Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung UE55MU7042 + Ps4 Pro zanik obrazu i dźwięku.

(Temat utworzony: 18-03-2018 07:55 AM)
6723 Wyświetlenia
MŁ
Apprentice
Opcje

Witam wszystkich.

Posiadam konsolę Ps4 Pro którą mam podłączoną do Tv UE55MU7042 przez modół One Conect kablem Hdmi.

W ustawieniach obrazu konsoli wszytsko mam na auto natomiast w Tv mam włączone na porcie do któego podłączona jest konsola  Hdmi Uhd Color. Problem polega na tym że podczas grania zanika w róznych odstępach czasowych obraz i dzwięk na 1-3 sekundy. Mam najnowszy soft w Tv jak i Konsoli. Próbowałęm już wszystkiego. W trybie Gra czy innym. Różnych opcji w ustawianiach obrazu konsoli. Wszystkich wejśc Hdmi w One connect. Różnych kabli Hdmi łącznie z certyfikowanymi Premium i nic. Problem ustaje jeżeli wyłączę w Tv opcję Hdmi Uhd Color na którym mam podłączoną konsolę. Z góry dziękuję za pomoc .

787 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
I tak zostaw, wyłącz UHD Color, ale skonfiguruj inne ustawienia obrazu, zarówno na konsoli jak i tv, aby obraz odpowiadał twoim wymaganiom.

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
MŁ
Apprentice
Opcje

Dlaczego mam zostawić ? Problem w tym że mam Tv i Konsolę które obsługują 4K i Hdr. Gdzie tkwi problem ? Na moje obstawiam że HDCP Tv i Konsoli  ze sobą nie wsółgra. Co o tym sądzicie ?

0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

 Jest to bardzo powszechny problem urządzeń Samsunga, niestety Samsung nic sobie z tego nie robi.

Włącz color uhd a na konsoli zmieć format kolorów na yuv 420, to żadne rozwiązanie, ale powinno czasowo pomóc.

Umieszczę linki o tym problemie poniżej:

 

http://community.eu.playstation.com/t5/PS4-Support/PS4-Pro-random-black-screen-dropouts/td-p/2469342...

 

https://us.community.samsung.com/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/tv/thread-id/79/page/59

 

Jedyne co polecam każdemu kto ma z tym problem to oddać urządzenie i kupić coś innego producenta.

 

Jako ciekawostkę dodam, że dzwoniłem do Samsunga wielokrotnie oraz pisałem do nich, obecnie maja zawsze tą samo formułkę znamy problem pracujemy nad jego rozwiązaniem i zero konkretów, wydaje mi się, że doskonale wiedzą co to powoduje, lecz najprawdopodobniej naprawa tego w obecnych telewizorach byłą by zbyt droga. (ale to tylko spekulacja)

 

Oczywiśnie mam ten sam TV od ponad 7 zmiesięcy tak dla jasności. Niestety za późno się zorietowałęm jak duży ma z tym problem Samsung

0 Like
MŁ
Apprentice
Opcje

Z tego co wiem to nie tylko w Tv Samsunga występuje ten problem. LG czy nawet Sony też ma ten problem.

0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

Zgadza się, że nie tylko Samsung, ale wystarczy przejrzeć forum i momentalnie się człowiek orientuje, że jest promil. Większość producentów wydało stosowne aktualizacje w oprogramowaniu swoich urządzeń. Tylko Samsung na początku udawał, że to w ogóle nie występuję problem później obwiniał wszystko dokoła czyli kabel zły i co tylko się da. Rozmawiałem również z osobami które mówiły, że Samsung nie gwałtuje popranego działania telewizora z innym urządzeniami co jest absurdem stulecie to znaczy, że może z niczym nie działać poprawnie. Obecnie formułka znamy problem trwają prace a że mogą trwać 100 lat to już inna sprawa.

Wątpie żeby moje słowa co kolwiek zminiły w tej sprawie , śledze na bieżoco fora zachodnie i amerykańskie ale może przynajmnije pare osób które zetkną z tym problem zdąrzy oddać swoje urzadzenia do sklepów niż łaskawie czekać na jakiś cud.

Bo niestety konsuent po zakupie takiego urządzenia po upływie 14 dni może już liczyć sam nie wiem na co.

0 Like
MŁ
Apprentice
Opcje

Tak wiem. No dobrze a wie ktoś w czym i gdzie leży problem ? Czy w Tv czy w Konsoli ? 

0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

No i tu się zaczynają prawdziwe schody, bo tak naprawdę nikt nie chce się do tego przyznać z wiadomych powodów. Wiele osób twierdzi, że to wina trochę TV (szczególnie Samsunga) i trochę konsoli. Bardzo możliwe, że Sony rzuca Samsungowi kłody pod nogi, ale nie ma oficjalnie na to dowodów. Wiem, że chłopaki z zachodu rozmawiali Digital Foundry, ale niestety nie chcieli się tym zając ☹. Jedyne  co wiem po przeczytanych wielu postach, mianowicie po wymianie TV na inny model innego producenta takie problemy nie występują. Z reszta sam Samsung wie, że są z tym problemy, ale nie wiadomych powodów nic się z tym nie dzieje.

0 Like
MŁ
Apprentice
Opcje

Wiem też że problem z znikaniem obrazu i dzięku pojawił się też na najnowszym dekoderze Cyfry + 4K  i Tv Samsunga. 

0 Like
Marcin10
First Poster
Opcje

Dla mnie taki TV z zanikiem obrazu to nie ma co obijać w bawełnę bubel i klasyfikuje się do wymiany ewentualnie do naprawy. Ale producent wie, że jest to trudne do udowodnienia, dlatego to olewa. Sam chętnie oddałbym bym swój TV i kupił coś w pełni sprawnego, ale potrzymam go do końca gwarancji a później najwyżej komuś oddam i kupie coś innego. Naprawdę szkoda ponieważ gdyby nie ten problem z zanikiem obrazu uznałbym to za naprawdę dobry produkt.

0 Like