Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

NFC probléma

(Témakör létrehozásának dátuma: 27-07-2018 08:23 AM)
1602 Megtekintések
pityputy
Journeyman
Beállítások

Szaisztok!

2 éve vettünk egy Samsung Galaxy S5 telefont. amiben működött az nfc.
Azóta volt benne egy akksi csere, és most, hogy szerettük volna hazsnálni benne az NFC-t nem müködik.
Elvileg az akkumlátor maga alkalmas rá, de valamiért mégse. Ilyenkor mit lehet tenni?
Ezek után , hogy merjek új aksit venni, ha lehet azzal se működne?

0 tetszik

1 Megoldás


Elfogadott megoldások
Megoldás
AdamSzabo
Voyager
Beállítások

Kedves pityputy!

 

Velem már előfordult sajnos olyan, hogy nem hivatalos márkaboltból, de egy jó renoméval rendelkező boltból vásároltam eredetinek vallot csereakkumulátort. Az én esetemben nem volt egyszerűen cserélhető az akkumulátor (beépített volt), így csak a tényleges cserénél derült ki, hogy ugyan nagyon meggyőző, de mégis csak másolat az "eredeti"ként vásárolt akkumulátor. Logó, sorozatszám, szinte minden stimmelt, egy-két apróbetűs szöveg volt eltérő, ami felkeltette a gyanumat. Ez utólag sajnos be is igazolódott. Én jóhiszeműen azt feltételeztem, hogy ők is csak áldozatok az ügyben és rossz forrásból származik az akkumulátor, vissza is kaptam a pénzem. Ha még megvan az eredeti (telefonhoz kapott) akkumulátor, akkor érdemes összevetni a most vásárolttal. Azt hogy egyáltalán van-e tényleg NFC az akkumulátorban szemrevételezéssel is el lehet dönteni. Az alábbi képen látható kékkek megjelölt részen kitapinthatónak/láthatónak kell lennie az NFC tekercselésének. 
20161208_163109.jpg

Ha ez nincs ott, akkor az akku biztosan hamisítvány, de attól hogy ott van, még nem feltétleül eredeti. Ezen az oldalon találhatsz segítséget, hogy milyen apró eltérésekre kell odafigyelni az eredetiség megitélése végett:

https://www.etradesupply.com/blog/identify-original-fake-cellphone-battery/

 

Remélem hasznos volt a válaszom, várom a fejleményeket a kérdéseddel kapcsolatban.

 

Üdv,

Ádám

Megoldás megtekintése az eredeti bejegyzésben

3 Válaszok
TiborL
Helping Hand
Beállítások

Szia!

 

Ez esetben javasolt befáradni a telefonnal egy hivatalos, szerződött márkaszervizünkbe, mivel ott lehetőség lesz kivizsgáltatni a készüléket.

 

Amennyiben nem egy hivatalos szerviz cserélte az akkumulátort, ajánlatos egy eredeti akkumulátort vásárolni a szerviztről, amivel biztosított az NFC működése.

 

A hozzád legközelebbi márkaszervizek elérhetőségét az alábbi linken találod:

 

https://www.samsung.com/hu/support/service-centre/

 

Üdv!

Megoldás
AdamSzabo
Voyager
Beállítások

Kedves pityputy!

 

Velem már előfordult sajnos olyan, hogy nem hivatalos márkaboltból, de egy jó renoméval rendelkező boltból vásároltam eredetinek vallot csereakkumulátort. Az én esetemben nem volt egyszerűen cserélhető az akkumulátor (beépített volt), így csak a tényleges cserénél derült ki, hogy ugyan nagyon meggyőző, de mégis csak másolat az "eredeti"ként vásárolt akkumulátor. Logó, sorozatszám, szinte minden stimmelt, egy-két apróbetűs szöveg volt eltérő, ami felkeltette a gyanumat. Ez utólag sajnos be is igazolódott. Én jóhiszeműen azt feltételeztem, hogy ők is csak áldozatok az ügyben és rossz forrásból származik az akkumulátor, vissza is kaptam a pénzem. Ha még megvan az eredeti (telefonhoz kapott) akkumulátor, akkor érdemes összevetni a most vásárolttal. Azt hogy egyáltalán van-e tényleg NFC az akkumulátorban szemrevételezéssel is el lehet dönteni. Az alábbi képen látható kékkek megjelölt részen kitapinthatónak/láthatónak kell lennie az NFC tekercselésének. 
20161208_163109.jpg

Ha ez nincs ott, akkor az akku biztosan hamisítvány, de attól hogy ott van, még nem feltétleül eredeti. Ezen az oldalon találhatsz segítséget, hogy milyen apró eltérésekre kell odafigyelni az eredetiség megitélése végett:

https://www.etradesupply.com/blog/identify-original-fake-cellphone-battery/

 

Remélem hasznos volt a válaszom, várom a fejleményeket a kérdéseddel kapcsolatban.

 

Üdv,

Ádám

pityputy
Journeyman
Beállítások

Köszi szépen a válaszokat.

Emagon keresztül vettük valahonnan.

És kép és sztori alapján passzol minden

0 tetszik