Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Samsung UE55MU6172 rozłącza wifi w mieszkaniu po odpaleniu netflix

(Temat utworzony: 21-09-2018 08:30 AM)
1771 Wyświetlenia
nyno909
Explorer
Opcje

Witam wszystkich :smiling-face: !

 

Mam pewien problem: Od niedawna posiadam TV Samsung UE55MU6172. Jest on podłączony do WIFI - zasięg bardzo dobry, wifi jest na 4 urządzaniech (1x laptop, 1x telefon + tv) oraz do komputera stacjonarnego po kablu. Na wszystkich urządzeniach oprócz tv wifi działa idealnie. Od samego początku coś złego się dzieje np. z NETFLIXEM. TV jest podłączony z wifi, jednak po odpaleniu aplikacji, próbie zalogowania ,cały czas pokazuje mi się ekran ładowania aplikacji. I dzieje się dziwna rzecz. Mianowicie rozłącza mi wifi w całym mieszkaniu. Dzieje się to tylko i wyłącznie gdy uruchamiam internet na TV i netflixa. Wcześniej tymczsowo rozwiązałem sprawę poprzez reset ustawień smarthub. Przez ponad miesiąc wszysko działało jak trzeba, jednak problem powrócił.. Wczoraj również probowałem zrobić reset ustawień smarthub, jednak nie przyniosło to żadnego efektu.. Miał ktoś taki problem? Powiem szczerze, że rozkładam ręce. Dodam, że mam router TP-LINK i na pewno nie jest to wina słabego zasięgu, bo gdy netflix działał to filmy  w 4k śmigały bez zająknięcia + mam router w niewielkiej odległości od telewizora. Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

 

0 Like
55 Odpowiedzi
nyno909
Explorer
Opcje

Problem chyba rozwiązany. W sieci, gdzie miałem ustawione w routerze 5G cały czas przełączało się mi samo z siebie w tryb 2,4G, czego jeszcze wczoraj nie zuważałem. Dopiero kiedy odłączyłem router na kilka minut od prądu i ponownie podłączyłem to sieć którą miałem skonfigurowaną na 5G nie przełącza mi się w 2,4G.  I teraz jest prędkość +- 60mb na tv. Mam nadzieję, że już będzie bezproblemowo. W razie gdyby coś się działo to pozwolę sobie jeszcze napisać w tym temacie. Dzięki @vdsl2 za szybką reakcję. Pozdrawiam

Domingez
Apprentice
Opcje

Co do tych routerów TP linka TP-wr841/842 - to zmiana na soft nieoficialny pomogło. Teraz mi nie rozłącza internetu i wszystko smiga jak należy.  Pozdrawiam

KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@Domingez

Dzięki za info.

Cieszę się, że jest już ok.

 

0 Like
kruszkins
Student
Opcje

W moim przypadku pomogła zmiana routera. Zakupiłem Asus rt-ac120gt plus z dwoma pasmami wszystko działa prawidłowo nie rozlącza na Netflix. 

michal43
Apprentice
Opcje

Witam

ja tez mam ten problem czy nadawałby się router 

Router ASUS RT-AC750L albo 

Router ASUS RT-N12+ N300 DSL ?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@michal43  Lepszy będzie RT-AC750L.

michal43
Apprentice
Opcje
dziękuję , a czy ten 2 będzie dobrze działał?
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@michal43  Jaki masz model TV ?

michal43
Apprentice
Opcje
samsung UE32k5600AW
0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@michal43  ASUS RT-N12+ odpada, pierwszy będzie lepszy.

0 Like