Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy Watch5 Pro dźwięki aplikacji wciąż działają po wyciszeniu zegarka

(Temat utworzony: środa)
50 Wyświetlenia
szal0nyklapek
Apprentice
Opcje

Witam mam problem z zegarkiem galaxy watch 5 pro. Amianowicie chodzi o to że gdy wyciszam zegarek całkowicie, dalej działają dźwięki aplikacji i czy wie ktoś jak to naprawić bo ja nie mam zielonego pojęcia, z góry pozdrawiam

image
0 Like
8 Odpowiedzi
Members_i9Sgvgo
Journeyman
Opcje
Może spróbuj tryb nie przeszkadzać na zegarku włączyć
szal0nyklapek
Apprentice
Opcje
Też nie działa
0 Like
PiotrCh
Expert
Opcje

@szal0nyklapek Wygląda to na błąd systemowy, zrób wipe cache partition zegarka, nie usunie to Twoich danych oraz ustawień:

1. Włączamy zegarek.
2. Przytrzymujemy jednocześnie obydwa przyciski.
3. Gdy pojawi się napis "Rebooting", 3 razy naciskamy przycisk power.
4. Przesuwając się w dół przyciskiem power, wybieramy opcję Recovery i zatwierdzamy ją przytrzymując przycisk power.
5. Przesuwając się w dół dolnym klawiszem, wybieramy wipe cache partition i zatwierdzamy naciśnięciem przycisku power.
6. Wybieramy Yes przesuwając się w dół dolnym klawiszem i zatwierdzamy naciśnięciem przycisku power.
7. Zatwierdzamy Reboot system now naciśnięciem przycisku power.

0 Like
szal0nyklapek
Apprentice
Opcje
Też nie działa
0 Like
szal0nyklapek
Apprentice
Opcje
Witam mam problem z zegarkiem galaxy watch 5 pro zakupionym 4 dni temu w sklepie media expert. Amianowicie chodzi o to że gdy wyciszam zegarek całkowicie, dalej działają dźwięki aplikacji i czy wie ktoś jak to naprawić bo ja nie mam zielonego pojęcia, z góry pozdrawiam
Selixo
Troubleshooter
Opcje
Włącz na nim tryb nie przeszkadzać. Po to on w końcu jest.
0 Like
szal0nyklapek
Apprentice
Opcje
Nie działa
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@szal0nyklapek  Witam

Proszę spróbować wykonać jeszcze Wipe Cache Partition, czyli czyszczenie danych pamięci domyślnej. Czynność ta nie usuwa danych, ale eliminuje ewentualne błędy systemowe.

1. Włączamy zegarek.

2. Przytrzymujemy jednocześnie obydwa przyciski.

3. Gdy pojawi się napis "Rebooting", 3 razy naciskamy przycisk power.

4. Przesuwając się w dół przyciskiem power, wybieramy opcję Recovery i zatwierdzamy ją przytrzymując przycisk power.

5. Przesuwając się w dół dolnym klawiszem, wybieramy "Wipe cache partition" i zatwierdzamy naciśnięciem przycisku power.

6. Wybieramy "Yes" przesuwając się w dół dolnym klawiszem i zatwierdzamy naciśnięciem przycisku power.

7. Zatwierdzamy "Reboot system now" naciśnięciem przycisku power.

 


0 Like