Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Problem z podłączeniem soundbar Q70R do TV QE55Q70RAL przez HDMI

(Temat utworzony: 18-06-2022 03:37 PM)
803 Wyświetlenia
Pit82
Student
Opcje

Witam,

Od jakiegoś czasu walczę z podłączeniem jak w tytule.
Proszę o pomoc w rozwiązaniu problemu bo oszaleje :smiling-face:

W skrócie, kabel HDMI podłączony do portu TV HDMI IN 4(ARC), w soundbarze do HDMI OUT (TV ARC). Na soundbarze testowałem na źródle D.IN oraz HDMI.

TV:
Kod modelu: QE55Q70RALXXN
Wersja oprogramowania: T-MSMDEUC-1392.0
Numer seryjny: 0EA43HDMC01509V

Soundbar:
Kod modelu: HW-Q70R/EN

Dźwięku działa jedynie przez TV. Próbowałem dodawać nowe urządzenie audio w TV, ale nie zostaje dodane żadne z podłączenia HDMI. Mam dostępne jedynie Optical(nawet jak mam wył kabel) oraz BT.

Resetowałem opcje dźwięku, nie pomogło.
Używałem innych kabli HDMI, nie pomogło.
Odłączałem wszystkie kable pozostawiając jeden HDMI, nie pomogło.
Testowałem kabel HDMI w ustawieniach TV, nie pomogło..

Na komputerze dźwięk przez HDMI na soundbarze działa
Na TV dźwięk przez Optical działa.
Anynet+ jest włączony

Wyczerpałem listę pomysłów i nie wiem już jak ugryźć temat.

Może ktoś ma pomysł jak z tym powalczyć?

:((

0 Like
10 Odpowiedzi
Av0id_me
Pathfinder
Opcje
Może to wejście w telewizorze popsute
0 Like
patyczak
Big Cheese
Opcje
@Klimoo może mieć rację, TV nie wykrywa soundbara, nawet jako nieznane urządzenie ale podpięte pod gniazdo HDMI. Niewesoło to wygląda.
0 Like
_Technik_
Samsung Members Star ★★
Opcje
@Members_Ibmjd1W Witam. Uszkodzonie HDMI jest zazwyczaj jakimś przepięciem czesto w burze. Jeśli nic takiego się nie wydarzyło to nie ma co zaraz panikować. Proponuję na początku zrobić reset telewizora i zacząć od początku. I pytanie czy telewizor widzi na tym wejsciu inne urządzenie jak np: laptopa przez HDMI? Często w Sony tak było że zawieszały się HDMI jeśli był to telewizor z Androidem.
Pit82
Student
Opcje

Witam,

Dziękuję za nadesłane pomysły i podpowiedzi.

Przetestowałem soundbar na wszystkich portach HDMI w TV wchodząc w Źródło -> Przewodnik połączeń -> urządzenia audio -> HDMI(ARC) -> dalej -> pojawia się lista na której mam do wyboru jako źródło tylko optyczne, telewizyjne i BT. Przeleciałem tak HDMi od 1 do 4. Lista zawsze kończy się bez możliwości przełączenia na HDMI. Jak wchodzę w źródło na koniec to widzę np. HDMI1 nie rozpoznano urządzenia.

Soundbar posiada dwa złącza HDMI ARC OUT oraz HDMI IN. Soundbar podłączałem pod komputer przez HDMI IN i działa poprawnie. Po podłączeniu pod HDMI ARC komputer nie wykrywa urządzenia.

Zastanawiam się czy komputer rozpoznaje ten typ gniazda. Czy ktoś kiedyś próbował? 

Tylko jeżeli nawet miałbym spalony HDMI ARC w soundbarze to dlaczego pod HDMI IN nie mogę się podłączyć w TV skoro PC go widzi??

TV na wszystkich portach HDMI 1-4 widzi komputer.

Jakiś sprytny pomysł? Ja już wyrywam włosy z nóg bo z głowy dawno powyrywane :))

0 Like
MatiJ
Expert
Opcje

Cześć @Pit82 

PC go widzi, ponieważ złącze w PC jest skonfigurowane jako OUT (wyjście). W TV wszystkie wejścia masz IN za wyjątkiem właśnie HDMI ARC.  Podłącz komputer lub dekoder do wejścia ARC w TV, aby wykluczyć usterkę samego portu.

0 Like
Pit82
Student
Opcje

Dziękuję za odpowiedź.

Już testowałem wszystkie porty w TV pod komputer i wszystkie działają. Widzą komputer. Zauważyłem dziwną rzecz. Bardzo dziwną. Jak mam podłączony głośnik pod złącze optyczne to mam dźwięk, oczywiste :smiling-face: ale jak podłączę do tego kabel HDMI ARC (tylko na tym porcie tak jest) to dodatkowo używając pilota TV kiedy podgłaśniam/ściszam to widzę nazwę soundbara w TV i oczywiście mogę obsługiwać soundbar pilotem z TV. Na samym optycznym muszę używać dodatkowo pilota z soundbara aby zwiększyć sobie głośność. Pilot z TV nie działa. Jeżeli odłączę kabel optyczny pozostawiając HDMI ARC to tracę dźwięk.

Czyli TV widzi soundbar, w pewnym sensie. Pomimo tego że w TV w źródle ten port (HDMI 4 ARC) jest oznaczony jako urządzenie nie rozpoznane. Coś jakby TV nie poznawał do końca kolegi soundbar, ale coś tam o nim wie.

TV kupiony został w Belgii, soundbar w Polsce. Nie znają języka aby się dogadać? Czyżby produkty tego samego producenta kupione w odstępie 1-2lat nie były ze sobą kompatybilne? Czy ja już powoli wariuję? 😭

0 Like
Pit82
Student
Opcje

Wie ktoś jak zrobić totalny reset TV? mam tylko w opcjach poszczególne resety dla dźwięku(robiłem,nie pomogło), obrazu itd. Jest jakiś główny? tak jak w Tel. albo PC resetujemy wszystko włącznie z pamięcią i ustawieniami. Może gdzieś przywiesiło się oprogramowanie...

0 Like
PrzemekM
Samsung Members Star ★★★
Opcje

@Pit82  

Ustawienia->Ogólne->Resetuj.


0 Like
Pit82
Student
Opcje

No to kolejna ciekawa rzecz, mam taką opcję tylko że wyblankowaną. Po kliknięciu "ta funkcja nie jest dostępna". Jak to odblokować?

0 Like