Închide

What are you looking for?

anulare
Afişează rezultate pentru 
Caută în schimb 
Ați dorit să scrieți: 

Subiect inițial:

Înrolare card Portofel Google

(Subiect creat la: cu 4 săptămâni în urmă)
141 Vizualizări
FAS85
Explorer
Opțiuni
Vă salut. De câteva zile am înrolat un card Revolut în aplicația Portofel Google pe un telefon S21. Totul a funcționat perfect, inclusiv efectuarea plăților. Apoi aceeași aplicație am instalat-o și pe Galaxy Watch4 numai că nu îmi vede cardul deja introdus pe telefon. Ceva sfaturi?
8 Răspunsuri
ElfStone
Samsung Members Star ★★
Opțiuni

Salut,

Repeta procesul de inrolare direct de pe ceas.

Molid
Voyager
Opțiuni
Am facut asta acum vreun an sau mai bine cu Watch 4, dar nu am pastrat aplicatia pe ceas pentru ca trebuia sa setez un cod pin pentru deblocarea ecranului ceasului (ca sa am opțiunea de a face plati cu ceasul). Deci de fiecare data cand deschideam ecranul ceasului (de 10 ori pe zi), trebuia introdus pinul, ceea ce era cam exagerat. Acum e la fel?
FAS85
Explorer
Opțiuni
Nu mi-a cerut cod pin. O sa văd când efectuez o plată cu ceasul dacă e totul în regulă. Până acum așa pare...
0 Aprecieri
RapierXDA
Samsung Members Star ★★
Opțiuni

Da. Este cerinta de securitate Google si este la fel si pe telefon. Pentru a efectua o plata trebuie intai sa deblochezi ecranul dispozitivului (telefon/ceas)

________________________________________
Growing old is mandatory...growing up is optional

Consideri ca un comentariu ti-a fost de ajutor? Marcheaza-l ca solutie in discutia pe care ai deschis-o... Asa vei ajuta si pe altii sa gaseasca rapid rezolvari la probleme similare
gioni666
Hotshot
Opțiuni
Dap, este pentru siguranța ta, pin, parolă, etc..
Se plimbă lumea bună cu mini pos prin mall-uri, etc și te articulează de bani dacă nu ai pon, parolă pe telefon, ceas, etc..
Alex1704
GrandMaster
Opțiuni
Dacă apeși pe + acela mare nu te lasă să conectezi ceasul cu cardul?
0 Aprecieri
FAS85
Explorer
Opțiuni
Am apăsat pe +, am fost direcționat pe telefon și am adăugat cardul manual și acum îl vad și pe ceas. Era ok dacă îl prelua din telefon.
0 Aprecieri
BogdanDanielS
Navigator
Opțiuni
nu e ios 😊, si eu as fi vrut asa...mai ales ca nu orice banca accepta sa bagi cardul fara apk lor...si pe ceas nu poti baga apk deci nici cardul...
0 Aprecieri