Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Slow Motion - jak korzystać - nasze filmy

(Temat utworzony: 08-04-2018 07:17 PM)
31480 Wyświetlenia
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Jak zapewne już wiecie modele S9 pozwalają na nagrywanie filmów z niezwykle dużą prędkością, dzięki czemu możemy uchwycić ciekawe momenty, aby następnie odtworzyć je w spowolnieniu. Funkcja slow motion pozwala na nagrywanie szybko zmieniających się scen oraz wolne ich odtworzenie w celu przyjrzenia się szczegółom. 

 

Korzystając z tej funkcji mamy dwa jej tryby:
Wiele ujęć: nagrywanie filmu z uchwyceniem wielu momentów w bardzo dużym spowolnieniu.
Jedno ujęcie: nagrywanie krótkiego filmu całego w trybie slow motion

 

W celu skorzystania z tej opcji należy uruchomić aparat i wybrać tryb B.WOLNE TEMPO.

Opcja SM powinna uruchomić w trybie Auto. W tym trybie na ekranie pojawi się nam kwadrat, który jest polem wykrywania ruchu i gdy w jego granicach wykryty zostanie ruch aparat nagra sceny w super spowolnieniu. Tak to wygląda na ekranie.SM auto.PNG

 

 

Aby rozpocząć nagrywanie wystarczy kliknąć przycisk nagrywania (z czerwona kropką). Liczbę ujęć bardzo dużego spowolnienia można sprawdzić na podstawie białych kropek pojawiających się na skali nad ikoną klawisza . W jednym filmie można zastosować superspowolnienie do 20 razy.skala.PNG

 

 

Tryb jednego ujęcia, czyli cały film w trybie slow-mo.

 

1. Na liście trybów nagrywania kliknij B.WOLNE TEMPO.
2. Kliknij "zębatkę" → Bardzo zwolnione tempo → Jedno ujęcie i kliknij
dwukrotnie przycisku Wstecz.
3. Sprawdź, czy tryb jest ustawiony na Autom.
4. Kliknij ikonę smużenia (z czerwonymi kółeczkami).
Kiedy w polu wykrywania (kwadrat) zostanie wykryty ruch, telefon uchwyci moment w
superspowolnieniu i zapisze jako krótki film.

 

Zmiana obszaru wykrywania ruchu
Aby przenieść obszar wykrywania ruchu, kliknij i przytrzymaj kwadrat, a następnie przeciągnij go na inną część ekran/obrazu. Aby zmienić wielkość obszaru, dotknij rogu ramki, przytrzymaj go, a następnie rozciągnij.


Nagrywanie w trybie ręcznym
Nagrywanie z bardzo dużym spowolnieniem możliwe jest też w trybie ręcznym.
Na ekranie podglądu bardzo dużego spowolnienia klikamy na Autom., aby przełączyć w tryb Ręcznie.
Aby użyć tej funkcji klikamy na ikonę "smużenia".

 

 

Odtwarzanie filmów w  trybie Slow Motion
W galerii wybieramy film i klikamy na ikonę smużenia.
Do odtwarzanego filmu dodawana jest losowo wybrana muzyka.


Edycja filmów slow-mo
Nagrane filmy można edytować lub udostępniać. Wyboru poszczególnych funkcji edycji dokonujemy przez kliknięcie ikon opisanych na poniższej grafice.edytcja sm.PNG

 

I to chyba tyle słowem wstępu. Więcej informacji znajdziecie w instrukcji obsługi.

Ale skoro się troszkę napisałem, to teraz może zaprezentuję tę funkcję w działaniu i pokażę filmik, który powstał dzięki niej. Wybaczcie za słabą jakość, ale tryb ten wymaga dobrego oświetlenia, którego nie mogłem uzyskać w trakcie nagrywania filmiku na potrzeby tego tematu.

Klikajcie i oglądajcie.

https://youtu.be/Z9g9iaqx3ks

 

I oczywiście chwalcie się swoimi produkcjami filmowymi.

 


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
24 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Czyżby nie ciekawił Was tryb Slow Motion? Dzisiaj można było przećwiczyć. Padający śnieg daje ciekawe efekty. Ja na szybko coś skręciłem. Kolejna moja próbka na YT.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
senior_kawosz
Journeyman
Opcje

Hej! Zgadzam się, dziś było cudnie :face-with-stuck-out-tongue-and-winking-eye: Gorąco  polecam do szybkiego montażu w telefonie appke Quik

 

https://youtu.be/yLnBq5hI5uQ

FACETO
Pathfinder
Opcje
Ja jestem zawiedziony. Myślałem, że nagrywanie w super slow motion będzie w o wiele dłuższych sekwencjach. Będzie można nagrać materiał nawet pół minutowy w 960 klatkach. A tak chyba jedną sekundę nagrywa.
Super slow powinno tak samo nagrywać jak zwykle slow.
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

Cześć @FACETO

Wynika to z pewnych ograniczeń. Telefon nagrywa dokładnie 0,2 sekundy i rozciąga je do około 6 sekund.

30 sekundowe nagranie przełożyłoby się na około 15 min filmu.

Pamiętaj, że nagrywając film możesz wskazać do 20 momentów w slow-mo co da Ci około 2 minut filmu w zwolnionym tempie z jednego nagrania.

 

0 Like
FACETO
Pathfinder
Opcje
No ja cię rozumiem, ale chociaż jakby zamiast tych 20 momentów po 0,2 sekundy było by jeden 4 sekundowy? Na jedno by wyszło a efekt według mnie lepszy. Zrobić to jako opcję. 20 momentów, 1 krótki, 1 długi.
Nagrałem zamykającą się słapkę na myszy. Początek ładny, a końcówka już szybko bez zwolnień. Nie wyszło najlepiej.
LeszekJ
Voyager
Opcje

Eee, nic z tego.

Samsung zrobił w S9 taką zabawkową protezę szybkiego nagrywania filmów. Oddzielna szybka pamięć wystarcza na 0,2 s nagrania. Później trzeba przerzucić zawartość do powolnej (dużej) pamięci. To zajmuje chwilę. Później znowu jesteś gotowy do nagrania 0,2 s przy 960 kl/s.

Tysiąc dolarów więcej i mogłoby być kilka sekund takiego nagrania. Ale kto by kupił telefon za 2 tyś $...

0 Like
Arcziii
Navigator
Opcje
Poziom wiedzy komentujących żenujący. Żal
0 Like
Madzia69
First Poster
Opcje

Wszystko fajnie ale jakim programem trzeba eksportować film do komputera z Windows 7 Professional (64bit) ?.

Zwykłe zgranie pliku do komputera daje film w normalnym tempie  *.mp4

0 Like
FACETO
Pathfinder
Opcje
Jak masz film w bardzo wolnym tempie to ustal jaka ma być muzyczka i inne parametry, a potem z menu wybierz format zapisu i plik zostanie zapisany jako ostateczny. Taki już Windows otworzy jako w zwolnionym tempie.