Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z podłączeniem Note 10+ do monitora w trybie DEX powodowany przez Smart View

(Temat utworzony: 04-12-2019 10:57 AM)
1885 Wyświetlenia
f_r_a_n_t_i_c
Explorer
Opcje

Witam,

 

Posiadam Note 10+, hub usb-c do hdmi green cell 6w1 (kompatybilny z Dex), monitor ASUS oraz zestaw klawiatura + myszka bluetooth Logitech. Do tego oczywiście odpowiedni kabel HDMI.

Niestety mam problem z uruchomieniem telefonu w trybie DEX. Po spięciu wszystkiego do kupy na monitorze wyświetla się najzwyklejsze odbicie lustrzane. Działa także kursor myszki oraz klawiatura, ale DEX nie odpala. Przeczytałem w necie, że aby ruszyło trzeba zasilić huba kablem fast charge i faktycznie korzystam z tego dołączonego do telefonu wówczas tak jakby uruchamianie DEX zostaje zainicjowane, ale szybko siada, wyświetlając komunikat, że wpierw muszę wyłączyć Smart View. 

 

I w tym miejscu nie wiem co zrobić. Staram się zawiesić aplikację w ustawieniach, albo upewniam się, że Smart View jest nieaktywne (wyłączony przycisk na belce), ale i tak nie mogę przez to przejść. Czy jest możliwe, że inne Chromecasty w domu mogą zakłócać ten proces? Może ktoś ma pomysł jak rozwiązać problem?

0 Like
7 Odpowiedzi
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@f_r_a_n_t_i_c, obawiam się, że niewiele osób będzie posiadało taką konfigurację więc ciężko będzie namierzyć przyczynę. Mam dla Ciebie kilka wskazówek, które być może pomogą rozwiązać ten problem. Rozumiem, że problem występuje wyłącznie w takiej konfiguracji a podłączenie bezpośrednio telefonu do monitora działa poprawnie? Jeżeli tak to spróbuj wykonać poniższe kroki:

 

  • Na początek wyłącz oraz ponownie włącz telefon.
  • Wyczyść dane aplikacji DeX (Samsung DeX, Ekran startowy Samsung DeX, Interfejs systemu Samsung DeX) oraz Smart View. Jeżeli nie ma możliwości wyczyszczenia danych to wyczyść pamięć. Wyszukaj aplikacje z poziomu ustawień a następnie wybierz opcję Domyślna pamięć i wybierz odpowiednią opcję.
  • Wykonaj wipe cache partition. Zabieg ten nie usuwa żadnych danych z telefonu.
  • Spróbuj wpiąć kable do innych portów w hubie.

Możliwe też, że wspomniany przez Ciebie hub lub inne Chromecasty powodują problem.


SzabelFTN
Voyager
Opcje

Z tego co pamiętam to gdzieś jest opcja w której wybiera się czy po podłączeniu kabla usbc hdmi ma się odpalić dex czy odbicie lustrzane. 

Poszukaj tej opcji. Nie pamiętam gdzie jest i teraz nie mam możliwości sprawdzenia. Jak nie znajdziesz to jutro poszukam. 

0 Like
SzabelFTN
Voyager
Opcje

Znalazłem. U mnie na S10e na andku 10 wygląda to tak jak na zdjęciu. 20191204_074631.jpg

 

f_r_a_n_t_i_c
Explorer
Opcje

Muszę wykonać powyższe kroki i zobaczymy co się wydarzy. Sprawdziłem właśnie ustawienia i tutaj domyślnie jest zaznaczony tryb DEX, więc wszystko powinno być OK. Dodam jeszcze, że nie mam absolutnie problemów z DEX-em pod Windowsami, gdy podpinam telefon pod komputer. Tutaj odpala od razu, ale z peryferiami jest trochę inna sytuacja. A no i nie ma różnicy czy podpinam, przez huba tylko telefon czy wszystkie urządzenia od razu. Wykluczyłem także problem z samym ponitorem, ponieważ na TV jest to samo, czyli wchodzi w mirroring. Najważniejsze nie oczywiste "odkrycie" z hubem dotyczyło konieczności jego zasilenia dołączonym kablem szybkiego ładowania - gdy podłączam wszystko bez dodatkowego zasilania to DEX nawet nie próbuje się uruchomić, natomiast gdy wszystko już podepnę to proces tak jakby się zawiesza, bo widać, że próbuje odpalić po czym wraca do odbicia lustrzanego i pojawiają się odpowiednie komunikaty, przy następnej sposobności jak wskazówki nie pomogą nagram może filmik albo załącze zrzuty ekranu 

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@f_r_a_n_t_i_c, próbowałeś podłączyć telefon bezpośrednio do monitora za pomocą kabla lub dedykowanej stacji dokującej? Warto byłoby sprawdzić takie podłączenie. Być może występuje problem z hubem lub nie jest kompatybilny z trybem DeX.


0 Like
f_r_a_n_t_i_c
Explorer
Opcje

Udało mi się znaleźć przyczynę obstrukcji. Hub jest kompatybilny z tybem Dex pod warunkiem, że zasilimy go dodatkowo prądem z gniazdka i... To po tej stronie leżał problem. Pierwotnie chwyciłem po ładowarkę od Note 10+ czyli zasilacz z przewodem USB-C - USB-C oznaczony jako "super fast charging" i nie grało. Gdy podłączyłem do zwykłej ładowarki od S8 z oznaczeniem "adaptive fast charging" Dex odpalił momentalnie i nic się nie wieszało.

mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@f_r_a_n_t_i_c, super, że podzieliłeś się rozwiązaniem. Z pewnością będzie ono przydatne dla innych osób z podobnym problemem.


0 Like