Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

bezdrátová nabíječka

(Téma vytvořeno: 31-01-2019 09:32 AM)
957 Zobrazení
Veriisha
Explorer
Možnosti

Ahoj,

 

dala jsem si bezdrátovou nabíječku do práce, tak mě napadlo. Často beru mobil do ruky, pak zase položím na nabíječku....vlastně telefon se dostane třeba na 97% a pak na 100% a takhle několikrát za den...neničí to nějakým způsobem baterku? Respektive nesnižuje pak kapacitu či výdrž? Vím, že něco takového bylo se staršími typy baterií, ale přeci jen, moc se v tom nevyznám :smiling-face:

 

Moc děkuji za odpovědi či postřehy

0 Like
8 Odpovědi
AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

Ahoj,

 

musím říci, že toto by mě také zajímalo. Ze stejného důvodu jsem totiž bezdrátovou nabíječku v práci přestal používat, protože jsem ten telefon na bezdrátovou nabíječku položil třeba 30x za den (ať už kvůli hovoru nebo zprávám nebo že jsem se jen chtěl na něco podívat) a nepřišlo mi to zrovna šetrné k baterce v telefonu. Teď ji používám doma, kdy na ni telefon položím přes noc. Ale nevím a třeba se mýlím a možná že to již dnešním bateriím nevadí?

0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti

Přesně na to je ta baterka stavěná a je to pro ni dokonce lepší, než rychlé nabíjení kabelem (tím neříkám, že to je špatné). Navíc si neničíte konektor.



Xiaomi 14 Ultra White + Photography Kit | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro


0 Like
Jirka77
Big Cheese
Možnosti

Jak píše lib a já jen dodám, že už bych bezdr. nabíječku používám deně a nemůžu si to vynachválit..Kabel už skoro vůbec nepoužívám :smiling-face:

Samsung Galaxy S22+
Galaxy Watch 4
Galaxy Buds+
Galaxy BudsPro
0 Like
Evilman
Pioneer
Možnosti

Nemohu říci, že jsem odborník, ale většina dokumentů co jsem měl možnost na netu nastudovat tvrdí:

 

- bezdrátové nabíjení je šetrnější než kabelem, což už ale neplatí o rychlém nabíjení, které to už pomaličku v těch nejnovějších verzích tlačí pod stejným tlakem jak kabel.

- ideálně udržovat baterku v rozmězí 60-95%, tedy už nejde tak o počet nabíjení, ale vyvarování se extrémním stavům (plně vybito-plně nabito). Nabíjení z pod 50% už zatěžuje baterku, tak jak dobíjení na doraz.

- skladování baterie bez používání ideálně okolo 80% kapacity.

0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti

Všechno OK, akorát to "nízké" napětí není rozhodně 50%.

Hlavně: životnost baterie je vyšší, než morální životnost telefonu. A to se nebavím o mně, kterýžto mění telefony co půl roku, ale o lidech, kteří je mění po záruce.

Chcete si snad telefon užít a ne se neustále stresovat, jestli nemá už jen 49%, ne? :winking-face:



Xiaomi 14 Ultra White + Photography Kit | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro


0 Like
Veriisha
Explorer
Možnosti

Tak teď mě naopak všichni matete :smiling-face:

 

Jeden píše, že toto nabíjení je OK, druhý, že neustále nabíjení nadoraz ničí baterku.

 

Já se opravdu ptala na to, že ji v práci x krát na nabíječku vrátím, takže to je ze 100 na 90, z 90 na 100 a takhle několikrát...takže toto mě právě zajímá, tak zněla otázka :smiling-face:

 

Máte tedy nějaký finální názor na tuto konkrétní situaci? :face-with-tears-of-joy:

 

Moc děkuju!

0 Like
juranm
Journeyman
Možnosti

Ahoj,

 

jeste bych to rozsiril. Je pro dnesni baterie (S9+) nejaky rozdil pokud pouzivam standardni nebo fast bezdratove nabijeni? Je pri rychlem bezdratu baterie znatelne vic zatezovana s dopadem na zivotnost, nebo je to tez ***** zanedbatelne?

Dekuji,

 

M.

0 Like
AssasinG
Pathfinder
Možnosti

Ahoj, bezdrátové nabíjení je pomalejší oproti nabíjení kabelem. Na životnost to nemá vliv. Co jsem se někde dočetl, tak škodí, když se nechá dlouho nabitý telefon v nabíječce.

0 Like