Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 
Přejít na řešení VYŘEŠENO

Původní téma:

Samsung Galaxy Watch Aplikácie

(Téma vytvořeno: 14-12-2019 08:20 PM)
18959 Zobrazení
Mag7
Journeyman
Možnosti

Ahoj, prosim o radu. Zvazujem kupu Samsung Galaxy Watch, ale citam kritiky, ze podporuju malo aplikacii. Napriklad ze nepodporuju facebook messenger, whatsapp, myslim, ze ani facebook. Ja ich planujem kupit hlavne preto, aby som mala nenapadneho pomocnika - notifikacie priamo na ruke - vtedy, ked v praci nesmiem pouzivat okato mobil a kontrolovat chaty a pod. Sportove funkcie ma prilis netrapia. Takze v nich hladam prave podporu co najroznejsich aplikacii - (napriklad vyssie spomenuty whatsapp, facebook, facebook messenger, gmail. Vie mi niekto povedat, ake konkretne aplikacie v sucasnosti Samsung Galaxy Watch podporuju? Kde sa da najst zoznam? A tiez - kedy sa bude dat hodinkami platit v obchodoch? Vopred dakujem!

Mozno by som este doplnila, ze som zvazovala prave tieto hodinky kvoli tomu, ze mam mobil Samsung Galaxy S9, takze sa mi zdalo byt vhodne kvoli kompatibilnosti investovat prave do Samsung Galaxy Watch.

0 Like

2 Řešení


Přijatá řešení
Řešení
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Přeji hezkou neděli @Mag7 

 

Nevím kde jste o nefunkčních notifikacích četl, ale rozhodně to není problém hodinek Galaxy Watch. Hodinky podporují příjem notifikací známých kecálků jako WhatsApp, Facebook messenger, Viber, Gmail, Samsung email apod. Notifikace z těchto aplikací můžete nejen na hodinkách přečíst, ale můžete na ně z hodinek i odpovídat, což konkurence nenabízí :winking-face: Ovšem upozorňuji, že lze reagovat na nově přijaté notifikace, u většiny aplikací si ale neprohlédnete historii zpráv, to už musíte sáhnout po telefonu. Pokud máte Galaxy S9, tak hodinky mohu více než doporučit, protože kombinace Samsung - Samsung funguje nejspolehlivěji. Kterou variantu zvažujete ?


fajn-Snek-podpis-B


Zobrazit řešení v původním příspěvku

Řešení
Libb
MegaStar
Možnosti

Aha. Je třeba si uvědomit, že to, co dělá Whiterabbit, nejsou recenze, ale jen líbivá videa.

Zmiňuje, že na Wear OS aplikace jsou - nejsou, je to řešené úplně stejně. Hlavní aplikace v mobilu odchytává notifikace a přeposílá je na hodinky a na nich můžete odpovědět - pokud to hlavní aplikace v mobilu podporuje. Jediný známý problém je s upozorněním na hovor u WhatsApp, a to proto, že ta aplikace používá nestandardní způsob oznámení, který není možné odchytit a předat dál. Nefunguje to asni s Taskerem a jinými aplikacemi.

Stejně tak výrok, že za to mže Samsung - nemůže. Samsung poskytuje rozhraní, vývojářské nástroje, kdyby ty firmy jen trošku chtěly, napíšou klienta za pár týdnů. Nevím, proč nechtějí...

 

Obecně, funguje to tak, že na mobilu se vám zobrazí oznámení o zprávě. To oznámení jde odchytit a zpracovat. Spolu s hodinkami si vždy musíte nainstalovat nějakou aplikaci, která se o to stará. Samsung vás povede, nemusíte skoro nic řešit, je to vychytané, jen potvrdíte oprávnění.

