Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

brak dostępu do internetu telewizor UE48JU6640

(Temat utworzony: 07-02-2017 08:08 AM)
4025 Wyświetlenia
rotax
First Poster
Opcje

Witam,

jak w temacie, nagle internet stał sie nieosiągalny.

Nie rrobiłem od kupna (3lata) update, jesli wymagany, to chyba moge to zrobic jedynie per USB drive, ale gdzie znaleść aktuialne firmware?

Z góry dziękuję za pomoc

Jerry2

0 Like
7 Odpowiedzi
DamianT
Pioneer
Opcje

Cześć @rotax,

 

 W opisanej sytuacji warto wykonać aktualizację oprogramowania w telewizorze. Plik aktualizacyjny znajduje się na stronie:

 

http://www.samsung.com/pl/support/model/UE40ES6800SXXH

 

Oprogramowanie jest do pobrania w zakładce "Instrukcje do pobrania -> "Pobrane" i jest nazwany jako "Upgrade File". Pobraną aktualizację należy uruchomić na komputerze, wtedy pojawi się możliwość wypakowania, gdzie należy wybrać pamięć zewnętrzną, jako miejsce docelowe. Po wypakowaniu powinien pojawić się folder "Image" z plikami w środku. Następnie należy podłączyć urządzenie do portu USB w telewizorze. Po czym należy wejść do menu telewizora, do zakładki "Pomoc techniczna"-> "Aktualizacja oprogramowania"-> "Aktualizuj teraz". Po wykonaniu aktualizacji sprawdź w jaki sposób będzie zachowywać się telewizor.

 

Jednakże, jeśli aktualizacja nie pomoże, myślę, że warto też skontaktować się z serwisem lokalnym. Serwisanci po sprawdzeniu urządzenia będą w stanie dokładnie zdiagnozować przyczynę nietypowego zachowania telewizora i karty sieciowej.

 

Najbliższy serwis możesz odnaleźć na stronie:

 

http://www.samsung.com/pl/support/servicelocation/

0 Like
rotax
First Poster
Opcje

Dziękuję za odpowiedż.

Problem w tym, że zaktualizowałem oprogramowanie w sobotę. Teraz mam również kłopot ze zresetowaniem ustawień, bo tv zawisa w momencie, gdy ma zacząć wyszukiwać połaczenie sieciowe. Nie zostaje mi więc nic innego jak zawieżć tv do serwisu.

0 Like
Piotr10
First Poster
Opcje

Dzien dobry,

Mam dokładnie taki sam problem, pomimo zaktualizowania oprgramowania TV nie widzi sieci bezprzewodowych.

Czy pomógł Panu serwisant? Lub czy poradził Pan sobie z problemem w inny sposób?

 

Pozdrawiam

Piotr

0 Like
StaszekM
Helping Hand
Opcje

Cześć 

 

0 Like
Piotr10
First Poster
Opcje

Cześć,

W miejscu w którym wskazałeś nie ma informacji o nr mac.

Jest tylko info o kodzie modelu, wersji oprogramowania i info że nr seryjny znajduje sie z tyłu tv. 😞

Mam wrazenie że karta sieciowa padła ...

 

Pozdrawiam

0 Like
rotax
First Poster
Opcje

Kupiłem Chromecasta :winking-face: Pewnie padła karta sieciowa, bo przez LAN tez nie ma połączenia i uznałem, ze to tańsze rozwiązanie niż naprawa w serwisie.
J.

0 Like
Piotr10
First Poster
Opcje

Chyba i ja tak uczynie ... 🙂  tymbardziej, że tv ma już 4 lata więc nie wykluczone że się za chwilę się rozsypie co innego 😞

Dziękuje za odpowiedz/podpowiedz

 

Pozdrawiam

0 Like