Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czyżby czujnik linii papilarnych w ekranie Note 9?

(Temat utworzony: 23-08-2019 09:52 AM)
647 Wyświetlenia
mrosi
Explorer
Opcje

Używam Note9 od blisko miesiąca i dopiero dzisiaj zwróciłem uwagę na pewien detal.

 

Note9 ma czytnik linii papilarnych na pleckach - wiadomo. Dzisiaj, przypadkowo, zakładając folię, dotknąłem ekranu w pewnym miejscu i...

 

Proponuję sprawdzić to posiadaczom tego modelu w taki sposób: sprawdźcie, na jakiej dokładnie wysokości ekranu blokady znajduje się ikonka kłódki i napis "Użyj odcisku palca, aby odblokować". Następnie uśpijcie telefon przyciskiem zasilania, po czym przyłóżcie palec do ekranu na jego środku, mniej - więcej w połowie wysokości pomiędzy wspomnianym napisem a dolną krawędzią ekranu i przytrzymajcie przez sekundę.

U mnie objaw jest taki, że czuć podwójną wibrację i wybudza się ekran (nie odblokowuje).

 

Ktoś, coś...?

0 Like
5 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mrosi, podejrzewam błąd w oprogramowaniu. @PrzemekM, czy możesz sprawdzić jak to wygląda na Twoim telefonie?


0 Like
mrosi
Explorer
Opcje

@mirudo24 

 znaczy co? Reset? Serwis?

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mrosi @mirudo24  O ile poprawnie to robię według powyżej instrukcji nic takiego u mnie się nie stało.


mrosi
Explorer
Opcje

OK. Zresetowałem telefon - reset całkowity. Tuż po uruchomieniu, ten sam objaw...

 

Czyżby 2:0 dla mnie? Zegarek - szajs. Telefon - szajs?

 

[EDIT]

 

OK. Wyjaśniło się. Po resecie, dwukrotnym, wciąz to samo. Zacząłem grzebać w ustawieniach i... Znalazłem cos takiego, jak "Odblokuj przyciskiem ekranu startowego". Funkcja domyślnie włączona, po jej wylaczeniu ekran przestał reagować w sposób opisany wyżej. Jest dobrze... :smiling-face:

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@mrosi, super, że udało się rozwiązać zagadkę. Życzę dalszego bezawaryjnego korzystania z telefonu :winking-face:


0 Like