Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

UE55NU8052 / TV jako ekran komputera / wszystko na zielono

(Temat utworzony: 20-02-2019 09:21 AM)
4719 Wyświetlenia
lukasso
Explorer
Opcje

Dzień dobry.

 

Od jakiegos czasu jestem posiadaczem danego TV. Telewizor od początku jest podłączony jako ekran do komputera (międzyinnymi). W kilku rzadkich sytuacjach wcześniej zdarzało mi się, że przy pewnych rozdzielczościach w grach/częstotliwościach odświeżania ekran zmieniał kolorował wszystko na zielono (widać detale, widać co się dzieje, zwyczajnie jakby wszystko było przykryte zielonym filtrem). Zazwyczaj ten problem rozwiązywałem zmianą na inna rozdzielczość i problem szybko znikał, jednak tym razem w nowej grze naprawdę mocno muszę kombinować, żeby zielona przesłona znikneła i aby wszystko wyglądało normalnie.

 

Kable HDMI próbowałem już dwa różne, TV jest ustawiony w tryb gry, raczej większość opcji powyłączałem.

Moim zdaniem to problem gdzieś w ustawieniach a nie koniecznie wina kabla HDMI.

Czy ktoś doświadczony mógłby pomóc gdzie szukać dalszego rozwiązania problemu ?

 

Pozdrawiam.

0 Like
14 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@lukasso  Czy możesz pokazać zdjęcia tego problemu ? Ale według mnie problem jest po stronie kabla HDMI lub gniazda. Czy posiadasz już najnowszy firmware w TV wer 1202.3 ?

0 Like
lukasso
Explorer
Opcje

green.jpg

Wybacz drobne oszustwo z mojej strony, ale aktualnie jestem w pracy więc nie zrobię zdjęcia, więc tutaj lekka symulacja a wygląda to naprawdę w 99% tak samo. Po 16 wróce to zrobię zdjęcie odrazu i wrzucę :smiling-face:

No właśnie kable dwa sprawdzone i tak samo, więc pozostało by gniazdko...kwestia jak to sprawdzić lub wykluczyć, w końcu problem w innych grach nie występował w każdej rozdzielczości.

Firmware mam wrażenie, że telewizor do dwóch tygodni temu instalował się.

 

Kwestia może TV posiada jakieś ustawienia których wcześniej nie dostrzegłem ?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@lukasso Co do sprawdzenia gniazda to wystarczy przepiąć do innego w TV.

0 Like
lukasso
Explorer
Opcje

aa to to sprawdzałem i zachowuje się tak samo na każdym gnieździe.

 

myśłałem, że sugerujesz gniazdo od karty graficznej ale to raczej temat na inne forum :face-with-stuck-out-tongue-and-winking-eye:

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@lukasso  Jak sam napisałeś że problem nie występuje na innych grach? To gdzie szukać teraz problemu w TV ?

Możesz skorzystać z pomocy zdalnej https://www.samsung.com/pl/support/remoteservice/

0 Like
lukasso
Explorer
Opcje

występuje w innych grach, tylko udawało mi się zmieniając na różne rozdzielczości / częstotliwości odświeżania to zniwelować, mam monitor 21 cali który używałem przed TV i na nim to się nie pojawiało, w żadnym wypadku.

 

Tutaj na Tv już podaje przykład,

w jednej grze włączając tryb HDR, i rozdzielczość 1920x1080 - 100 hz - ekran na zielono

tryb HDR, i rozdzielczość 1920x1080 - 59 hz - obraz ok

tryb HDR, i rozdzielczość 1920x1080 - 54  hz -obraz ok

tryb HDR, i rozdzielczość 1920x1080 - 30 hz -ekran na zielono

 

w innych też były podobne sytuacje zależne od rozdzielczości, HZ i trybu HDR.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@lukasso  Tylko nie wiem czy wiesz że TV to nie monitor i nie wszystko może działać prawidłowo. Więcej znajdziesz w instrukcji obsługi na stronie 39 i 161

http://downloadcenter.samsung.com/content/UM/201901/20190102115403583/POL_KM2DVBEUN-3.0.2_181205.0.p...

0 Like
lukasso
Explorer
Opcje

wiem i zdaje sobie sprawę, że monitor komputerowy a TV to dwie różne sprawy :smiling-face:

i właśnie dlatego szukam rozwiązania tej sytuacji, bo wierzę iż to może być kwestia odpowiednio dobrania różnych ustawień aby problem zniknął :smiling-face:

 

ok dzięki poczytam

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@lukasso  Może Ci pomogą w ustawieniu @MagdaB  lub @MichałM 

0 Like