Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Samsung S9 nenabízí aktualizace

(Téma vytvořeno: 05-08-2019 09:09 AM)
1261 Zobrazení
osteidl
Explorer
Možnosti

Prosím o radu. Od května 2019 jsem majitelem Samung galaxy S9, ale do dnešního dne mi telefon nenabídla žádnou aktualizaci - jak zabezpečení, tak systému. Zkouším i ručně vyvovlat aktualizace, ale tel. píše, že poslední aktulizace byly již nainstalovány - viz foto níže. Prosím o radu co mám udělat, aby mi to nabízelo aktualizace?

Děkuji.

 

Screenshot_20190711-154452_Software update.jpg

0 Like
15 Odpovědi
Libb
MegaStar
Možnosti

Tak určitě by i to aktualizaci nabídnout mělo, aktuální verze je CSF2

Možností, jak z toho ven, může být několik:

  • nepoužíváš nějaký nástroj na blokování reklamy jako třeba Adguard?
  • nejsi na wi-fi, která nějak blokuje připojení (porty)?
  • není ten telefon rootnutý?

Co by šlo zkusit:

  • pokud používáš nějaký antvir nebo blokátor reklamy, zakaž ho
  • zkus to na jiné wi-fi, pokud můžeš
  • zkus provést kontrolu aktualizací na 4G místo wi-fi (pozor, sežere to hodně dat!)
  • do PC nainstaluj aplikaci SmartSwitch a připoj telefon (možná budeš muset nainstalovat i ovladače) a v něm by ti to mohlo nabídnout aktualizaci.

POZOR, NÁSLEDUJÍCÍ POSTUPY MOHOU VÉST KE SMAZANÁ DAT, ZÁLOHUJ!!!

  • Připoj SmartSwitch a z nabídky vyber nouzové obnovení
  • zkus udělat factory reset, nic neobnovuj, jen proleť wizardem a zkus vyvolat aktualizaci
  • Ze SamMobile můžeš stáhnout aktuální firmware a přes Odin to flashnout. To je už trochu složitější postup, nepřijdeš o záruku, nahráváš oficielní firmware. Ale chce to něco o tom vědět. Link jsem ti nachystal, ale ověř si, že je to opravdu tvůj mobil, musí to sedět naprosto přesně.
  • Zavolej MojeGalaxy (800 665 377), servisák prijede, vyzvedne mobil a v servisu na to mrknou. Tohle předpokládá, že máš verzi pro český trh a ne šedivku. V Praze, Brně a Ostravě jsou servisy, kde se ti na to mrknou i na počkání.


Xiaomi 14 Ultra White + Photography Kit | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro


osteidl
Explorer
Možnosti

Díky za rady. Vše mám OK, jak wifi, žádný special software, antivir atd. Factory reset jsem dělal 2x a nic. (smasrt swotch jsem také zkoušel)

Již jsem v kontaktu se Samsungem ČR - dle nich (EMEI) je mobil z německa v ČR proto nejde aktualizovat. Nicméně to mi vyvrátil německý Samsung, který tvrdí, že je to jedna verze EU a je je jedno, zda je to německý nebo český telefon. Aktualizaci tel. musí nabídnout. Pokud ne, je chyba u Samsungu. Poslali mi do autorizovaného servisního střediska. Čekám ještě na vyjádření českého Samsungu - nechci nic platit, mám origo tel. tak nevidím důvod proč bych měl cokoliv platit, když dle německé centrály aktualizace musí chodit.

Snad se k tomu český Samsung postaví čelem.

Kdyby cokoliv ozvu se.

Ještě jednou díky moc.

0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti

A mohl bys prozradit, kde jsi ten telefon koupil?



Xiaomi 14 Ultra White + Photography Kit | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro


osteidl
Explorer
Možnosti

Jasně, že mohl: www.imobily.eu

 

V té době nebyl moc velký výběr kde S9 koupit.

