Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak włączyć/wyłączyć tryb wakacyjny? (Vacation Mode)

(Temat utworzony: 23-02-2018 06:04 PM)
21874 Wyświetlenia
Opcje

Cześć wszystkim,

Dzisiaj temat dotyczący lodówek. Chodzi mianowicie o tryb wakacyjny.

Co to jest do czego służy I jak używać tej funkcji?

Dzisiaj wszystkiego się dowiecie.

Sama nazwa tryb wakacyjny (czy też w zależności od modelu vacation mode) wydaje się być oczywista. Jest to opcja z której korzysta się w wakacje :smiling-face:

Postaram się jednak nieco przybliżyć  jej zadanie.

Funkcja ta wyłącza działanie chłodziarki (utrzymywana jest temperature około 17 stopni) natomiast zamrażarka działa nadal bez zmian. Ma to na celu oszczędność energii zużytej gdy będziemy poza domem. Biorąc też pod uwagę że na wakacje wyjeżdza się zwykle na kilka dni to raczej lodówkę się na ten czas opróżnia, zamrażarki raczej nie.

Zatem ważne jest by przed uruchomieniem tej funkcji opróżnić lodówkę, by po powrocie nie zastać przykrej niespodzianki. Można wszystkie potrzebne produkty wrzucić do zamrażarki. Wtedy napewno przetrwają.

Jak włączyć/wyłączyć ten tryb w lodówce? Zależy to od modelu, najpewniej zajrzeć do instrukcji. W większości modeli przyciska się funkcję fridge przez 3 sekundy lub jest to oddzielny przycisk.

Zaznaczam jeszcze że nie każdy model ma tę funkcję. Niektóre modele urządzeń pod poniżej przedstawioną ikoną mają podobną funkcję energy saver która działa nieco inaczej.

Natomiast myślę że cały ten temat jest ważny w kontekście ewentualnej awarii.

A mianowicie, gdy lodówka przestaje wam chłodzić, to warto na początek sprawdzić czy przypadkowo nie została uruchomiona ta funkcja. Możecie wtedy szybko "naprawić usterkę" po prostu wyłączając tę opcję.

Poniżej ikona, która świeci się na wyświetlaczu gdy działa vacation mode.

tryb-wakacyjny.png

 

Niby szczegół a robi różnicę!

A czym wam zdarzyło się uruchomić tę funkcję? Wiecie jak ją uruchomić w waszych lodówkach? Często korzystacie?? Przydaje się przy dłuższych wyjazdach?

 

5 Odpowiedzi
gibat1
First Poster
Opcje

mam taki system w lodówce RS7547BHCSP/EF który czasami wykorzystuje, ale mam inny problem czy ten system pracy zabezpieczy prawidłową eksploatację lodówki w warunkach zimowych ( dom letniskowy  niestety nieogrzewany ).  Woda do budynku także wyłączona. I następne  pytanie czy całkowicie ją wyłaczyć, ale co zrobić z wodą w zbiorniku wewnętrznym jak ją usunąć lub zabezpieczyć przed zamarznięciem. Może ktoś ma doświadczenia w tym kierunku. Według posiadanych informacji trudno tą wodę ze zbiornika usunąć. A może inne rozwiązanie .

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje
0 Like
Opcje

Cześć @gibat1,

Cieszę się, że vacation mode się przydaje.

Urządzenia dostosowane są do konkretnych warunków klimatycznych. Zależeć to będzie od informacji zawartej na tabliczce znamionowej urządzenia.

Poniżej wklejam wycinek z instrukcji dotyczący tych stref:

postik.PNG

Czyli wnioskując z tabeli, nie jest zalecane przechowywanie urządzenia w temperaturach minusowych.

Co do opróżnienia linii wodnej przychodzi mi do głowy jedno rozwiązanie. Zakręć wodę i poprzez dystrybutor spuść całość wody znajdującej się w urządzeniu. To powinno opróżnić również zbiornik z wodą. Próbowałeś tego sposobu?

A może ktoś inny coś podpowie?

 

 

0 Like
gibat1
First Poster
Opcje

Dziękuję za odpowiedź, próbowałem ten zbiornik opróżnić w sposób przedstawiony  w poscie a nawet rozpiąłem wężyki schowane w dolnej listwie lodówki ale to nie pomogło trochę wody spłynęło, w zbiorniku nadal pozostała. Jestem zdecydowany tą sprawę na zimę załatwić, a może ma ktoś schemat szczegółowy instalacji wodnej to podejmę działania wypięcia zbiornika z wężykami na czas zimy. Lodówka jest po gwarancji , do tej pory sprawuje się b.dobrze, ale z tym mogę sie pobawić.  Oczekuje ewentualnie wsparcia i pomocy w tym temacie. z pozdrowieniami gibat1

0 Like
Opcje

Cześć gibat1,

Jeśli chodzi o szczegółowe schematy budowy urządzenia to są one w posiadaniu serwisów autoryzowanych Samsung.

Zatem proponuję abyś skontaktował się z serwisem regionalnym. Napewno pomogą w wykonaniu tej operacji.

Najbliższy serwis znajdziesz pod adresem "http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/".

Może ewentualnie któryś z użytkowników wykonywał już taką operacje i podzieli się wiedzą praktyczną?

 

0 Like