Pak je třeba udělat dvě věci: za prvé povolit oznámení v aplikaci, kterou chcete monitorovat na hodinkách. Tzn. třeba u Messengeru musíte povolit zobrazení náhledu zprávy v notifikační liště. Za druhé v řídicí aplikaci musíte povolit přeposílání oznámení na hodinky. To proto, že kdyby vám chodila všechna oznámení, za chvíli vás bude od vibrací boelt ruka.

 

Co se čitelnosti a manipulace týče, dávám vám své slovo, že nic lepšího neexistuje. Zkoušel jsem jiné značky (žádné šmejdy, ale vlajkovou loď Wear OS) a rychle jsem se vracel k Samsungu. On displej jiných značek možná vypadá dobře v obchodě, kde je vyhulený na maximum, ale v praxi rychle poznáte rozdíl mezi Samsungem a  čímkoliv jiným. Navíc Galaxy Watch vypadají opravdu skoro jako mechanické hodinky, když jsem je měl, často se mě lidé ptali, proč se pořád dívám na hodinky a velmi se divili, že to jsou smartwatch, že prý to vůbec nebylo poznat. A to nepoužívám originální ciferník, který je ještě vymakanější :winking-face:






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



Zobrazit řešení v původním příspěvku

40 Odpovědi
Mag7
Journeyman
Možnosti

:hand-with-index-and-middle-fingers-crossed:

0 Like
Řešení
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

Přeji hezkou neděli @Mag7 

 

Nevím kde jste o nefunkčních notifikacích četl, ale rozhodně to není problém hodinek Galaxy Watch. Hodinky podporují příjem notifikací známých kecálků jako WhatsApp, Facebook messenger, Viber, Gmail, Samsung email apod. Notifikace z těchto aplikací můžete nejen na hodinkách přečíst, ale můžete na ně z hodinek i odpovídat, což konkurence nenabízí :winking-face: Ovšem upozorňuji, že lze reagovat na nově přijaté notifikace, u většiny aplikací si ale neprohlédnete historii zpráv, to už musíte sáhnout po telefonu. Pokud máte Galaxy S9, tak hodinky mohu více než doporučit, protože kombinace Samsung - Samsung funguje nejspolehlivěji. Kterou variantu zvažujete ?


fajn-Snek-podpis-B


Mag7
Journeyman
Možnosti

Velmi pekne dakujem, pomohli ste mi. Zaroven som velmi prekvapena, pretoze o tejto "nepodpore aplikacii", o ktorych som predtym pisala, som citala na webe clanok a tiez som k tomu videla youtube recenziu tychto hodiniek, kde hovorili to iste. YouTube recenzia konkretne tato: https://www.youtube.com/watch?v=oA9SejzgOwE&t=75s , cas, kedy hovori o nepodpore messengerov a pod. zacina v minute 1:20 . Recenzia je zo zaciatku roku 2019, je mozne, ze Samsung medzitym teda tieto appky povolil, ak hovorite, ze su v pohode k dispozicii. (Dufam, ze sa sem mozu pridavat linky a neporusila som ziadne pravidla komunity).

 

K Vasej otazke, aku variantu zvazujem, kedze som zena, zvazujem Samsung Galaxy Watch 42mm, ovsem farba klasicka cierna (nie ta typicky damska-ruzova). Som si vedoma nizsej vydrze baterie oproti 46mm, ale pri oskusani 46mm mi boli na ruke tazsie a velke, neviem, ci by som si zvykla. Dufam, ze citatelnost a manipulacia bude ok aj na 42mm. 

0 Like
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

@Mag7 tak se omlouvám, za záměnu pohlaví :winking-face: Galaxy Watch 42mm budou na dámskou ručku určitě vhodnější, 46 mm jsou už opravdu velké a těžké, a spíše určené pro pány. Možná bych ještě zvážil Galaxy Watch Active 2 40 mm, to jsou také velice vyvedené hodinky, záleží na rozpočtu.

