Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

lodówka RSH1FTPE

(Temat utworzony: 10-02-2018 09:49 AM)
573 Wyświetlenia
PawełG
First Poster
Opcje
 
0 Like
4 Odpowiedzi
PawełG
First Poster
Opcje

Witam od 10 lat jestem użytkownikiem tego sprzętu , jeszcze na gwarancji zaczął sprawiać problemy. W chłodziarce zaczęło szwankować samoodmrażanie zamarzał otwór odpływowy ,warstwa lodu narastała z czasem unieruchamiając wentylator rozprowadzający zadaną tem. po całej chłodziarce. Początkowe objawy to głośne brzęczenie wentylatora.

Przyjechał serwis gwarancyjny (znali temat) wymontowali wentylator rozmrozili wyczyścili posprawdzali działa.

Gwarancja minęła problem się powtarzał rozmrażanie wykonywałem sam, raz albo dwa razy na rok spoko. Lecz od pewnego czasu spod lodówki zaczął płynąć strumyczek wody zniszczone panele podłogowe mokra podłoga itd. Kilka razy podejmowałem naprawę, konsultacje z serwisem, sprawdzenie drożności kanału odpływowego, sprawdzenie parownika czy nie dziurawy itd. Wszystko ok poddałem się trzeba kupić nowy sprzęt a nie jast tani 4-45 tys. Ale nie dawało mi spokoju skąd ta woda mówię zrobię sekcje. I znalazłem przyczynę ! Doznałem małego szoku! DSC_0308[1].JPG

0 Like
PawełG
First Poster
Opcje

Pod wymiennikiem zobaczyłem spękaną warstwę żelkotu woda zamiast na parownik dostawała się między żelkot a izolację termiczną aż znalazła ujście na zewnątrz. Produktem ubocznym jest wstrętny czarny ***** grzyb! którego zarodniki rozprowadza po całej chłodziarce wyżej znajdujący się wentylator. Moim zdaniem winny jest zastosowany nieodpowiedni materiał który pod wpływem wahań tem. poprostu pęka. Szukając nowej lodówki zauważyłem że konstrukcja wewnętrzna praktycznie nie uległa zmianie, zastanawiam się ilu użytkowników tych chłodziarek trzyma swoje produkty spożywcze w podobnych warunkach. Myślę że problem nie występuje tylko u mnie.

Co na to firma SAMSUNG?DSC_0307[1].JPG

0 Like
Michał_J
Voyager
Opcje

Cześć PawełG,

Jestem pod wrażeniem tego co napisałeś, masz rację nie wygląda to dobrze. To pierwszy taki przypadek na naszym forum. Nie jest to normą w sprzętach Samsunga. Szkoda, że sprzęt nie jest już na gwarancji, bo na pewno firma Samsung by się nim zajęła.  

Z tego co ja wiem to konstrukcja tego elementu została już dawno zmieniona, a co za tym idzie taka sytuacja nie ma już miejsca w nowych lodówkach. Firma Samsung posiada obecnie bardzo rygorystyczne kontrole jakości sprzętów, które opuszczają fabrykę, więc nie ma obaw możesz śmiało kupować nowy sprzęt.

0 Like
PawełG
First Poster
Opcje

Witam

Dziękuje za szybką odpowiedz i zainteresowanie tematem. Miejmy nadzieje, że mój przypadek jest jedyny czekam na zdanie forumowiczów. Przypominam, że defekt jest trudny do wykrycia ponieważ znajduje się bezpośrednio pod wymiennikiem. Ja poprostu użyłem siły.

0 Like