Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

QE65Q67R pionowe pasy w tle (chyba podświetlenie)

(Temat utworzony: 02-12-2019 11:59 PM)
2234 Wyświetlenia
Majk86
Journeyman
Opcje

Witam

 

Chciałym się upewnić czy dostałem wadliwy egzemplarz (tv kupiony parę dni temu) chociaż wątpie żeby to było normalne. Ciągle widać pionowe pasy jakby nierównomierne podświetlenie , najbardziej przeszkadza to w grach gdzie obraz jest dynamiczny a te pasy ciągle widać jakby coś było pod ekranem.  Na zdjęciach jest po prostu jednolity szary kolor. Sprawdzone na starszym modelu z podswietleniem krawędziowym i nic takiego nie występuje.

11.jpg22.jpg

0 Like
4 Odpowiedzi
MichałM
Expert
Opcje

Cześć @Majk86 ,

 

Pasy, które obserwujesz to efekt bandingu i jest integralną cechą technologii wyświetlaczy ciekłokrystalicznych (LCD). W różnym stopniu będzie ono widoczne w każdym wyświetlaczu LCD.  Z uwagi na konstrukcję układów podświetlania, może być widoczne w większym stopniu w urządzeniach LED TV, korzystających z tego typu podświetlenia.

Spróbuj dostosować ustawienia obrazu w menu telewizora, aby ten efekt zminimalizować(Ustawienia->Obraz->Ustawienia Eksperckie).

Majk86
Journeyman
Opcje

Jest to strasznie irytujące i aktualnie bardzo żałuje zakupu chociaż po recenzjach i oglądaniu w sklepie nic takiego nie występowało. Da radę cokolwiek w tej sytuacji zdziałać jeżeli chodzi o gwarancję czy starać się bezpośrednio w sklepie ? Bo narazie dostałem info z srwisu, że nie widać problemu na zdjęciach...

w ruchu wygląda to jeszcze gorzej ...w ruchu wygląda to jeszcze gorzej ...

0 Like
CzarekSz
Pioneer
Opcje

Jeśli pasy widoczne na ekranie bardzo Ci przeszkadzają i nie da się wyregulować ustawień na tyle, by efekt zminimalizować, myślę, że jedyną opcją, która pozostaje jest konsultacja bezpośrednio z infolinią Samsung. 

Możliwe, że konsultanci po zobaczeniu zdjęć będą w stanie coś zasugerować :winking-face:

Majk86
Journeyman
Opcje

Nie da się tego wyregulować a z konwersacji z Samsungiem wynika , że wydając ponad 4 tys na tv trzeba szczęścia żeby obraz był ok 😛 ( QC chyba do bani w fabryce ) Tak więc akurat zdążyłem zwrócić moja sztukę do sklepu i póki co będę trzymał się z dala od samsunga. 

0 Like