Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 
Ugrás a megoldásra MEGOLDVA

Eredeti témakör:

Gear S3 Frontier fapados szoftver

(Témakör létrehozásának dátuma: 01-11-2018 04:44 PM)
2392 Megtekintések
Macskajancsi
Navigator
Beállítások

Üdv!

Most már több, mint egy éve használok egy Galaxy S3 Frontiert, így megérlelődtek bennem különböző problémák, kérdések magával a Samsung politikájával, szoftverezésével kapcsolatben.

 

Például rettenetesen nagy problémának találom azt, hogy az óra egyáltalán nincsen felkélszítve a telefon dualsim opciójára. Tehát ha be van állítva a telefonon az, hogy a dualsim esetén megkérdezze, hogy melyik SIM-ről akarok hívást kezdeményezni, akkor az csak a telefonon működik.
Ha óráról tárcsázok egy számot, vagy telefonkönyvből hívok valakit, akkor a telefonon(!) kérdezi meg a rendszer, hogy melyik simkártyáról akarok hívást kezdeményezni. Agyrém és rettenetesen nagy gáz. Megmondom őszintén, hogy kínomban felröhögtem, amikor megláttam.

Megvan a szituáció? Vettem egy órát 110 ezer Forintért (akkor még annyi volt mikor megvettem) azért, hogy megkönnyítsem az életem. Erre nem hogy könnyebbé tettem volna, hanem most már 2 eszközzel szenvedhetek. 

Télen a telefon el van rakva a télikabát belső legmélyebb bugyrába. Tárcsázok az órával, hogy telefonáljak bluetooth headseten keresztül és akkor elő kell bányászni a telefont táska mélyéről, vagy nagykabát alól, hogy a telefonon kell kiválasszam, hogy melyik simkártyáról indítsam a hívást. BORZALOM és CIKI a Samsung részéről. Ez önök szerint így rendben van?

A másik dolog az eu szabályozás miatti hangerő figyelmeztetés. Azt mondja meg nekem valaki, hogy miért kell minden egyes hangerőnövelésnél felugrani egy ablaknak a telefonon, amikor hangerőt szeretnék növelni. Nem vagyok gyerek, el tudom dönteni, hogy nekem milyen hangerő felel meg. Vállalom a hangerőből fakadó károsodást is. Miért nem elég egyetlen egyszer elfogadni az erre való nyilatkozatot? Például akkor, amikor az összes többi nyilatkozatot elfogadom a telefon megvásárlása után. Miért kell minden egyes újraindítás után ezt a hangerőmizériát előhozni? Értem én, hogy EU kötelezettség a figyelmeztetés, de szerintem az EU csak arra kötelezi a gyártókat, hogy figyelmeztessék a felhasználót, hogy a hangos zenehallgatás káros. De EGYSZER és nem minden egyes alkalommal, valahányszor újraindítom a telefont. De tudjátok mit? Azt is elhiszem, hogy ennek így kell lennie. De amikor az órával növelem a telefon zenei hangerőt, akkor miért nem az órán kell jóvá hagyni azt, hogy tudomásul vettem a hangerőből eredő problémákat?????? Miért kell ismét előhalászni a telefont a télikabát legbelső zsebéből kesztyűben??????????? Akkor minek az óra, ha nekem ígyis, meg úgyis elő kell vennem a telefont ahhoz, hogy bármit csinálhassak? Ennek mi az értelme? Akkor a franc fog kínlódni az órával, állítok hangerőt a telefonon. Akkor  minek vegyek Samsung órát? Mesélje már el nekem valaki.

Aztán az óra billentyűzete. Annyira *****, annyira fapados, hogy igazából önsanyargatással felér egy üzenet megírása. De nem azért, mert kicsi a billentyűzet, hanem azért, mert rossz a billentyűzet szoftver. Nem lehet vele összetett szavakat írni. Mert ha egy szótőhöz toldalékot akarnék csatolni, akkor egy szóközt biggyeszt a rendszer a már korábban beírt szótő után. És akkor vissza kell léptetni a kurzort a szótőhöz és kizárólag egyesével betűzve lehet folytatni az írást. Mert ha a T9-el szeretném folytatni, akkor egy teljesen más szóra cseréli ki a T9 a már korábban beírt szót. AGYRÉM. Már el se kezdek az órával írni, mert csak a falba verem a fejem tőle. Inkább ismételten a telefont húzom elő és ismételten megkérdezem, hogy minek is kell az óra, ha még egy rövid válaszüzenetet se lehet rajta írni???????
Azt már csak zárójelben teszem hozzá, hogy ha elkezdek egy viberüzenetre válaszolni, de közben bejön mégegy viber üzenet, akkor a már elkezdett írásom elszáll és nem lehet elküldeni. De ez bizonyára a Viber hibája, nem az óráé...

