Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Różnice między ue55mu6442, ue55mu6453 i ue55mu6472

(Temat utworzony: 13-10-2017 07:34 PM)
7142 Wyświetlenia
zbickers
Apprentice
Opcje

Witajcie,

 

chcę kupić coś serii 6400, ale ceny są różne a wg strony samsunga ue55mu6442 niczym nie rózni się od ue55mu6472. Jeżeli mogę zaoszczędziś 380PLN to bardzo chętnie ale nie chciałbym aby się okaząło, że czegoś istotnego nie ma 😕

0 Like
10 Odpowiedzi
Aro17
Voyager
Opcje

Witaj,

Różnica praktycznie żadna. Zasada jest taka, że im wyższy nr modelu tym ciekawsze/nowsze funkcje ma zaimplementowane (ich wersje). Wygląda na to że najlepszy/najnowszy jest 6472. Różnice mogą być widoczne w trybie odświeżania obrazu PQI (1200 do 1600) - im więcej tym płynniej (podobno). Poszukaj w necie tych modeli (ich specyfikacje) - najlepiej z jednego źródła. Być może różnice są oprócz ceny także wizualne

0 Like
Aro17
Voyager
Opcje
Jeszcze zastanów co TV musi posiadać by spełniał Twoje oczekiwania
0 Like
Rozwiązanie
zbickers
Apprentice
Opcje

Ano właśnie nie :smiling-face:

Różnica jet w kolorze obudowy :smiling-face:

0 Like
KarolW
Pathfinder
Opcje

Hej @Aro17

 

Różnicw wymienionych modelach: ue55mu6442, ue55mu6452 i ue55mu6472 , poza delikatnymi róznicami wyglądu, nie ma. PQI dla tych 3 modeli jest takie same. Z resztą PQI to indeks jakości obrazy a nie tryb płynności obrazu ( z angielskiego: Picture Quality Index). Jest to wartośc bezmianowa ogólnie podsumowująca jakośc obrazu.

Bardzo podoby do nich jest ue55mu6402. Rózni się niższym PQI co wynika z niższej wersji filtra Micro diming - według specyfikacji ma: UHD Dimming a pozostałe mają Supreme  UHD Dimming. Kolejna i chyba ostatnia z istotnych rożnic to plastikowy pilot zamiast metalowego jaki jest w tej "bogatrzej" trójce modeli.  

0 Like
Cezar46
Journeyman
Opcje

https://www.displayspecifications.com/en/brand/08cd6    tu masz wszystkie modele ,  poczytaj

 

0 Like
Cezar46
Journeyman
Opcje
Ten drugi mój post jest prawidłowy , wejdź na ta strone i wyszukaj po SAMSUNGU i danym modelu , super opis co jaki tv ma ........
0 Like
lukzak2298
First Poster
Opcje

W mediaexpert na 100% ue55mu6452 mają matrycę ips

0 Like
_Jarek_
Journeyman
Opcje

Cześć,
Znalazłem 4 modele: QE43QN90C, QE43QN92C, QE43QN93C, QE43QN94C. Nie mogę znaleźć czym one się różnią. Jedyne informacje jakie znalazłem to różnica w kolorze obudowy i podstawki, a QE43QN94C to podobno wersja na Niemcy.
Ktoś coś więcej wie czym one się różnią?

0 Like