Zamknij

Czego szukasz?

anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Świecąca plamka na matrycy 55MU7042.

(Temat utworzony: 01-04-2019 02:59 PM)
1059 Wyświetlenia
xmario79
Explorer
Opcje

Hej. Mam problem. Na swoim 55MU7042 (kupionym rok temu) zauważyłem taką jasną świecącą plamkę którą widać na białym tle i na innych intensywnych kolorach. Reklamować, czekać ? Nie przeszkadza to bardzo ale teraz ciągle patrzę na tą plamkę podświadomie. Co radzicie ?

 

0 Like
xmario79
Explorer
Opcje

Wizyta serwisanta dziś o 15. Ciekawe co stwierdzi ...

0 Like
pietas
Pioneer
Opcje

OK , czekamy na wieści , powodzenia :winking-face: 

0 Like
xmario79
Explorer
Opcje

Był serwis i stwierdził że odkleiło się coś w panelu i będą wymieniać mi cały panel. Zostawią mi tylko plastiki więc jakby nowy telewizor. Z jednej strony fajnie ale miałem profesjonalną kalibrację i pójdzie to kosza bo jednak każda matryca jest troszkę inna:-(

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@xmario79  Ale pozostaje jeszcze Ci płyta główna i zasilacz + tylna obudowa. Co do matrycy wymieniają na taką samą jaka występuję w tym modelu. Przy każdej wymiany trzeba przeprowadzić ponowną kalibracje od nowa.

0 Like
xmario79
Explorer
Opcje

Ale ogólnie dobrze jak wymienią czy lepiej już nie ruszać ?

0 Like
vdsl2
Samsung Members Star ★★
Opcje

@xmario79  A jak była robiona kalibracja manualnie czy przyrządem ?

0 Like
xmario79
Explorer
Opcje
Przyrządem. Profesjonalna wizyta SkalibrujTV.pl
0 Like
pietas
Pioneer
Opcje

Elo , szacunek dla SAMSUNG że zgodzili się to wymienić !!! To chyba była odklejająca się dioda nie ??? 

Co do kalibracji to tak, nie ma 2 takich samych paneli , będziesz musiał zamawiać od nowa , ale spox nie łam się i tak polecają kalibrować co 12 miechów   ;))) 

 

Daj znać jak nowy panelik jak odadzą :face-with-tears-of-joy:

 

Pozdro !!! 

0 Like
xmario79
Explorer
Opcje

Tak coś mówili o odklejonym elemencie 🙂 Generalnie decyzję podjęli po kilku minutach. No nic będę musiał bo już teraz ciężko by mi było przyzwyczaić się do obrazu bez kalibracji. Spoko, odezwę się, sam jestem ciekaw jak to wyjdzie.

0 Like
RadekK
Hotshot
Opcje

Hej @xmario79,

Świetnie, że serwis stanął na wysokości zadania :smiling-face: Zachęcam, abyś kliknął "Zaakceptowno jako rozwiązanie" pod postem wybranego użytkownika. To daje motywacje do dalszej pomocy na forum. Dzięki!

 

ezgif-1-7856dd9228e5.gif

 

0 Like