Aztán az értesítéshang. Csengőhangot lehet saját mp3-mat váasztani, értesítéshangot pedig nem. Értesítési hangot kizárólag a gyári hangok közül lehet választani. Miért is??????? Ha arra megy ki a játék, hogy az új modelleken majd lehet és vegyek másik órát, hát rossz hírt kell közöljek: kizárt dolog, hogy mégegyszer az életben Samsung órát vegyek.

Itt van még a zenelejátszó. Azt magyarázza meg nekem legyenszíves valaki, hogy amikor órán vezérlem a telefon zenelejátszóját (tehát nem az óra a zene  forrása, hanem a telefon), akkor miért nem lehet olyan alap funkciót kapcsolni, mint a "véletlen sorrend". Elkezdem hallgatni a zenét és észreveszem, hogy korábban bekapcsoltam a véletlen sorrend opciót, de most már nincsen rá szükségem. Ki szeretném kapcsolni. Ehhez persze ismét a telefont kell elővenni, mert órán ezt nem lehet megoldani... Akkor minek az óra, ha még ehhez is elő kell venni a telefont???????

És akkor még ide jönnek azok a dolgok, hogy hiába állítom be a telefonon azt, hogy csak akkor jöjjön értesítés az órára ha viselem, mégis megjön az üzenet amikor töltőn van. 
Aztán hiába állítom be, hogy villanjon fel az óra kijelzője értesítéskor, ez ilyen fakultatív nála. Ha van kedve akkor felvillan, ha nincsen kedve, akkor nem villan fel.

Hát hirtelen ezek jutottak eszembe, ezek azok a funkciók, amik miatt úgy döntöttem, hogy inkább android wear lesz a következő órám. Ezek amiket leírtam olyan apró dolgok, hogy pár óra alatt ki lehetne javítani, de mégsem teszik. Azt nem tudom elképzelni, hogy senki mást nem zavarnak, csak engem.

0 tetszik
Ugrás a megoldásra
12 Válaszok
Megoldás
Guru11
Pioneer
Beállítások

A tipikus problémát nem így értettem. 

Nekem ment márt tönkre telefon kijelző, vigyázó használat mellett. Arra gondoltam, hogy kitaláltak valamit, baharongozzák, reklámozzák, aztán pedig utólag így vagy úgy kiderül, hogy gond van vele. Például mint a Note 7-nél. Vagy S7 Edgenél, aminél kb 2 év után derülget kifelé, hogy gondok vannak a kijelzővel.

 

Persze más gyártónál is vannak hasonló gondok, csak ott nem harangoznak be ilyen hamar, egy még kísérleti terméket, akkor sem ha még csak első generációs. 

Macskajancsi
Navigator
Beállítások

A börleszk folytatódik. Valaki írta, hogy nem számol emeleteket az órája, vagy teljesen fals értékeket mutat. Már nekem is. Azt írta ma, hogy 1 emeletet tettem meg, pedig sokkal többet mentem valójában. Volt már mínuszban is az emeletszámláló.  Ez még annyira nem is izgatna, de az, hogy edzésmérésnél fogja magát az SHealth és eltűnik, nos ez már nagyon zavaró. Persze megy a háttérben, mert rendesen leáll az automatikus leállással, ha abba hagyom az edzést, csupán nem lehet látni a csuklómozdulatra az információkat. Egyszerűen nem lehet előhívni. Se az utoljára használt alkalmazásokból, se úgy, hogy rákattintok az SHealthra mégegyszer. Túl vagyok a rendszer visszaállításon és mindig új óraként állítom be, mert a Samsungnak nem annyira erőssége a szinkronból visszaállítás. Napi szintem szoktam kikapcsolni az órát, tehát még az se lehet, hogy valami benne maradt az agyában, mert negyedévente indítom csak újra, szóval teljesen érthetetlen. Szerintem ezt direkt csinálja a Samsung, hogy guruljon be az ember és vegyen új órát. Persze juszt se veszek, illetve ha mégis, akkor nem Samsungot.

 

Nagyszerű fejlemény, hogy a frissítés óta összhangban van a telefon az órával. Azaz ha az órát "ne zavarjanak" módba teszem, akkor a telefon is abba kerül. Szép teljesítmény ez a kezdő lépés az ész felé az óra csecsemő aggyal rendelkező programozóitól. Igaz, még nem teljes a siker, mert még mindig minden baromság miatt elő kell rángatni a telefont, ha valamire utasítani akarom a telefont. Például az EU marhaságát, hogy leokézzam a magas hangerőre figyelmeztető ablakot, vagy pl másik simkártyáról szeretnék hívást kezdeményezni. Hát ha még a telefon akkuját is látnám speciális számlap nélkül, vagy hasonló nyalánkságok lennének, az maga a menyország lenne. De tudom, ez örök álom marad és majd megcsinálja más gyártó.

0 tetszik
Dincsi
Student
Beállítások
Sziasztok van a viberen ez a kozosseg dolog,csinaltam is 1et de lakattal van es kiirja h privat a csopi,es nem nyilvanos 😞
0 tetszik