Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Jak połączyć pralkę z suszarką?

(Temat utworzony: 14-05-2019 10:20 AM)
3662 Wyświetlenia
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć!

Dziś opiszę ciekawy temat, o który wielu z Was często pyta - chodzi o łączenie pralki z suszarką.

Wielu z Was z powodu małej ilości miejsca w pomieszczeniu decyduje się na postawienie suszarki na pralce i stąd pojawia się pytanie, jak taki zestaw prawidłowo i solidnie połączyć?

Otóż mamy na tę kwestię rozwiązanie! Obecnie w ofercie znajduje się kilka rodzajów łączników, które można zastosować. Odpowiedni model łącznika zawsze dobieramy do modelu pralki. Poniżej pokażę Wam, jak wygląda każdy z nich.

 

Łączniki SK-DA, SK-DH, SKK-DFŁączniki SK-DA, SK-DH, SKK-DF

 

Zastosowanie łącznika jest konieczne, aby urządzenia były stabilne. Urządzenia łączone są metalowymi łącznikami i dodatkowo skręcane są na śruby, co gwarantuje nam mocne i stabilne połączenie.

 

Najważniejsze pytanie - jak dobrać łącznik?

SKK-DD - do pralek z wyświetlaczem LED, niezależnie czy jest to seria Bespoke, CrystalBlue, czy inne modele: WW11BGA/WW80TA/WW70K/WW10M/WW90N oraz seria TA,

SKK-UDW - do pralek z wyświetlaczem AI – dotyczy tylko serii T: WW10T, WW90T, WW70T,

SKK-DF - do połączenia urządzeń z różnych serii, z czego jedno musi być z serii T,

SKK-SSW -  do pralek z serii Bespoke AI, modele WW11BB,

SKK-ATV/SA - do pralek z większym załadunkiem- modele WF18T.

 

Jeszcze jedna ważna kwestia!

Ograniczeniem przy łączeniu danych sprzętów są ich wymiary, a dokładniej ich głębokość. Maksymalna różnica głębokości urządzeń może wynieść nie więcej niż 50 mm, a głębokość pralki musi wynosić minimum 550 mm. Zatem ustawienie suszarki na pralce typu Slim nie będzie bezpieczne i nie jest zalecane.

Pamiętając o tej prostej zasadzie, będziecie mogli samodzielnie sprawdzić możliwość połączenia wybranej pralki z suszarką.

Sama instalacja łącznika nie jest skomplikowana i nie wymaga zaawansowanej wiedzy technicznej. W każdym pudełku znajdziecie instrukcję instalacji i wszystkie potrzebne elementy do instalacji.

Tak wygląda połączony zestaw za pomocą łącznika SKK-DD:

 

SKK-DDSKK-DD

 

 

A w sposób następujący będzie wyglądało połączenie łącznikiem SKK-DF:

 

SKK-DFSKK-DF

 

Jeżeli macie pytania na temat łączników to oczywiście serdecznie zapraszam do dyskusji! :smiling-face:

966 Odpowiedzi
Damaran
Explorer
Opcje

U mnie wybór padł ostatecznie na DV90M6200CW oraz WW80K5410UW czyli pralka 55 i suszarka 64. Chociaż naprawdę nie rozumiem i nigdy nie zrozumiem systemu wyliczania głębokości urządzeń bo pomimo 9 cm różnicy, ostatecznie różnica w głębokości wyniesie... 3 cm. 


Jeszcze nie stawiałem jednego na drugim bo dopiero zawór montuję, ale zwróciłem uwagę, że nogi suszarki (tylne) nie wchodzą w zaczepy w łączniku SKK-DD. 
Widzę też że w opakowaniu z SKK-DD są po 3 komplety mocowań metalowych i zakładam że to one będą odpowiadały ostatecznie za połączenie pralki z suszarką z tyłu? 

 

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć Damaran,

Bardzo dobrze myślisz. W zależności od swoich urządzeń dobierzesz odpowiedni metalowy łącznik.

0 Like
Damaran
Explorer
Opcje

Pytanie: po założeniu półki i tylnych łączników metalowych, stwierdzam, że całość jest tak sobie stabilna. Czy powinienem przykręcić półkę do górnej pokrywy pralki? niby są metalowe prawodnice z otworami ale instrukcja mówi aby ograniczyć się tylko do tylnego mocowania.

 

Dlaczego pytam, dlatego że mocowanie na dwie śróby (lewo 2 i prawo 2) jest trochę kiepskie, nawet dokręcając śróbokrętem, udało się przekręcić dwie śróby. tak jakby plastik w ogóle nie był przystosowany do wkręcania. 

 

pomyślałem więc aby jeszcze dokręcić do pokrywy pralki. czy nie kombinować?

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć Damaran,

Z tego co wiem to powinny być 3 śruby na jedną stronę i 3 śruby na drugą stronę.

0 Like
Borsuk
Student
Opcje

Mam ten sam problem. Połączyłem pralkę z łącznikiem po dwóch stronach z tyłu (dwie śruby do łącznika i jedna do pralki  - takie otowry były w pralce i tak pasował łącznik) połoyżłem suszrkę na łacznik (według instrukcji) i przód trochę jakby lata i nie wiem jak mocno jest to stabilnbe czy powinienim przykręcić od góry do obudowy czy nie? W instrukcji nic nie ma na ten temat, a śrubek jest i tak za dużo

0 Like
Damaran
Explorer
Opcje

Ja ostatecznie olałem to. Przykręciłem z tyłu tak jak otwory pasowały. Uzyłem dłuższych śrób. Z przodu trzeba mocno wkręcić, męczyłem się że krótkie są za krótkie, a w końcu udało się i wkręciłem długie. Ogólnie wszystko jest do bani, bo tak niby łącznik pasuje idealnie, ale suszarka jest 0,5 cm nad łącznikiem (widać to z boku) bo inaczej jak dam ją niżej, to nie dam rady jej zamocować przednimi blokadami. Myślę, że konstrukcja nie jest przemyślana. Ale działa.

Opcje

Cześć @Damaran ,

Dzięki za praktyczne porady. Po instalacji łącznika zgodnie z instrukcją cała kostrukcja powinna być stabilna i bezpieczna.

0 Like
Borsuk
Student
Opcje
Co znaczy stabilna @Aleksandra_S_W? Z tyłu jest ok ale przód trochę się ślizga (stelaż po pralce)
0 Like
Opcje

Cześć @Borsuk ,

Pisząc stabilna chodziło mi o to, że oryginalny łącznik utrzyma bezpiecznie oba urządzenia i nie ma prawa nic spaść.

0 Like
kruko
First Poster
Opcje

Dzień dobry,

 

jak połączyć pralkę WW10M86INOA z suszraką DV90N8289AW? SKK-DD + SKK-DF ?

 

 

0 Like