Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Dlaczego w telewizorach Samsung zrezygnował ze złącza słuchawkowego?

(Temat utworzony: 08-03-2019 07:59 PM)
10706 Wyświetlenia
gilban
Navigator
Opcje

Witam!

 

Czasami zastanawiam się nad zmianą TV. Jednak co mnie powstrzymuje to brak gniazda słuchawkowego. Dlaczego Samsung zrezygnował z tego tak potrzebnego elementu.

 

Jestem osobą niedosłyszącą - w przedziale -40 do -70 DB i na codzień używam aparatów słuchowych. Jednak trzymanie ich w uszach od rana do wieczora jest męczące, więc często po przyjściu z pracy je wyciągam. Zeby coś obejrzeć w TV mam podłączone tradycyjne słuchawki z kabelkiem, z pałąkiem nagłowne.

 

Po pierwsze dają większy komfort niż aparaty słuchowe. Po drugie - przekazują więcej dźwięków w stosunku do aparatów słuchowych, które są stworzone głównie do tego aby dobrze rozumieć mowę innych osób - w pracy, sklepie czy na ulicy mimo panującego hałasu np od samochodów.

 

Starszy TV Samsunga EU32D6500 który mam, ma to gniazdo słuchawkowe do którego podpinam właśnie słuchawki. Nowsze tego nie mają. Czyli Samsung olewa sobie osoby niepełnosparawne - dlaczeog?

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
9 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@gilban, Może warto rozważyć zakup bezprzewodowych słuchawek Bluetooth ?

 

Nad jakim modelem TV konkretnie myślisz ? Możliwe, że telewizor posiada inne wyjścia audio, które będzie można zamienić na jack za pomocą przejściówki.


0 Like
Rozwiązanie
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje
0 Like
gilban
Navigator
Opcje

Ale to już trzeba kupować przejściówkę - np z wyjścia optycznego do analogowego i do tego wzmacniacz słuchawkowy. Czyli są to dodatkowe koszta i dodatkowe problemy.

 

Słuchawki bluetooth może i są ok, jednak też są droższe i najczęściej mają za małą moc. Oczywiście są inne rozwiązania - np telewizor Philips z gniazdem słuchawkowym lub SONY. Jeszcze jedna to monitor komputerowy. Te często mają gniazda słuchawkowe, nawet Samsunga.

0 Like
kwieku50
Apprentice
Opcje

Mam ten sam problem .Nie ma takich przejściówek, praktycznie nic nie można zrobić, jeśli nie ma bluetootha to kicha. A słuchawki dobre drogie a tanie do niczego. Zresztą ja za bardzo nie dowierzam takim słuchawkom. Samsung sam robi wszystko żeby stracić klientów. Inne marki mają wyjścia słuchawkowe., trzeba zmienić markę  i tak muszę zrobić

0 Like
dekoder
Navigator
Opcje

Nie rozumiem waszego podejścia.Jak można siedzieć przed tv uwiązanym na sznurku,to nie komputer

Słuchawki bluetooth są o wiele wygodniejsze,tu nawet nie ma co dyskutować

Chcę zrobić herbatkę,czy wyskoczyć do kuchni po małe co nie co,nie muszę tracić kontaktu z telewizorem,wszystko słyszę

Słuchawki ze średniej półki cenowej są w zupełności wystarczające do oglądania telewizji,200-300zł to nie majątek

Każdy nowy telewizor ma bluetooth,więc nie wiem skąd to biadolenie

 

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@kwieku50 w ilu tematach jeszcze napiszesz o tym samym? Sprzedaj te na kablu, kup bezprzewodowe i będzie po problemie. Będziesz przygotowany na nadchodzące nowości... 

Po co trwać w średniowieczu? Chyba lepiej iść z duchem czasu? :winking-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
gilban
Navigator
Opcje

Pod warunkiem jak ktoś dobrze słyszy. Jak ja mam głęboki niedosłuch i to jest problem. Przymierzałem z 5 czy 6 par różnych słuchawek bluetooth i wszystkie przy maksymalnej głośności były dla mnie za ciche.

Jedne trafiłem firmy JBL Model E500BT, gdzie przy maksymalnej głośności jest jako tako - choć przydało by się zrobić jeszcze głosniej, no ale się nie da.

 

Słuchawki na sznurku mają tę zaletę, że mogę je podłączyć do wzmacniacza słuchawkowego dużej mocy. Słuchawek bluetooth dużej mocy nie znalazłem.

 

Za to znalazłem TV SONY - pewnie starszy model z gniazdem słuchawkowym.

 

Lub druga opcja - jak mi padnie obecny TV który mam to kupię monitor komputerowy i do niego to i tamto podłączę. Monitory mają tę zaletę że gniazda słuchawkowe są.

 

A słuchanie muzyki, czy oglądanie filmów w słuchawkach Audio daje dużą przyjemność w stosunku do aparatów słuchowych, ktróre przetwarzają głównie mowę a resztę dźwięków wyciszają. I np w aparatach słuchowych basów brak - w ogóre.

 

Żeby to miało sens musiał by być odbiornik bluetooth w formie pudełeczka, który na wyjściu miałby wyjscie słuchawkowe. Jednak te dostępne w sprzedaży, sprowadzane z Chin są kiepskej jakości.

 

kwieku50
Apprentice
Opcje

Mam bezprzewodowe dla niedosłyszących ,ale radiowe. więc też mi potrzebne wyjście słuchawkowe. W blutoothcie słabo słychać bo też mam takie do telefonu. A są też takie telewizory Samsunga , które nie maja ani blutooth ani wyjścia słuchawkowego i to mnie wkurza

0 Like
dekoder
Navigator
Opcje

Niestety muszę przyznać wam rację.Słuchawki bluetooth głośnością nie grzeszą,dla osoby niedłosłyszącej pewnie tym bardziej