Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 
Salt la soluție REZOLVAT

Subiect inițial:

Diferențe Watch 4 vs Watch 6

(Subiect creat la: 15-03-2024 10:50 PM)
247 Vizualizări
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Am un Galaxy Watch 4 și poate îmi cumpăr un Watch 6 și aș dori să îmi spuneți vă rog cu ce functii vine nou Watch 6 față de Watch 4?? Ma interesează mai mult la sănătate dar și restul . Și încă ceva. Se poate cumpăra ceas de pe care să vorbești ca la telefon cu cartelă și dacă da cum ii spune ?? MULȚUMESC!!!🤭🤗😙🫣🫣🫡😋
1 Soluţie
Soluţie
AlphaBlue
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Pentru varianta LTE îți trebuie eSIM. Consumă mult mai repede bateria, deși poți să îl folosești și doar prin Bluetooth dacă ai telefonul la tine. Pe partea de funcții pentru sănătate, singurele utilizabile sunt pulsul, oxigenul și ECG-ul, pe care le are și watch 4. Tensiunea este doar pentru jucat altceva nu ai ce face cu ea pentru că arată tot timpul valori apropiate de cele de calibrare, chiar dacă tensiunea reală este mult peste/ sub. Iar ce are în plus watch 6, temperatura "corpului" care este de fapt a mâinii, și dacă ar fi calculată corect, tot nu este relevantă pentru măsurarea temperaturii în scop medical. În rest, are marginile ecranului mai subțiri, cristal safir, câteva diferențe mici de design și cam atât. Merită luat dacă vrei o schimbare mică pe partea de design. Ca și funcționalitate nu prea o să vezi diferențe.

Vizualizare soluţie în postul original

1 Soluţie

8 Răspunsuri
coco79
Legend
Opțiuni
Watch LTE....dar nu merge cu cartela..Cel puțin nu are Samsung asa ceva.Am văzut la alte firme no name ca poți pune cartela sim în el.😂.Oare cât tine bateria la el ..o ora?😂
MariuS23U
GrandMaster
Opțiuni
Salut! Ca să răspunzi la apeluri telefonice, îți trebuie varianta cu Lte (dar nu te aștepta ca apelul preluat să dureze o veșnicie) acum referitor la sănătate, ambele pot măsura tensiunea arteriala de ex ( cu ajutorul unui tensiometru de braț iar ceasul trebuie calibrat conform indicațiilor din Galaxy wereable), Ekg, etc . Acuma depinde de tine și preferințele personale. Totuși dacă vrei sa ai ultimul smart watch lansat Go for it! Ar mai fi ceva diferențe între ele , timpul în care se încarcă ( eu având un watch6 Classic ...zic că și watch 6 este la fel referitor la timpul în care se încarcă).Bine depinde și de câți mAh au capacitatea bateriilor...
Soluţie
AlphaBlue
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Pentru varianta LTE îți trebuie eSIM. Consumă mult mai repede bateria, deși poți să îl folosești și doar prin Bluetooth dacă ai telefonul la tine. Pe partea de funcții pentru sănătate, singurele utilizabile sunt pulsul, oxigenul și ECG-ul, pe care le are și watch 4. Tensiunea este doar pentru jucat altceva nu ai ce face cu ea pentru că arată tot timpul valori apropiate de cele de calibrare, chiar dacă tensiunea reală este mult peste/ sub. Iar ce are în plus watch 6, temperatura "corpului" care este de fapt a mâinii, și dacă ar fi calculată corect, tot nu este relevantă pentru măsurarea temperaturii în scop medical. În rest, are marginile ecranului mai subțiri, cristal safir, câteva diferențe mici de design și cam atât. Merită luat dacă vrei o schimbare mică pe partea de design. Ca și funcționalitate nu prea o să vezi diferențe.
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Mulțumesc foarte mult! Bine că m-ai informat!!
AlphaBlue
Samsung Members Star ★
Opțiuni
Aici este o comparație între ele:
https://www.samsung.com/uk/mobile-phone-buying-guide/galaxy-watch-6-classic-vs-galaxy-watch-4-classi...

Vezi doar că unele lucruri care sunt trecute la watch 6, le are și watch 4, dar nu mai sunt trecute. Iar la specificații sunt mulți senzori în ordine diferită
Vlad1981
Maestro
Opțiuni
Ai 10% reducere la emag dacă introduci codul electroweekend la galaxy watch 6 BT. 16-18 martie e, electroweekend la Emag
0 Aprecieri
danyelioan
Pioneer
Opțiuni
Am și Galaxy wat4 și Galaxy watch 6 ambele LTE am activat esim toate oprite doar reteau automata și mai mult de 24 de ore nu tine bateria foarte slab la baterie primesc doar apeluri am crezut ca watch 6 este mai bun la baterie dar nu
Rapha24
Black Belt 
Opțiuni
Despre Watch 7 se spune ca ar dura bateria cu 50% mai mult!
0 Aprecieri