Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Aktualizacja BIOS w laptopach Samsung

(Temat utworzony: 15-09-2018 02:39 PM)
58584 Wyświetlenia
MariuszK
Explorer
Opcje

W jaki sposób zaktualizować BIOS w laptopie Samsung

 

W pierwszej kolejności należy sprawdzić jaką wersje posiadamy obecnie na laptopie za pomocą polecenia „msinfo32.exe”

 

Należy wejść w opcje wyszukiwania za pomocą ( windows + R ) oraz wpisać „msinfo32.exe”

 zdj1.png

Otworzy nam się okno z wszystkimi potrzebnymi informacjami(wersja/data BIOS znajduje się pod nazwą procesora ).

 zdj2.pngNastępnie należy sprawdzić na stronie www.samsung.pl czy jest dostępna nowa wersja BIOSu do naszego modelu.

Aby to sprawdzić należy:

-Wejść na stronę www.samsung.pl a następnie wyszukać swój model laptopa

zdj3.png

-wybrać swój model (pełny modelcode można sprawdzić na tabliczce znamionowej laptopa )

zdj4.png

 

-Bios będzie znajdował się w plikach do pobrania.

zdj5.pngGdy już upewniliśmy się, że jest dostępna nowsza wersja BIOS do naszego urządzenia, należy pobrać plik, uruchomić go i postępować dalej według instrukcji. Należy upewnić się również, że laptop znajduje się pod stałym źródłem zasilania - jeśli twój komputer wyłączy się nagle podczas trwającej aktualizacji BIOSu, prawdopodobnie uniemożliwi to dalsze korzystanie z niego.

 

Po aktualizacji należy uruchomić laptop ponownie.

 

Bios można pobrać również za pomocą programu Samsung update do którego instrukcję zamieścił na forum Mateusz : https://eu.community.samsung.com/t5/Sprz%C4%99t-Komputerowy/Aktualizacje-sterownikow-za-pomoc%C4%85-... .

 

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like!

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, zaakceptuj ją jako rozwiązanie albo kliknij like! :smiling-face:

Sprawdź nowy dział Wideo i podziel się opinią.
23 Odpowiedzi
MaciekM
Student
Opcje

no to niestety ta metoda dla mojego lapka nie działa NP300E5A-S0CPL, mam starego biosa i koniec, appka samsunga updata z MS store obsługuje jedynie win 7 i 8, o w10 można zapomnieć.
Jakieś inne pomysły?

0 Like
Damian K
Hotshot
Opcje

@MateuszW1 przychodzi Ci coś może do głowy?


Doceniaj i bądź doceniany.Doceniaj innych klikając przycisk like lub zaakceptuj jako rozwiązanie.
Społeczność w Twoim telefonie. Przeglądaj Społeczność wygodnie w aplikacji Samsung Members.
0 Like
MaciekM
Student
Opcje

Na ten moment jedynie HelpDesck do Samsunga, Phoenix się wypchał, updata jedynie przez płatne programy, ale to wszystko po zmianie procesora na i5-2450M zgonego z posiadaną  płytą. 

0 Like
MateuszW1
Navigator
Opcje

Cześć @MaciekM, Twój laptop, czyli NP300E5A-S0CPL nie posiada wsparcia dla Windows 10, dlatego część funkcji może nie działać. Jeżeli chcesz wykonać aktualizację BIOS za pomocą Samsung Update konieczna jest instalacja starszej wersji systemu operacyjnego.

0 Like
MaciekM
Student
Opcje

Powrót do 7ki jest niemożliwy z racji bezpłatnego upgradu, 
nie widzę sensu dla takiego stanu rzeczy, skoro 90% kompów z win7 otrzymało możliwość przesiadki, to jak to się ma do wsparcia producenta - Samsung dla prawidłowego i bezpiecznego korzystania z zakupionych produktów?
Aktualizacja Biosu jest możliwa, ale jedynie przez płatne programy, a nie wsparcie techniczne PRODUCENTA - logo na lapku SAMSUNG.
Chyba, że producent nie przewidział jakiegokolwiek wsparcia dla swoich lapków. To tak samo jak co roku wypuszcza nowe smartki, a poprzednie ma w ...... gdzieś. 
Propozycja wgrania poprzedniego systemu jest dla mnie niedorzeczna.

0 Like
MateuszW1
Navigator
Opcje

W 2014 roku Samsung wycofał się ze sprzedaży laptopów w Europie - z tego powodu nie udostępnia się nowych sterowników pod Windows 10 dla większości modeli.

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MaciekMA jaką masz wersie biosu zawsze możesz zainstalować Win 7, a potem powrót do Win 10. 

0 Like
MaciekM
Student
Opcje

Nie mam kopi 7ki.

0 Like
MaciekM
Student
Opcje

No, czyli porzucenie klienta, nic więcej.

0 Like