Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Asystent google s10+

(Temat utworzony: 10-03-2019 10:12 AM)
815 Wyświetlenia
kryman28
Pioneer
Opcje

Witam.

Działa wam prawidłowo asystent google? U mnie na s10+ po włączeniu asystenta nadal działa google now. Nie pomaga reinstalacja usług google. 

0 Like
16 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@kryman28 tak działa, bez problemowo.

 

asystentasystent


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
kryman28
Pioneer
Opcje
Z tego wynika że czeka mnie factory reset ;(. A migracja danych kilka godzin mi zajęła.
0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@kryman28, może wstrzymaj się jeszcze z przywracaniem ustawień fabrycznych. Na Twoim miejscu poczekałbym do jutra. Być może Asystent pojawi się do tej pory.


kryman28
Pioneer
Opcje
Ok tak zrobię. Dzięki za podpowiedź.
0 Like
rafmax187
First Poster
Opcje

Witam u mnie jest ten sam problem...

0 Like
mirudo24
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@rafmax187, na Waszym miejscu poczekałbym nawet kilka dni. Możliwe, że Google musi wprowadzić jakąś poprawkę po stronie serwera. Ewentualnie możecie spróbować przywrócić ustawienia fabryczne, ale na ten moment nie ma żadnej gwarancji, że to rozwiąże zaistniały problem.


kryman28
Pioneer
Opcje

@rafmax187  napisał(a):

Witam u mnie jest ten sam problem...


Poczekam jeszcze ale Chyba reset będzie konieczny.

0 Like
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@kryman28 @rafmax187 zastanawiam się, czym spowodowany jest brak asystenta. Według mnie, ale to tylko moja opinia, być może jego dostarczanie na poszczególne urządzenia będzie przebiegać partiami. Tak jak miało to miejsce wcześniej.

Ja, na S9+, miałem możliwość testowania go jeszcze przed oficjalnym wydaniem na rynek polski. I tu może być pies pogrzebany, że u mnie już jest a u Was jeszcze nie.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
kryman28
Pioneer
Opcje

@Szewcu72  napisał(a):

@kryman28 @rafmax187 zastanawiam się, czym spowodowany jest brak asystenta. Według mnie, ale to tylko moja opinia, być może jego dostarczanie na poszczególne urządzenia będzie przebiegać partiami. Tak jak miało to miejsce wcześniej.

Ja, na S9+, miałem możliwość testowania go jeszcze przed oficjalnym wydaniem na rynek polski. I tu może być pies pogrzebany, że u mnie już jest a u Was jeszcze nie.


Całkiem możliwe bo od strony softu wszystko wygląda ok.

0 Like