Zavřít

What are you looking for?

zrušit
Zobrazování výsledků pro 
Hledat místo 
Měli jste na mysli: 

Původní téma:

Nejde spárovať Samsung Gear S3 s Galaxy S8

(Téma vytvořeno: 22-05-2018 11:32 PM)
3309 Zobrazení
Vilo
Apprentice
Možnosti

Chcel by som sa opýtať, či mi niekto nevie poradiť ohľadne nasledujúceho problému. Od určitého času mi nejdu spárovať hodinky Gear S3 s mojou S8. Resp, aby som bol presnejší jediný spúôsob ako to urobiť je dostať telefón do factory default stavu a následne spárovanie prebehne korektne. Po čase, ale zariadenia prestanú korektne fungovať. Osobne si myslím, že je to problém s Blutooth na telefóne. Skúšal som aktializácie an telefóne, an hodinkách (všetko posledné verzie). V hodinkách by problém nemal byť, lebo ich kedykoľvek bez problémov spárujem napr. s A5. Keď cchem ale spárovať hodinky s S8, vypýta zadanie párovacieho PINu a keď ho zadám na hodinkách a na mobile nevidím už nič iné ako točiacu sa zem a hviezičky na čiernom pozadí a hlášku v zmysle "Už len chvíločku a ste na konci..." Ten koniec ale nikdy neprichádza. V podstate sa nedostanem ani na obrazovku kde sa zaškrkáva súhlas s rôznymi politikami Samsungu. Jediný koniec kde som sa dostal je koniec s nervami. V Gear som skúšal poslať žiadosť o technickú podporu, nik mi ale neodpovedá! Vážne začínam uvažovať, že hodiny predám a vymením za najaké, ktoré aj funguju. Smart hodinky, ktoré si neviem spárovať s mobilom sú mi na nič. Možno je to nejaký malicherný problém, ale neviem si už s ním dať rady. Prosím o pomoc ak niekto máte s niečim podobným skúsenosť. Na Internete som neanašiel nič moc. Možno ešte jeden hint, neviem či to nemá súvis  tým, že som s telefónom pároval ešte merač srdcového tepu a bluetooth slúchadla. Mam taký pocit, že to nastalo po tom. Keď si ešte v nastaveni Gear na bluetooth pozriem prepínače v použiť na : zvuk hovorov a  vstupné zariadenia, prepínače mi nejdú zapnúť. Javí sa to teda tak, že Gear je cez BT spárovaný, ale neviem ho použiť - neviem tam zapnúť tieto dve funkcie.

ďakujem za čokoľvek čo môže pomôcť

Vilo

8 Odpovědi
WoodMan
Navigator
Možnosti

Zkoušel si jenom vymazat paměť párování a Bluetooth cache? Aplikace > ... > systémové aplikace > Bluetooth > Uložiště vymazat obojí.

 

Továrko jsi dělal i po aktualizaci nebo jen někdy před tím? Jinak Bluetooth by mělo zvládat až 8 zařízení, ale jenom jedno od každé funkce současně (1 sluchátka, 1 hodinky, etc...). Je pravda, že ten měříč tepu nejspíš funguje na stejném principu, jak hodinky, tudíž to nejspíš dělá neplechu.

 

Na netu jsem našel, že s tím má problém spousta lidí. V nedávné aktualizaci jsem našel tohle:

- Prevents unintended Bluetooth® disconnections with a companion Gear S3 smartwatch.

Takže pokud máš nejnovější aktualizace, udělals továrko obou zařízení a stále ti to dělá, tak to vypadá na SW/HW problém a doporučil bych reklamačku. Někteří dokonce psali na podporu a řekli jim, že pokud se hodinky stále odpojují a nedaří se je připojit znovu, tak je to na reklamačku.

 

Některým prý funguje zapnout režim Letadlo a pak se hodinky spárují, zkus. A ještě jenom vypnout a zapnout BT přímo v hodinkách.

Já osobně bych to ale tipoval na ten konflikt s více zařízeními, protože s tím je problém vždy v jakékoli elektronice.

adam_boss
Navigator
Možnosti

Zkus ještě přepnout verzi profilu Bluetooth AVRCP na 1.6. (defaultně je 1.4).

 

Nastavení > O telefonu > Informace o softwaru > Poklikat na číslo sestavení, dokud nepovolíš vývojářský režim > zpet do nastavení > Vývojářské možnosti > Bluetooth AVRCP profil přepní na 1.6 a resetni telefon a vyzkoušej párování.



N 3310 > 3410 > SE W880i > Galaxy S2 > S3 > S4 > A5 > S7 Edge > S9+ > Note9
JacobInDaHouse
Pathfinder
Možnosti

Už jsem řešil, pomáhá vymazat cache přímo v Gear. Nikoliv data, pouze cache.

Vilo
Apprentice
Možnosti

ďakujem veľmi pekne za radu. Vyskúšal som, vyzeralo sľubne, ale bohužiaľ nepomohlo 😞 Každopádne veľká vďaka

0 Like
Vilo
Apprentice
Možnosti

Tiež ďakujem. Vyskúšal som ale nepomohlo. Po tomto príspevku som sa rozhodol telefón opätovne preinštalovať, lebo som ho potreboval spojiť s Gearom. Robil som testovanie krok po kroku, doinštalovýval, upgradoval systém a medzi tým skúšal párovať hodinky. Po sérii pokusov som dospel k tomu, že asi nie je problém so samotným bluetooth, ale problém  nastal s veľkou pravdepodobnosťou po upgrade aplikácie Gear na telefóne. Od vtedy to začalo blbnúť. Dal som SW do manuálneho módu pre update a apku som neaktualizoval. Od vtedy beží. Dal som už aj jeden nový update OS a po ňom tiež OK. Bojím sa ale, že ak by som appl Gear updatol prestane to fungovať.

0 Like
Vilo
Apprentice
Možnosti

Ďakujem. Myslíľ vymazať cache v aplikácii Gear v telefóne?

0 Like
AndroidGuru
Samsung Members Star ★★
Možnosti

No, hurá. Pokud ti to teď jede, tak neaktualizuj, zbytečné. Lidem se tenhle problém navíc vrací po nějaké době, tak doufej, že nejsi jeden z nich :manhappy: A co radil borec nahoře s tou Cache, tak nejspíš v Gear, protože v hodinkách nic s cache není, pokud vím.

 

P.S.: Kdyby byla nějaká aktualizace, která omezuje nějaké procesy a řeší tak delší životnost baterie, dám ti vědět, protože jiná aktualizace tě asi nemusí zajímat

0 Like
andrejko761
First Poster
Možnosti

vjete mi poradit dal som reset na samsung gear s 3 kcel som ho predat no a zabudol som vipmnut reaktivacni zamok no ale nevjem sa ani sparovat s hodinkami ako mam dalej teraz pokracovat kde sa to da zrusit mam samsung a 5 2017 

 

0 Like