Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Telefon töltés

(Témakör létrehozásának dátuma: 15-06-2021 06:16 PM)
202 Megtekintések
KerLevi
Pioneer
Beállítások
Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy ti hogyan szoktátok kímélni az akkumlátort a töltés szempontjából? Hogyan hozható ki a legjobb és leghosszabb élethossz az akksiból csak a töltés szempontjából?

Konkrétabban arra gondolok, hogy mondjuk éjszakára felrakjátok-e tölteni, vagy figyeltek arra, hogy x százalék felett nem töltöd stb...

Köszi😇
8 Válaszok
RozvM
Samsung Members Star ★★★
Beállítások

Szia!

Új készülék lévén jobban figyelek az akkumulátor kímélésére, ezáltal 85-90%-nál nem szoktam magasabb értékig tölteni.


Kérlek nyomj a MEGJELÖLÉS MEGOLDÁSKÉNT! gombra, hogyha az adott hozzászólás megoldotta a problémádat. Ezzel nem csak a mi munkánkat, hanem a felhasználók gyorsabb és könnyebb tájékozódását is elősegítheted!

Kristof120701
Navigator
Beállítások
Én beállítottam egy olyan rutint a Bixby rutinoknál, hogy éjszaka, amikor általában én fent hagyom a töltön a telefonomat reggelig (ez, hogy folyton 100%-ig töltöm akkukímélés szempontjából nem egy jó szokás), akkor kikapcsolja a (szuper) gyorstöltést és jóval kisebb áramerősséggel tölti az akksit, reggel pedig magától visszakapcsol a gyorstöltés.
GyulusA
Samsung Expert
Beállítások
Szia! Nálam is általában 90-95% a plafon, és 15% alá csak véletlenekkel.
HardSense
Journeyman
Beállítások

Sziasztok!

Én beszéltem olyan emberrel, aki ilyen akkumulátor gyárban dolgozik, és azt mondta, hogy elvileg ezeknek az aksiknak az a legjobb, ha folyamatosan 80-95%-on tartod. Valakinek van tudomása ilyenről? Tényleg ez lehet a legjobb egy aksinak?

RozvM
Samsung Members Star ★★★
Beállítások

Az aksiknak az a legjobb, ha folyamatosan 80-95%-on tartod.


Az érték nagyjából megfelel, de a metódus nem annyira. Az alábbi cikket ajánlom elolvasásra:

https://www.androidauthority.com/maximize-battery-life-882395/


Kérlek nyomj a MEGJELÖLÉS MEGOLDÁSKÉNT! gombra, hogyha az adott hozzászólás megoldotta a problémádat. Ezzel nem csak a mi munkánkat, hanem a felhasználók gyorsabb és könnyebb tájékozódását is elősegítheted!

0 tetszik
TheMobilTrend
Pioneer
Beállítások

Laci szerintem tökéletesen összefoglalja ebben a videóban a dolgok lényegét:

https://www.youtube.com/watch?v=S5U7pwb0_Q4

0 tetszik
OliverM
Samsung Expert
Beállítások

Én tetszés szerint töltöm és merítem, de kímélet a nagyon meleg vagy nagyon hideg környezettől :smiling-face:

0 tetszik