Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 
Przejdź do rozwiązania ROZWIĄZANE

Autouzupełnianie danych formularzy/haseł

(Temat utworzony: 23-08-2019 09:48 AM)
9230 Wyświetlenia
mrosi
Explorer
Opcje

Witajcie,

Po resecie zainstalowałem na nowo aplikacje - wiadomo. Niestety zapomniałem, gdzie w ustawieniach znaleźć włączenie autouzupełniania danych formularzy/haseł przez Google.

Dodam, ze chodzi właśnie o Google, a nie Samsung Pass. I nie o autouzupełnianie w Chrome, a w aplikacjach. Kojarzę, że była sekcja w Ustawieniach, gdzie wybiera się pomiędzy Google a Pass...

Ktoś... coś...?

0 Like

1 Rozwiązanie


Zaakceptowane rozwiązania
Rozwiązanie
mrosi
Explorer
Opcje

OK. Sam sobie odpowiem, bo własnie znalazłem...:

 

Ustawienia -> Zarządzanie ogólne -> Język i wprowadzane -> Usługa automatycznego wypełniania. Klik na panel, nie na zębatkę.

 

Może przyda się potomnym, bo przypuszczam, że to tak działa w każdym modelu Samunga... :smiling-face:

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 Odpowiedzi
Rozwiązanie
mrosi
Explorer
Opcje

OK. Sam sobie odpowiem, bo własnie znalazłem...:

 

Ustawienia -> Zarządzanie ogólne -> Język i wprowadzane -> Usługa automatycznego wypełniania. Klik na panel, nie na zębatkę.

 

Może przyda się potomnym, bo przypuszczam, że to tak działa w każdym modelu Samunga... :smiling-face:

KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@mrosi 

 

Dzięki za informacje. Na pewno się przyda. :thumbs-up-sign-emoji-modifier-fitzpatrick-type:

 

0 Like
maksrybicki
First Poster
Opcje
Dzięki!
0 Like
Anonymous User
Nie dotyczy
Opcje
Chciałem przetestować alternatywę dla usługi Samsung Pass, czyli Autouzupełnianie Google. Wyłączyłem Samsung Pass, jako domyślna usługę autouzupełniania wybrałem usługę Google, w ustawieniach konta Google wszystko włączyłem według dostępnych w sieci poradników. Jednak nic się nie dzieje, nie pojawia się żaden monit podczas wpisywania danych logowania, czy to na stronie internetowej, czy też w aplikacji, tak jak to było z aktywnym Samsung Pass. Czy ktoś spotkał się z takim problemem? A może nawet zna rozwiązanie? Mój telefon to A30s.
Michal890123
First Poster
Opcje
Dzięki właśnie tego szukałem
0 Like
Members_o71kJvY
Apprentice
Opcje

Mam podobny problem, mimo, że zacząłem o drugiej strony. Zazwyczaj używam Autouzupełniania Google i chciałem przetestować Samsung Pass. Gdy próbuję wyłączyć ten drugi, by wrócić do starego dobrego Google, nie udaje mi się to, tak jakby Samsung Pass wciaż działał i zabierał to zadanie Googlowi. Na poprzednim telefonie miałem podobne zdarzenie. Czy ktoś wie jak włączyć ponownie Autouzupełnianie Google?

Mój telefon to S22.

0 Like
Members_o71kJvY
Apprentice
Opcje

Znalazłem rozwiązanie: Ustawienia/Zarządzanie ogólne/Hasła i automatyczne wypełnianie/Usługa automatycznego wypełniania.

Uwaga: mylące jest, że na górze widniało logo Google a na dole Samsung Pass, więc namiętnie wciskałem logo Google, by włączyć tę usługę. Kierowała mnie ona jednak do menedżera haseł Google, a nie do automatycznego wypełniania. Należało kliknąć w logo Samsung Pass i dopiero na kolejnym ekranie zmienić na Google.

adamullek
Journeyman
Opcje
Update: nazywa się to teraz "Hasła i automatycz. wypełnianie".

Daje znać, bo mnie pierwszy artykuł w Google to doprowadził, a się trochę zmieniło od 2019
coboss
Journeyman
Opcje
U mnie na S23 Ultra była ścieżka:
Ustawienia-> Zarządzanie ogólne -> Hasła i automatyczne wypełnianie
Trzeba zmienić samsungowe na googlowe i jest git.
0 Like