Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Galaxy Watch 5 PRO LTE - jak ładować zegarek za pośrednictwem telefonu Galaxy z udostępnianiem zwrotnym

(Temat utworzony: 19-09-2022 10:35 AM)
2703 Wyświetlenia
Twardx
Explorer
Opcje

Witam. Jestem posiadaczem Watch5 PRO LTE. Chciałbym go ładować bezprzewodowo za pośrednictwem Galaxy S20 FE 5g gdzie jest dostępne udostępnianie zwrotne. Konstrukcja smartwatcha oraz sam pasek w formie bransoletki bardzo utrudnia wręcz uniemożliwia skorzystanie z takiej formy ładowania. W telefonie jest włączone udostępnianie zwrotne , odkręcam telefon tak aby tył telefonu był widoczny i przykładam zegarek dociskając go mocno (pasek strasznie przeszkadza) no i nic się nie dzieje. Czy Watch 5 PRO LTE oficjalnie nie można w ten sposób ładować ??

0 Like
26 Odpowiedzi
kamil40013
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Twardx, Tak jak napisałeś, konstrukcja fabrycznego paska uniemożliwia bezproblemowe położenie zegarka na płaskiej powierzchni. Część użytkowników obchodzi ten problem przez przekręcenie paska do wewnątrz.

20220919_105624.jpg

Według mnie nie jest to dobry pomysł i może w dłuższym okresie doprowadzić do uszkodzenia paska oraz przetarć na zegarku w miejscu styku. W Twoim przypadku najlepiej będzie zmienić pasek na inny niż fabryczny, bo z tego, co się orientuje to problem występuje tylko przy pasku typu D-Buckle. Samo ładowanie zegarka z telefonu działa bezproblemowo, jeśli dobrze go ułożymy.


Twardx
Explorer
Opcje

Dzięki za szybko odpowiedź. U mnie niestety jak nawet przyłożę mocno do tyłu telefonu S20 FE 5g nic się nie dzieję, nic nie ładuje. Tak jakby zegarek nie miał funkcji ładowania indukcyjnego. Po za środkiem tyłu telefonu jeździłem zegarkiem w innych miejscach chwilę zatrzymując "pozycję zegarka" i również nic się nie działo. Na innej ładowarce indukcyjnej za pośrednictwem której ładuje codziennie np. Galaxy S20 FE 5g też nie wykrywa zegarka Watch 5 PRO LTE. Dziwna sprawa urządzania są kompatybilne (Galaxy s20 Fe i watch 5 PRO) a nie chce ładować. Myślę o wymianie paska ale za nim go wymienię chciałbym chociaż potwierdzić czy będzie ładowało a ty lipa. Co może być przyczyną ??

0 Like
JustynaM
Moderator
Moderator
Opcje

@Twardx skoro na ładowarce indukcyjnej również nie wykrywa zegarka wygląda na to, że coś jest nie tak z indukcją w Watchu. Możesz przejść się do jakiegoś serwisu, mogliby sprawdzić ładowanie indukcyjne na miejscu, jak u nich też nie wykryje pozostaje naprawa.


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

Twardx
Explorer
Opcje

Na pewno podejdę bo mam autoryzowany serwis samsunga blisko. Tylko zastanawiającym faktem jest to, że oryginalna ładowarka indukcyjna samsunga dołączona do pudełka ze swartwatchem normalnie ładuje zegarek. Dziwne

0 Like
proktor37
Voyager
Opcje
Ładowarki indukcyjne do telefonów nie lądują watchy. Niestety musi być dedykowana ladowarka. Sprawdzilbym to ładowanie zwrotne z telefonu na jakimś innym sprzęcie i sprawdzilbym watcha z innym telefonem czy też nie ładuje. Generalnie działa to super, pomijając faktycznie nieszczęśliwa konstrukcje paska do wersji pro.
0 Like
JustynaM
Moderator
Moderator
Opcje

Proktor37 ma rację, nie doczytałam, że to indukcja, którą ładujesz swój telefon. Sprawdzałeś, czy jak zdejmiesz pasek z zegarka, to dalej nie działa PowerShare? 


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

Twardx
Explorer
Opcje
Dziękuję wszystkim za pomoc. Problem sam się w pewnym sensie rozwiązał. Na telefonie s20 fe mam etui pancerne firmy spigen. Podobnie jak na telefonie żony s10e. Oba etui w obu telefonach nie przeszkadzały aby ładować któryś z urządzeń poprzez udostępnianie zwrotne (w ten sposób sprawdzałem czy indukcja zwrotna działa). Czyli etui nie robiło problemu. Niestety dla zegarka już tak. Po zdjęciu etui z s20 fe zegarek zaczął się ładować masakra.
JustynaM
Moderator
Moderator
Opcje

No niestety, zegarki to podstępne bestie. Dobrze, że tak wyszło, serwis nie będzie potrzebny. 


Witaj na Forum Samsung!
Pamiętaj o zapoznaniu się z Zasadami Społeczności Samsung oraz Regulaminem.
Doceniaj i bądź doceniany. Doceniaj innych, klikając przycisk Like lub Zaakceptuj jako rozwiązanie.

EeXeE84
Pioneer
Opcje
Witam, 
Kilka dni temu kupiłem zegarek Galaxy Watch 5 Pro. Ogólnie piękna bestia szczegolnie w szarym kolorze ale pasek to dramat pod względem ładowania. 
Na codzień używam w domu i pracy ładowarek Samunga duo i trio charger (optymizacja miejsca ilości kostek etc) a przez ten pasek jest to właściwie niemożliwe. Dodam, że rozpinanie calkowite klamry paska jest bardzo nie praktyczne. Czy ktoś wpadl na jakis pomysł jak to obejść ?
0 Like