Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Piekarnik + mikrofala NQ50H5537KB nie dopieka ciast od spodu

(Temat utworzony: 27-12-2016 11:20 AM)
25846 Wyświetlenia
Stach
Journeyman
Opcje

Witam. 

Mam ogromny problem z kuchenkną kombinacyjną (mikrofala + piekarnik). Kolejny wypiek z rzędu nieudany. Piekę na programie konwekcj, który jest jedynym możliwym programem do pieczenia np. ciast czy pizzy. Spód ciasta jest zawsze nieupieczony. Próbowałem różnych wariantów temperaturowych i czasowych. Nawet 2 godziny w 200 stopniach nie dają rady -od góry spalone od spodu białe. Z tego co udało mi się wyczytać, piekarnik nie posiada grzałek dolnej i górnej. Piecze jedynie ciepłe powietrze termoobiegu. 

Pytanie do Was, czy macie podobny problem?

Nie wiem czy jest to wada konstrukcyjna czy posiadam wadliwy piekarnik. 

Jest to bardzo przygnębiające, że piekarnik za 2 tyś. złotych nie potrafi upiec ciasta, które potrafił upiec piekarnik za 400zł. 

0 Like
Przejdź do rozwiązania
89 Odpowiedzi
aga1955
Explorer
Opcje

Na dzień dzisiejszy odpowiem tak - po rozmowie telefonicznej z przedstawicielem Samsunga okazuje się, że tak naprawdę nie jest to piekarnik, lecz ulepszona wersja mikrofali. Przy pieczeniu nie działa dolna grzałka dlatgo jest problem z pieczeniem ciasta.  Sprzedawcy wystawiając ten sprzęt wszędzie piszą, że jest to pikarnik z mikrofalą, natomiast załączona instrukcja obsługi i instalacji tego sprzętu ma nazwę ,,Kombinacyjna kuchenka mikrofalowa do zabudowy". W opisie nie ma konkretnego słowa ,, piekarnik czy też pieczenie" a występują słowa ,,gotowanie". Wina leży po stronie sprzedawców i wystawców tego sprzętu w swoich sklepach. Tak więc zostajemy wprowadzani w błąd.

0 Like
Adko
Apprentice
Opcje

Dokładnie tak jak Pani napisała, winę ponosi sprzedawca. Myśle, ze jedyna opcja o rękojmia. 

0 Like
heniek
First Poster
Opcje

na stronie samsunga w opisie jest wyraźnie napisane że jest to kompaktowy piekarnik i sprzedawcy powielają tylko to co opisuje producent

0 Like
aga1955
Explorer
Opcje

To Samsung wprowadza w błąd sprzedawców, a prawda okazuje się inna u klienta. Na stronie Samsunga pisze jeszcze lepiej - NQ50H5537KB, Kompaktowy piekarnik elektryczny z funkcją czyszczenia parowego Steam Clean, 50 l.  To juz w razie reklamacji Sprzedawca musi wyjaśnić tą sprawę z Samsungiem.

0 Like
Stach
Journeyman
Opcje

Zgadza się, napisane jak byk piekarnik elektryczny.

 

https://www.samsung.com/pl/cooking-appliances/compact-oven-nq50h5537kb/

 

To co, może jakiś pozew zbiorowy :face-with-tears-of-joy: 

0 Like
aga1955
Explorer
Opcje

Złożyłam reklamację u sprzedawcy, Pani stwierdziła, że chyba nie będzie można zwrócić towaru, bo był używany i sugerowała obniżenie ceny na co nie wyraziłam zgody. Czekam na decyzję.

0 Like
aga1955
Explorer
Opcje

Uważam, jeśli macie Państwo dokumenty zakupu to warto zawalczyć w ramach rękojmi - czas na to jest 2 lata, tym bardziej że w sklepach online produkt ten jest nazywany jako piekarnik z mikrofalą, natomiast załączona instrukcja nie nazywa tego urządzenia ,,piekarnikiem" lecz ,,mikrofalą".

amarlo
First Poster
Opcje

Bardzo ubolewam, że dopiero teraz natknęłam sie na opinie dotyczące piekarnika firmy Samsung. Zakupiłam go trzy lata temu głównie dlatego, że miał możliwość pieczenia. Niestety potwierdzam powyższe uwagi dotyczące niedopiekania ciast od spodu. Również próbowałam różnych kombinacji, niestety poddałam się. Efekt był taki, że zmuszona byłam kupić zwykłą kuchenkę z piekarnikiem, którą wstawiłam do piwnicy. Czuję się oszukana przez firmę Samsung. A ekspertom pragnę wyjaśnić, że nie dlatego dalej trzymam ten bubel, bo ma jednak inne dobre funkcje, tylko dlatego, że nie stać mnie na wymianę sprzętu co 3 lata, który jak wszyscy wiemy nie był tani.

Zbiorowy pozew - jestem za.

aga1955
Explorer
Opcje

Faktycznie należałoby pomyśleć o pozwie zbiorowym. Na moją reklamację wczoraj otrzymałam odpowiedź od Sprzedawcy o takiej treści - ,,Pragnę poinformować,iż sprawa została przekazana do producenta. Zakupiony piekarni posiada mikrofale (rodzaj promieniowania elektromagnetycznego o długości fali pomiędzy podczerwienią a falami ultrakrótkimi) a nie "kuchenkę mikrofalową" . Przesłałam instrukcję obsługi do producenta w celu wyjaśnienia. " - jakoś nie potrafię zrozumieć tego, że piekarnik posiada mikrofale a nie ,,kuchenkę mikrofalową" . Czy ktoś potrafi mi to wyjaśnić?
 

0 Like
Stach
Journeyman
Opcje

Może jest z nami w tym wątku jakiś poszkodowany prawnik? Niestety jako prosty inżynier nie znam się na pozwach zbiorowych :smiling-face: 

0 Like