Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

S9+brak kodu odkup w Samsung Members

(Temat utworzony: 08-10-2018 11:42 AM)
570 Wyświetlenia
mazkaj
Student
Opcje

Po włączeniu telefonu S9+ w aplikacji Members nie pojawia się kod promocyjny.

Jest zakładka Benfits ale nic tam nie ma.

 

Nieaktualne - wszystko jest ok, wystarczyło chwilę poczekać.

 

488 Odpowiedzi
Martus985
Explorer
Opcje
Ja kupiłam s9 +
0 Like
Dwisn
First Poster
Opcje

Czyli też się nie doczekam 😕

0 Like
Thiago83
Explorer
Opcje

Rozumiem Wasze rozżalenie, ale Samsung w regulaminie napisał jasno: głośniki są do wyczerpania zasobów, wiec tak naprawdę nikogo nie zrobili w balonu. Promocja była, ale pula nagród sie skonczyła. Na pocieszenie napisze Wam jaki ja miałem motyw: otóż kupiłem S9 (s9+ za duzy dla mnie ) w Samsung Brand Store mimo, że chciałem w x-komie. A po tygodniu od momentu kupienia przeze mnie telefonu cena S9 spadła we wszystkich sklepach, które są oficjalnymi partnerami Sasmunga o 500zł... Takze gdybym poczekałtydzien czasu to kupiłbym go o 500zł taniej. W x-komie niekórzy robili tak, że oddawali telefonu ( zakupione przez neta ) po czym brali ten sam model o te kilkaset zł taniej.

 

Rozumiem jednak, ze jeśli komuś pokazał się kupon na głośnik i go wykorzystał i dostał potwierdzenie otryzmania głosnika w ciągu 30 dni to takowy przyjdzie?

0 Like
bpietras92
Navigator
Opcje
Tak, w takim wypadku głośnik powinien przyjść.

Jeśli moja odpowiedź pomogła Ci kliknij LIKE.
Thiago83
Explorer
Opcje

Dziękuję za odpowiedź :smiling-face:

 

Pisałem wczesniej, iż nie otrzymałem kuponu na podwyższenie ceny odkupu telefonu, mimo, że upłynęło 10 dni od daty aktywowania S9. Po kilkudniowym wymianie maili z odkup@ dostałem wiadomość, iż w ciągu trzech dni roboczych kupon się pojawi. Dziś faktycznie się pojawił, ale przy próbie aktywacji wyskakuje wiadomość, iż nie można już pobrać kuponów. Takze pula się wyczerpała. Zastanawia mnie tylko czy gdyby kupon pojawi się tak jak przewiduje regulamin czyli w ciągu 10 dni po aktywacji i nie musiałbym się szarpać z odkup@ to czy bym się załapał jeszcze na kupon. Tego już się nie dowiem.

 

Mam tylko nadzieję, że głośnik przyjdzie.

 

Reasumując: jesli Wam się jeszcze kupon na odkup nie pojawił to nie traćcie przez to nerwów ponieważ ich pula już się niestety wyczerpała.

0 Like
perlista
Journeyman
Opcje

Jak to? Ja tydzień temu powinnam dostać kod na odkup i teraz czekam tydzień na odpowiedź a tu słyszę, że kodów i na to nie ma??? Wczoraj Samsung pisał, że kody są, mój powinien pojawić się 26.09, to teraz jak rozpatrzą reklamację dowiem się, że kodów nie ma?

0 Like
Thiago83
Explorer
Opcje

Mój kupon na odkup miał pojawić się 23 września. Być może za szybko wyciągam wnioski o wyczerpanej puli, ale jeśli by jeszcze były to pewnie mógłbym użyć mojego, a tak jak pisałem wcześniej po próbie aktywacji telefonu pojawia się komunikat: "Nie można pobrać kuponu. Nie ma już więcej dostępnych kuponów" 

 

Jak Ci już rozpatrzą reklamacje i pojawi Ci się kupon to daj proszę znać czy mogłeś go użyć.

0 Like
perlista
Journeyman
Opcje

super, wzięłam s9 żeby dostać głośnik i 400zl a nie dostanę nic, tak bym brała s8, ostatni mój samsung...

zresztą o głośnikach to ok, wiedziałam, że jest ograniczona ilość ale żeby na odkup nie było kodów to by mi do głowy nie przyszło 

0 Like
Luznykolo
Apprentice
Opcje

A ja mam problem bo kod jest nieważny przy wpisywaniu na stronie. Kontaktowalem się z infolinia kupimyto w zeszlym tygodniu. Po 40 minutach czekania wpreszcie ktoś odebrał. I powiedziano mi że samsung wysyłał źle kody zr złą datą ważności i że w ciągu 3 dni roboczych dostanę nowy kod na apke samsung members. Mija 7 dzień i kodu jak nie było tak nie ma. Pisałem maila na odkup@oexebusiness.com i żadnej rekacji. Na kupimyto zawsze wszyscy pracownicy są zajęci i tak w kółko codziennie. Wczoraj wisiałem na słuchawce 50 minut nie połączyło mnie. Troszkę to nie poważne z państwa strony. 

Witam.

Chciałbym skorzystać z promocji odkupienia telefonu. Kwalifikuje się do promocji. 
Jednak otrzymałem kod w aplikacji samsung members który przy wpisywaniu na stronie samsung.kupimyto.pl
pokazuje się jako nieważny. Kontaktowalem się z serwisem i poinformowali mnie że zostanie wygenerowany nowy voucher w ciągu 3 dni roboczych który dostanę na aplikację samsung members. Do tej pory go jednak nie dostałem. 
Proszę o rozpatrzenie mojej sprawy. Dodzwonić się na infolinię graniczy z cudem. Mail na odkup@oexebusiness.com też nic nie dał. Kodu jak nie było tak nie ma. Niepoważnie z państwa strony 
0 Like
bpietras92
Navigator
Opcje

@RadekK nadal brak odpowiedzi, kontaktowałem się z BOK przez live chat - nie są w stanie pomóc.


Jeśli moja odpowiedź pomogła Ci kliknij LIKE.
0 Like