Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Pralka ww70k5210xw - głośne brzęczenie-buczenie ?

(Temat utworzony: 08-04-2018 03:42 PM)
14271 Wyświetlenia
pawelcypr
Apprentice
Opcje

Wczoraj przyjechała nasza nowa pralka ze sklepu. Przygotowałem ją do użycia zgodnie z instrukcją, następnie przeprowadziłem kalibrację i uruchomiłem na krótki program z samą wodą. Potem uruchomiłem już normalnie z praniem. Pralka chodzi bardzo dobrze na każdym etapie prania poza jednym wyjątkiem . W pewnych momentach- moim zdaniem kiedy grzeje wodę - to głośno buczy czy może brzęczy. Niezależnie od programu i opcji w których uruchomie pranie ,  to w czasie grzania wody buczy-brzęczy . Być może jest to normalne zjawisko, ale wydaje mi się , że jednak jest to trochę za głośno. Załączam link do filmiku , w którym to nagrałem. I nie wiem co robić , czy zgłaszać to do serwisu ?

https://www.youtube.com/watch?v=TAOOjWGnzlo

 

0 Like
13 Odpowiedzi
Rozwiązanie
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć pawelcypr!

Dziękuje że przesłałeś nagranie z pracy urządzenia. Przekazałem film do weryfikacji.

Wrócę do Ciebie niebawem z odpowiedzią.

Soniacz
First Poster
Opcje

Witam mam podobny problem; buczenie pojawiło się dopiero od około 2 miesięcy  (pralkę mam od listopada 2017). Czy zgłaszać to do serwisu ?

Michał

0 Like
pawelcypr
Apprentice
Opcje

 Ja wezwałem serwis, przyjechał technik i stwierdził , że jest to normalny dźwięk spowodowany pracą generatora eco bubble. Ale dla świętego spokoju wezwałbym serwis na Twoim miejscu, po co się niepotrzebnie zastanawiać czy jest ok czy jednak nie.

0 Like
Opcje

Cześć Soniacz,

Rozumiem, że pytasz o głosniejszą pracę na początku prania. Zazwyczaj jest to normalna praca pompki eco-bubble. Ponieważ sama pralka jest cichutka, to praca pompki wydaje się głośniejsza.

Jeżeli głośniej pracować zaczęło po jakimś czasie sprawdź proszę filtr pompy i samą pompę na dole - czy nie jest zanieczyszczony a w pompie nie ma ciał obcych.

Dodatkowo można sprawdzić również filtr siatkowy przy wężu dopływowym. Zgromadzony tam kamień też może pośrednio przyczyniać się do głośniejszej pracy pompki.

Warto również zrobić eko-czyszczenie bębna. To oczyści pralkę z ewentualnych pozostałości detergentu.

Czynności te powinny pomóc, a są one do wykonania samodzielnie, więc napewno sobie poradzisz :smiling-face:

 

 

0 Like
Aniut
Journeyman
Opcje

Czy znalazła się odpowiedź dlaczego pralka buczy - to dobre określenie. Wczoraj uruchomilam poraz pierwszy swoja nowa pralke Samsung i ten dźwięk jest nie do zniesienia. W ciągu poczatkowego cyklu prania zanika kilkukrotnie - nie jest to dźwięk wirowania. 

0 Like
Opcje

Cześć Aniut,

Odpowiedziałam na Twoje pytanie drugim poście. Swoją drogą bardzo dobrze trafiłaś w temat, bo wydaje mi się, że to co słyszysz to jest jak wcześniej pompka eco bubble.

Ale dla potwierdzenia poproszę o filmik, albo sam dzwięk pracy i potwierdzę co to może być.

 

MilenaB39
First Poster
Opcje

Dzień dobry, mam podobny problem, pralka działa cichutko do pewnego czasu. Od jakiegoś pół roku huczy, buczy świszczy i wydaje metaliczny dźwięk, w środku prania i na końcu, ale nie podczas wirowania. Dźwięk jest taki głośny i denerwujący ze nie da się tego znieść. Pierwsze co zrobiłam to sprawdziłam wszystkie filtry oraz zrobiłam kalibrację, jednak nic to nie dało, po zgłoszeniu do serwisu, odbyły się 2 wizyty serwisanta, który właściwie oczyścił filtry, podokręcał nóżki, i już miało być wszystko okej, jednak pralka działa nadal tak samo głośno jak działa. Z jednej strony już mam dosyć, i nie mam już ochoty nic z tym robić, a z drugiej mnie to wkurza, bo pralka miałabyś extra silent, a taka nie jest ... 

Co z tym fantem zrobić?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@MilenaB39Proponuje Ci kontakt z Działem Reklamacji  

0 Like
Soniacz
First Poster
Opcje

W sumie ten dźwięk jest na początku prania jak podgrzewa się woda, poźniej już jest "normalnie"'; wszystkie czynności opisane powyżej wykonane ale bez żadnego efektu....

0 Like