 

K tomu Vašemu odkazu- aplikace Messager není v hodinkách nainstalována, ale z telefonu se právě přenáší upozornění na nové zprávy formou notifikací, na které můžete odpovědět. Myslím, že je to i to, co od hodinek požadujete.


fajn-Snek-podpis-B


0 Like
Řešení
Libb
MegaStar
Možnosti

Aha. Je třeba si uvědomit, že to, co dělá Whiterabbit, nejsou recenze, ale jen líbivá videa.

Zmiňuje, že na Wear OS aplikace jsou - nejsou, je to řešené úplně stejně. Hlavní aplikace v mobilu odchytává notifikace a přeposílá je na hodinky a na nich můžete odpovědět - pokud to hlavní aplikace v mobilu podporuje. Jediný známý problém je s upozorněním na hovor u WhatsApp, a to proto, že ta aplikace používá nestandardní způsob oznámení, který není možné odchytit a předat dál. Nefunguje to asni s Taskerem a jinými aplikacemi.

Stejně tak výrok, že za to mže Samsung - nemůže. Samsung poskytuje rozhraní, vývojářské nástroje, kdyby ty firmy jen trošku chtěly, napíšou klienta za pár týdnů. Nevím, proč nechtějí...

 

Obecně, funguje to tak, že na mobilu se vám zobrazí oznámení o zprávě. To oznámení jde odchytit a zpracovat. Spolu s hodinkami si vždy musíte nainstalovat nějakou aplikaci, která se o to stará. Samsung vás povede, nemusíte skoro nic řešit, je to vychytané, jen potvrdíte oprávnění.

Pak je třeba udělat dvě věci: za prvé povolit oznámení v aplikaci, kterou chcete monitorovat na hodinkách. Tzn. třeba u Messengeru musíte povolit zobrazení náhledu zprávy v notifikační liště. Za druhé v řídicí aplikaci musíte povolit přeposílání oznámení na hodinky. To proto, že kdyby vám chodila všechna oznámení, za chvíli vás bude od vibrací boelt ruka.

 

Co se čitelnosti a manipulace týče, dávám vám své slovo, že nic lepšího neexistuje. Zkoušel jsem jiné značky (žádné šmejdy, ale vlajkovou loď Wear OS) a rychle jsem se vracel k Samsungu. On displej jiných značek možná vypadá dobře v obchodě, kde je vyhulený na maximum, ale v praxi rychle poznáte rozdíl mezi Samsungem a  čímkoliv jiným. Navíc Galaxy Watch vypadají opravdu skoro jako mechanické hodinky, když jsem je měl, často se mě lidé ptali, proč se pořád dívám na hodinky a velmi se divili, že to jsou smartwatch, že prý to vůbec nebylo poznat. A to nepoužívám originální ciferník, který je ještě vymakanější :winking-face:






Pixel 8 Pro Obsidian 512 GB | Pixel 8a Bay 128 GB | Samsung Galaxy Tab S9 256GB
Samsung Galaxy Watch 5 Pro | Samsung Galaxy Buds / Buds2 / Buds2 Pro



Mag7
Journeyman
Možnosti

Clapci, ste zlati, dakujem.

 

Myslim, ze tym padom mam rozhodnute a nemusim sa obavat ist do toho. Vcera som este pisala jeden prispevok, ale zrejme som tam pouzila nepovolene slovo, pretoze mi ho "vyhviezdickovalo", tak som ho skusala napisat znova a zase to iste a kym mi doslo, ze to teda bude asi slovo nepovolene, zablokovalo mi cely prispevok a odoslalo spravcom na jeho preverenie a schvalenie. 

