Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 
Salt la soluție REZOLVAT

Subiect inițial:

Galaxy watch 4 classic mesaje whatsapp

(Subiect creat la: 31-05-2024 04:59 PM)
217 Vizualizări
Lukas1980
Helping Hand
Opțiuni
Nu primesc notificare pe ceas la mesajele transmise pe grup pe whatsapp ,exista o setare sa pot primi si mesajele din grupuri ,nu ii dau de cap ,ma avertizat cand am instalat whatsapp-ul pe ceas ca nu voi primii mesaje de la grupri etc. nu inteleg care este faza ??
1 Soluţie
Soluţie
EmiliaDuna
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Salut,
Dezinstalează-l de pe ceas și după ar trebui sa primești mesaje de pe WhatsApp. N-am probleme pentru că nu am instalat aplicația pe ceas. Sunt multe probleme pe platformă cu instalarea Whatsapp-ului pe ceas.

Vizualizare soluţie în postul original

1 Soluţie

9 Răspunsuri
Soluţie
EmiliaDuna
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Salut,
Dezinstalează-l de pe ceas și după ar trebui sa primești mesaje de pe WhatsApp. N-am probleme pentru că nu am instalat aplicația pe ceas. Sunt multe probleme pe platformă cu instalarea Whatsapp-ului pe ceas.
Lukas1980
Helping Hand
Opțiuni
Ok,o sa incerc si asta si revin cu un feedback ,ms👍
Lukas1980
Helping Hand
Opțiuni
Notificarile si-au revenit dar bateria la fel nu da semne ca ar tine 48 de ore asta este am de ales ori fac acest compromis intre aspect calitate, soft in detrimentul autonomiei sau nu ne gandim ms oricum .
0 Aprecieri
EmiliaDuna
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Dacă ai varianta LTE nu o sa țină cine știe ce. Eu am Galaxy watch 5 varianta BT și mă ține undeva la două zile cu toate funcțiile activate.
0 Aprecieri
Lukas1980
Helping Hand
Opțiuni
Da este varianta LTE 46 mm dar nu folosesc esim ,cauta retea si fara a folosi acest serviciu ?
0 Aprecieri
Molid
Voyager
Opțiuni
De vreo 2-3 ori s-a discutat despre această problemă, soluția e cea indicată de Emilia. (Și eu am Galaxy Watch 4 și notificările de pe Whatsapp vin fără cusur fără să am aplicația Whatsapp instalată pe ceas. Am avut-o instalată și am scos-o când au început problemele).
0 Aprecieri
Lukas1980
Helping Hand
Opțiuni
Ok ,eu sunt un utilizator nou nu am vazut discutia ,oricum ma lupt cu el ,nu prea tine nici bateria notificarile vin cand vor ele,acum am dezactivat tot din manager permisiuni poate tine bateria mai mult si sa deconectat de la telefon ,cred ca urmeaza un retur cat de curand dar nu ma indur de el arata bine este facut bine are si ceva functi bune pe soft dar scartaie pe multe parti si ma tot lupt sa il tin sa il dau retur inca sunt in teste nu stiu ce sa fac,vreau sa gasesc un echilibru baterie ,notificari si apelare nu il folosesc ptr. activitati fizice decat foarte rar vreau notificari sa mearga ok,sa raspund la el nr. pasi si sa tina macar 48 de ore bateria cam atat 👍
0 Aprecieri
Lukas1980
Helping Hand
Opțiuni
Acum nu stiu ce sa ii permit din manager permisuni sa se conecteze la telefon ,am dezactivat aproape tot si nu se mai conecteaza la telefon ?
0 Aprecieri
Lukas1980
Helping Hand
Opțiuni
Gata am reusit am permis servicii google ,samsung health si health monitor sa conectat ,sa vedem cum tine bateria ,incarcat azi pe la pranz ora 11:00 la 100% am dat o resetare si ce am umblat pe el pentru al optimiza ptr. mine si mai am bateria acum-ora 23:00 37% ecran black and white ptr. consum minim 20240531_230834_1000040202_1717186138.jpg
0 Aprecieri