Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Połączenie telefonu Samsung z programem Smart Switch

(Temat utworzony: 07-01-2018 12:41 AM)
8634 Wyświetlenia
TomekR
Pathfinder
Opcje

Cześć wszystkim,

 

czasami potrzebne jest nam narzędzie do zrobienia kopii zapasowej danych znajdujących się na smartfonie lub tablecie Samsung. Z pomocą przychodzi program Smart Switch. Jest to bardzo intuicyjne i proste narzędzie, dzięki któremu bardzo szybko i w wygodny sposób utworzymy kopię zapasową danych na komputerze.

 

 

Na początek należy połączyć urządzenie z komputerem. Jeśli nie łączyliśmy wcześniej urządzenia z komputerem – system automatycznie zainstaluje sterowniki. Nastepnie powinniśmy pobrać program Smart Switch.

 

Po otwarciu programu powinniśmy ujrzeć takie oknoPo otwarciu programu powinniśmy ujrzeć takie oknoPo otwarciu programu powinniśmy ujrzeć takie okno

 

Następnie powinno pojawić się okno z grafiką naszego telefonu i jego nazwą oraz dostepne 3 opcje:

 

Tak wygląda okno programu po podłączeniu urządzeniaTak wygląda okno programu po podłączeniu urządzeniaTak wygląda okno programu po podłączeniu urządzenia

- Archiwizuj urządzenie (Backup) – umożliwia utworzenie kopii zapasowej danych (kontaktów, wiadomości, galerii, ustawień itp.)

 

- Przywróć (Restore) – umożliwia przywrócenie danych z wcześniej utworzonych kopii zapasowych z powrotem na urządzenie

 

 - Outlook synchronizacja (Outlook sync) – pozwala na synchronizacje kontaktów z kontem Outlook

 

 Aby zrobić kopię zapasową urządzenia należy kliknąć "Archiwizuj"

 Podczas robienia kopii zapasowej  zoabczymy pasek postępuPodczas robienia kopii zapasowej zoabczymy pasek postępuPodczas robienia kopii zapasowej zoabczymy pasek postępu

Po zrobieniu kopii zapasowej danych, możemy ją przywrócić wybierając z listy poprzednio tworzonych kopii. Zawsze jest możliwość przywrócenia dowolnej uprzednio utworzonej kopii.

 

Okno wyboru utworzonych kopiiOkno wyboru utworzonych kopiiOkno wyboru utworzonych kopii

Podsumowując Smart Switch jest bardzo przejrzystym i prostym narzedziem pozwalającym na wygodne tworzenie, a także przywracanie kopii zapasowej do urządzeń Samsung. Przywracając dane do telefonu możemy wybrać jakie dane chcemy mieć z powrotem na urządzeniu - możemy wybrać przywrócenie samej galerii, kontaktów itp. Z poziomu programu można również zaktualizować oprogramowanie telefonu - gdy jest dostępne pojawia się powiadomienie.

 

Zachecamy do korzystania z programu Smart Switch oraz dzielenia się opiniami o nim.

 

 

 

23 Odpowiedzi
milina17
Apprentice
Opcje

dzięki wielkie pomogło ☺

0 Like
milina17
Apprentice
Opcje
dzięki wielkie pomogło 🙂
MatInk
First Poster
Opcje

Proszę o pomoc wsparcie ponieważ program smart switch nie działa poprawnie.

Telefon wysłałem do serwisu na wymianę szybki. Przed wysłaniem zrobiłem backup, a teraz nie moge go przywrócić.

Po włączeniu programu smart switch, podłączam telefon kablem do komputera - komp go widzi, wybieram opcję przywróć i smart switch się wyłącza - mimo wilu prób nic nie da się zrobić.

Próbowałem już na innym komputerze, odinstalowałem (po przekopiowaniu pliku z backupem) program i zainstalowałem na nowo i dalej tak samo.

W zał film przedstawiający sytuację: https://youtu.be/avFz7qMr8SI

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@MatInk Przed ponowną instalacją Switcha, wyczyść na kompie systemowy rejestr z pozostałości po programie i usuń pozostawione osierocone foldery. Po tym spróbuj ponownej instalacji.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
MatInk
First Poster
Opcje

@Szewcu72 dziękuję za podpowiedź.

Mam windowsa 10 home, czy możesz podpowiedzieć gdzie znajdę "systemowy rejestr z pozostałości po programie i osierocone foldery" bo niestety nie jestem aż tak oblatany w tych sprawach? Samo odinstalowanie i ponowne zainstalowanie switcha niestety nic nie daje.

0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@MatInk

Rejestr systemowy najszybciej uruchomisz naciskając na klawiaturze przyciski "Windows" + R, a następnie wpisując "regedit".

Jeśli jednak nie robiłeś tego wcześniej, bezpieczniej będzie skorzystać z aplikacji do czyszczenia rejestru np. RegCeleaner lub CCleaner.

 

0 Like
MatInk
First Poster
Opcje
Dziękuję za podpowiedź. Zainstalowałem regcleanera i w pierwszej zakładce "programy" mam na liście 3 pliki samsung jeden pod drugim w kolumnie "autor" i obok w środkowej kolumnie "program" jest Smart Switch PC, następny Kies 2.0 i kolejny Smart Switch, niżej jest jeszcze WOW6432Node i na środku Samsung - czy te wszystkie 4 pliki mam usunąć, czy powinienem szukać jeszcze jakiś innych do usunięcia, żeby wyczyścić wszystko po smart switchu i ewentualne błędy pozostałości które mogą blokować mi przywrócenie backupu?
0 Like
KrzysiekK
Hotshot
Opcje

@MatInk

Wyczyść wszystkie te pliki. Oczywiście wcześniej odinstaluj Smart Switch i Kies.

 

0 Like
MatInk
First Poster
Opcje
Kies już dawno nie mam, a switcha odinstalowałem, ale przy próbie usunięcia tych 4ch plików pojawia mi się komunikat o błędzie:
-Error report-----
Error message: File access denied

--Addition information-----
RegCleaner version = RegCleaner 4.3, Build: 780
Idler.Enabled = True
Section = Software
System mode = Normal
Cleanup mode =
NT Mode = True
Win2k Mode = True
Administrator = True
Debug mode = False

--Action Log-----
Start 0
Start 1
Start 2
Start 3
Select lang
Language: c:\program files (x86)\regcleaner\languages\polish.rlg
Column mode change
Start 4
Section: Software
DeleteDupes
Column click
Started
LoadColumnWidths
Remove
RemSoftware
RemoveRegDir
Są dwie opcje, "ignore this error" i "terminate regcleaner" próbowałem obie ale nie usuwają się te pliki...może szczegóły błędu coś Ci mówią bo mi nic...
0 Like