są tak tępi i myślą że każdy kupujący nie ma zielonego pojęcia co powoduje korozję. Nie wiem jak żrących detergentów musiał bym używać aby powłokę ochronną zniszczyć a używam tylko proszek,który zaznaczam nie jest rozsypywany jak zarzuca mi dział techniczny. Jakoś ubrań mi nie zrzera tylko super zabezpieczoną powłokę pralki, która chyba jest pomalowana farbami plakatowymi....!Więc nie róbcie z ludzi debili i nie wciskajcie nam kitu o nie standardowym urzywaniu sprzętu. na waszym miejscu zakopał bym się pod ziemię po wypisywaniu takich bzdur.

R0bert
Student
Opcje

Ostatnio rozmawiałem z konsultantem z firmy specjalizującej się sprzedażą sprzętu AGD różnych firm (nie sieciówka).

Pan stwierdził, że problem z pralkami Samsunga (a szczególnie z kołnierzami) jest b. dobrze mu znany. Klienci maso narzekają na awaryjność tych pralek. Posiada wiedzę od ludzi z Samsunga, iż z racji że skala zgłoszeń jest b. duża, mają odrzucać reklamacje podając absurdalne wytłumaczenia typu "niewłaściwe użytkowanie".

Odradzał wszelkie sprzęty AGD Samsunga za wyjątkiem lodówek.