Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy S10e czarno biały ekran

(Temat utworzony: 22-03-2019 04:20 PM)
28236 Wyświetlenia
D_Rammer
Journeyman
Opcje

Hej

 

Nie widać tego na zrzutach ekranu ale ostatnio caly czas telefon wyświetla zawartość w czerni i bieli. Wstawiam screen z ustawień dostępności, gdzie widać co jest poustawiane. 

 

Screenshot_20190322-155022_Accessibility.jpgScreenshot_20190322-161841_Accessibility.jpg

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
pmuzykiewicz111
Pioneer
Opcje

Sprawdź czy w cyfrowym dobrostanie nie masz zaznaczonej opcji "koniec dnia" wtedy wszystko robi się czarno-białe

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

18 Odpowiedzi
Rozwiązanie
pmuzykiewicz111
Pioneer
Opcje

Sprawdź czy w cyfrowym dobrostanie nie masz zaznaczonej opcji "koniec dnia" wtedy wszystko robi się czarno-białe

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@D_Rammer, tak jak wspomniał @pmuzykiewicz111 masz włączoną opcję Koniec dnia w Cyforwym dobrostanie. Ikonka kółka z poziomą kreską w środku znajdująca się tuż obok zegara oznacza, że ta funkcja jest włączona.


D_Rammer
Journeyman
Opcje

Genialnie, o to właśnie chodziło. Nie wiem dlaczego było to z automatu włączone, ale ważne, że już jest okej. :smiling-face: Dzięki!

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

ikona.png

Przyznam szczerze, że bardzo nieprzemyślana ta informacja o włączonych trybach. Ikona pojawia się również w przypadku włączenia trybu "Nie przeszkadzać".


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72, wygląda na to, że funkcja Koniec dnia włącza oprócz skali szarości również tryb Nie przeszkadzać i stąd taka sama ikonka dla obu funkcji.

 

Screenshot_20190323-164914_Digital wellbeing.jpg


0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

Oczywiście, że tak jest, co nie usprawiedliwia, możliwości zastosowania odrębnych ikon. :thinking-face:

Włączając tryb Nie przeszkadzać nie włączamy trybu Koniec dnia. Ale włączając ten drugi włączamy również pierwszy i tu pojawia się problem. Nieświadomy użytkownik o tym może nie wiedzieć. Patrząc na ikonę na statusbarze rozwija menu przycisków szybkich ustawień i co widzi? Tryb Nie przeszkadzać nie jest aktywny a ikona jest wyświetlana i na dodatek wszystko wyświetlane jest w odcieniach szarości. :face-with-rolling-eyes:

Takie zachowanie może zmylić niejedną osobę.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72  napisał(a):

Nieświadomy użytkownik o tym może nie wiedzieć. Patrząc na ikonę na statusbarze rozwija menu przycisków szybkich ustawień i co widzi? Tryb Nie przeszkadzać nie jest aktywny a ikona jest wyświetlana i na dodatek wszystko wyświetlane jest w odcieniach szarości. :face-with-rolling-eyes:

Takie zachowanie może zmylić niejedną osobę.


Sprawdziłem i po włączeniu funkcji Koniec dnia automatycznie włączany jest tryb Nie przeszkadzać, który można wyłączyć z poziomu górnego paska. Po jego wyłączeniu znika ikonka, ale odcienie szarości pozostają włączone. Wtedy użytkownik już wie, że na pewno odcienie szarości nie są powiązane z trybem Nie przeszkadzać i musi szukać dalej.

 

Podsumowując. Ikonka dotyczy tylko i wyłącznie trybu Nie przeszkadzać. Wychodzi na to, że odcienie szarości, które są włączane wraz z Końcem dnia nie posiadają własnej ikonki ani żadnego powiadomienia i dlatego autor tego wątku miał problem ze znalezieniem odpowiedniej funkcji, aby wyłączyć odcienie szarości.


0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@mirudo24 co dokładnie świadczy o tym, co już wcześniej napisałem. Jest to nieprzemyślane i jakakolwiek dalsza dyskusja tego nie zmieni. :winking-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Szewcu72, według mnie brakuje wyłącznie informacji, że włączone są odcienie szarości, które są częścią funkcji Koniec dnia. Reszta jest w porządku :winking-face:


0 Like