Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Czy da się skrócić automatyczne wyłączanie telewizora z 4 godzin w UE49MU6442U

(Temat utworzony: 24-11-2017 11:37 PM)
83270 Wyświetlenia
Puni
First Poster
Opcje

Witam. Od nie dawna posiadam telewizor UE49MU6442U . Ku mojemu zdziwieniu nie było opcji czasowego wyłączenia telewizora ( 15-120minut). Zobaczyłem jednak  ,że jest opcja ,że po 4 godzinnach bezczynności się sam wyłączy...   ale... 4 godziny to strasznie dużo. Czy istnieje jakaś opcja aby zmniejszyć długość tego czasu?? Dziekuje za pomoc.

24 Odpowiedzi
Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje
A spróbuj wejść w ustawienia Ogólne/Menadżer systemu/Czas i Automatyczne wyłączenie... :winking-face:

Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Ludek6666
Apprentice
Opcje

Posiadam ue50mu6102.

Ustawienia -> ogólne -> rozwiązania Eco ->  Automatyczne wyłączanie zasilania 

 

tą funkcję da się tylko włączyć lub wyłączyć. Włączenie powoduje  ze TV wyłącza się po 4h. Nie da się tego edytować. Czy da sie coś z tym zrobić żeby skrócić ten czas ?

Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Ludek6666 nie, ta funkcja ma ustawiony czas bezczynności na 4 godz. i nie zmienisz tego. Ale zawsze możesz funkcji ręcznego wprowadzenia czasu po jakim tv może się wyłaczyć.


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
0 Like
Ludek6666
Apprentice
Opcje

W jaki sposób ręcznie ustawic krótszy czas aby tv się wyłączył?

Szewcu72
Samsung Members Star ★
Opcje

@Ludek6666 Menu > Ogólne > Menadżer systemu > Czas > Automatyczne wyłączenie...

 

Ludzie, czy Wy staracie się w jakikolwiek sposób poznać swoje urządzenia lub choć trochę zgłębić się w instrukcję obsługi?

Masakra jakaś z tym społeczeństwem teraz. :smiling-face-with-sunglasses::face-with-rolling-eyes::thinking-face:


Jeśli moja odpowiedź była pomocna, kliknij LIKE lub ZAAKCEPTUJ JAKO ROZWIĄZANIE.
Ludek6666
Apprentice
Opcje

Właściwie mój problem nie został rozwiązany. Chciałbym skrócić czas po którym się za każdym razem tv wyłącza, z 4h na np 1h. Ustawienie w menadżer systemu -> czas ->  automatyczne wyłączenie  ->  dziala ale trzeba je za każdym razem na nowo ustawiac po włączeniu telewizora. Chciałbym to ustawic na stałe.  Lub poprostu zmienić w ustawieniach eco  automatyczne wyłączenie na krótszy czas.  Jeżeli nie da się tego ustawic, czy można zaprogramować pilot tak aby szybciej wchodzić, jednym no przyciskiem  w wybrane ustawienia ?

 

vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@Ludek6666 Poczytaj instrukcje obsługi na stronie 88 

Przechwytywanie.PNG

0 Like
Ludek6666
Apprentice
Opcje

Rozumiem, ale moje pytanie brzmi czy można to zmienić.... oraz czy można zaprogramować pilot aby jednym kliknięciem wejść odrazu w ustawienia 

 

Ola_P
Explorer
Opcje

@Ludek6666 

 

Niestety, nie ma opcji zaprogramowania pilota, żeby szybciej wchodzić w tę opcje.

Jeżeli chodzi o wyłączenie, to jest też opcja wyłącznika czasowego (w tym samym miejscu w Menadżer systemu). Tam możesz ustawić w jakie dni, o której godzinie telewizor ma się wyłączyć, jest cały harmonogram, który można według potrzeb i preferencji ustawić.

To jest jedyna opcja, niestety nie ma możliwości skrócenia tych 4h w Rozwiązaniach Eco, ani ustawić automatycznego wyłączania po upływie jakiegoś czasu na stałe.