Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Rozbłyski na matrycy TV QE55Q7FNA

(Temat utworzony: 04-07-2022 08:13 AM)
1276 Wyświetlenia
Members_lKE7smn
First Poster
Opcje

Witam. Czy Wasze Qledy tez tak szybko się zużywają? Mój 4 letni QE55Q7FNA posiada takie rozjaśnienia od niedawna łącznie naliczyłem 4-5 miejsc z takimi jasnymi plamami plus centralnie przez środek matrycy w pionie idzie cienka linia z przyciemnionym obrazem najlepiej widoczna na dole przy jednym z rozbłysków koło loga Samsung.  Dodatkowo coraz częściej się zawiesza przy przełączaniu aplikacji, bądź też gubi dźwięk przy włączeniu aplikacji z kanałami TV.  Jestem ciekaw czy tylko mi się trafił taki felerny egzemplarz, czy jest to raczej normą w telewizorach Qled.  Jak na 4 letnie użytkowanie telewizora to jego żywotność jest bardzo niska.20220704_075035.jpg20220704_074546.jpg

0 Like
25 Odpowiedzi
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Members_lKE7smn  Na forum jeszcze nie było takich przypadków jak są u ciebie. Wiadomo że QLED się wypalają i jest normalne ale są filmy które oczyszczaj ekran z pozostałości (Screen Burn In Fix). U ciebie jest do wymiany ekran lub zakup nowego TV.

Slider2002
Explorer
Opcje

Ile godzin przepracował ten tv?

0 Like
Members_lKE7smn
First Poster
Opcje

telewizor użytkowany w warunkach domowych, czasami kilka godzin, a czasami wcale nie był uruchomiony. Najbardziej irytuje mnie fakt że wydałem prawie 6tyś na TV, który działał bezawaryjnie tylko przez 4 lata

0 Like
Bonio
First Poster
Opcje
Mam to samo. A rozbłyski są od ok 2 lat. Co ciekawe jak jest ciemny film to tych jasnych plam mało widać. Najbardziej uwidaczniają się na jasnym tle. Dolna krawędź nie podświetla się w filmach 16x9 czy tam takich panoramicznych gdzie matryca u dołu i góry nie podświetla się na wysokość ok 10cm
0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Bonio  niestety tutaj potrzebny będzie serwis 


Zuzuni
Journeyman
Opcje

Witam,mam ten sam problem z moim samsungiem,zastanawiam się na naprawą .Jaki byłby to koszt.

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Zuzuni  Raczej naprawa jest mało opłacalna przy wymianie matrycy.

Jak chcesz się dowiedzieć o koszty pozostaje kontakt z serwisem.

Autoryzowane Centra Serwisowe
https://www.samsung.com/pl/support/service-center/

Zuzuni
Journeyman
Opcje

chodzi mi o mniej więcej,czy 1000 zł czy 2000 zł

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

To zależy jaki masz model TV? W tamtym roku pytałem się jaki jest koszt matrycy do modelu UE43RU7472 to cena była 1400 zł.