 

 

0 Like
Libb
MegaStar
Možnosti

Jak se tak dívám, bude to nějaký cizí operátor (single SIM). Jak sami píšou, reklamovat musíš u nich, ne u Samsungu. Ten bere jen ofiko českou distribuci. Kdybys chtěl třeba vědět, proč je česká distr. dražší, tak právě proto.
A to se ještě modli, aby to nebyl případ, kdy to nakoupí a pak neplatí a tobě se telefon zablokuje.

2019-07-16 12_34_31-Window.png



Xiaomi 14 Ultra White + Photography Kit | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro


0 Like
osteidl
Explorer
Možnosti

Díky za odpověď.

Mám klasickou dual sim verzi - používám 2 sim. Jak jsem psal, už není moc prodjců, kteří to mají skladem - nebyl výběr, jinak bych to vzal klasicky přes Alzu např. - nešlo o nízkou cenu, ale o dodání telefonu jako takového.

Jak jsem psal výše - je to tel. pro německý trh, nicméně dle vyjádření německého samsungu MUSÍ aktualizace chodit i když je telefon provozován v ČR.

Nic nereklamuji, jen bych rád, aby fungovalo to, co Samsung uvádí a tvrdí - aktualizace musejí fungovat bez ohledu na zemi použití.

0 Like
Berserkerr
First Poster
Možnosti

Dobrý den. Mám naprosto stejný problém.  Mám samsung galaxy s9 puls a od května taktéž žádná aktualizace.  Mobil jsem kupoval na max-shop.cz

0 Like
Mnemo
First Poster
Možnosti

Jsem na tom stejně, koupil jsem v červnu v mediamarkt.de a k 22.7.2019 mám stále poslední aktualizaci z 1.unora. Žádnou blokovaci aplikaci nemám, reset jsem prováděl a přesto nic. 

0 Like
osteidl
Explorer
Možnosti

Ahoj Všem,



tak po diskuzí se Samsungem je vše vyjasněno. Bohužel se jedná o šedý dovoz, tím pádem Samsung s tím nic nechce mít - to je OK, mají to jasně v podmínkách. Nicméně mi odmítli pomoc i jako placený servis - což nechápu.

Důvod že aktualizace nejdou je ten, že tento telefon byl dodán pro B2B sektor s upraveným softwarem - XEZ/E34 - správně má být jen XEZ. Tím pádem aktualizace jsou ve správě toho, pro který byl tenhle upraveným software dodán.

Takže jediná možnost je si nechat přehrát software telefonu na klasickou verzi XEZ, pak bude vše fungovat.

U nás v Plzni mi to jedna firma udělá za 300,-Kč, což beru, protože posílat telefon zpět tomu, kdo mi jej prodal na opravu by zabralo min. týden a tihle to udělají za 1h.

Ještě bych doplnil, že pokud někdo z Vás si telefon soukromě koupil mimo čr a nejdou mu aktualizace, tak se obraťte na Samsung - měli by Vám pomoct, jelikož se nejedná o šedý dovoz, ale individuelně zakoupený telefon - viz rozhovor s šéfem Servis samsung v ČR:



Funguje to i obráceně? Když si z Anglie dovezu Galaxy S10, a budu tady mít problém, opravíte mi telefon v rámci záruky?

Ano, záruční oprava je možná. Musíme ale rozlišovat, zda se jedná o individuální dovoz nebo ne. První případ je to, že pojedete do Anglie na výlet a přivezete si telefon sem, tj. koncový zákazník koupil telefon v zahraničí. A nebo, zda se jedná o šedý dovoz, kdy prodejce, český nebo slovenský subjekt, hromadně importuje z jiné než lokální distribuce. 

V prvním případě, tj. individuální dovoz, takovouto opravu přijmeme a v rámci možností provedeme. Záleží na dostupnosti firmwaru a náhradních dílů a dle námi deklarované dobrovolné záruky opravíme. Je třeba přiložit jen doklad od koupi od zahraničního prodejce nebo záruční list.

Ve druhém případě se jedná o šedý dovoz a ten záručně neřešíme. Zákazníka odkážeme na prodejce, který má k vyřízení reklamace zákonnou povinnost. Šedý dovoz nepodporujeme.

Rozhovor najdete na samsungmanii.cz

Tak držím palce a díky za příspěvky v tomto vláknu

0 Like