 

Skusim to zhrnut znova, ak este mozem prosit o radu. A berte ma nielen ako laika, ale aj antitechnika, sak som zenska :face-with-tears-of-joy: , cize podla toho budu moje otazky vyzerat, prosim o trpezlivost: Ja som totiz povodne zvazovala Samsung Galaxy Watch aj s LTE. Ked som ale zistila, ze by som potrebovala potom pouzivat 2 rozne telefonne cisla, neprislo mi to vobec ako rozumna investicia, pretoze je to neprakticke. Jednak by slo o zmenu telefonneho cisla (resp. pridanie aj noveho) a moja skusenost z minulosti je, ze mnohi ludia ma este rok po zavedeni noveho TC hladali na starom. Jednak, ako poznam svoje okolie, ak sa mi nedovolaju na jedno telefonne cislo, na druhe si daju namahu volat len vtedy, ak pojde o zivot. V opacnom pripade si povedia, vsak zavolam jej neskor. Jednak by som musela menit operatora, pretoze moj sucasny zatial e-sim nepodporuje (musela by som platit zrejme pausal osobitne na oba telefonne cisla?). Tiez moj mobil nepodporuje e-sim (Samsung Galaxy S9  a mam ho len rok a menit ho budem, az ked prestane spolahlivo fungovat). (KEby e-sim podporoval, mohla by som aspon v tom pripade pouzivat jedno telefonne cislo do oboch zariadeni?) Na druhej strane vidim, ze ludia su z LTE nadseni uz teraz a planuju do toho investovat. Mne pride daleko rozumnejsie pockat, kym (dufam) bude mozne pouzivat jedno telefonne cislo aj do mobilu, aj do hodin (resp. pockat, kym dosluzi tento mobil a potom investujem do nejakeho, ktory e-sim podporuje) a budu mozne aktivne oba profily naraz - lebo viem, ze teraz moze byt aktivny len jeden (bud v mobile alebo hodinach. Moja predstava praktickeho fungovania je taka, ze bude fungovat nejake automaticke presmerovanie z jedneho zariadenia do druheho, napriklad pri hovoroch). Dovtedy, predpokladam, zas pokroci technologia a budu na trhu nove a vylepsene smart hodinky, takze cakat mi pride ako lepsia volba v kazdom ohlade.

Alebo ake rozumne a prakticke argumenty by mohli byt, aby som investovala do hodin s LTE uz teraz? Vdaka.

 

 

 

 

0 Like
fajnSnek
Samsung Members Star ★★★
Možnosti

@Mag7  osobně bych šel do klasické varianty s Bluetooth. Jak sama píšete, budete zbytečně platit paušál na 2 SIM, ale více budete volat pochopitelně z mobilu. Co jsem četl, tak v jiných zemích funguje klonování čísla na e-sim, ale bohužel pro region CZ/SK není tato služba zatím dostupná, i e-sim se rozjíždí zatím celkem pomalu. Navíc v LTE variantě s myslím prodávají pouze 46mm, a ty jste nechtěla, že jsou moc velké. 

 


fajn-Snek-podpis-B


AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

Zdravím Vás @Mag7,

 

souhlasím s kolegy a naprosto Vám rozumím s tím, jak uvažujete o LTE variantě. Já sám to mám totiž úplně stejně. Na testování jsem měl Galaxy Watch, Galaxy Watch Active 1 i 2 a byl jsem s nimi opravdu spokojen až právě na jednu věc a tou byla možnost mít stejné telefonní číslo jak na mobilu tak na hodinkách.

 

Má představa je taková, že pokud půjdu například běhat, tak telefon nechám doma a budu mít pouze hodinky s e-sim, kam se mi každý dovolá pod stejným číslem. Musím ale podotknout, že toto není chyba Samsungu (v jiných zemích to normálně funguje), ale našich českých operátorů, kteří to zatím nepodporují. Na infolince T-Mobilu Vám pouze řeknou, že nemají žádné informace o tom kdy to zprovozní. 

 

Mag7
Journeyman
Možnosti
V LTE variante predavaju uz aj 42mm model. O klonovani cisla na e-sim v inych krajinach som nevedela, bolo by ozaj skvele, keby sa aj pre SK/CZ nasiel tento typ rieseni. Dakujem Vam za Vas cas.