Bezárás

What are you looking for?

mégse
A következő eredményeinek megjelenítése: 
Helyette a következő keresése: 
Így értette? 

Eredeti témakör:

Milyen gyorsan jött meg az Android 14?

(Témakör létrehozásának dátuma: 31-10-2023 11:20 PM)
435 Megtekintések
KrisztianK
Samsung Expert
Beállítások

Sziasztok!

Gondolom senkinek sem új infót az, hogy a Galaxy S23 termékekre befutott az Android 14 operációs rendszer, valamint a hozzákapcsolódó One UI 6 felülete. Sokak szerint, sokat kellett várni rá, holott ez inkább csak egyfajta türelmetlenség, amit a felgyorsult világunk eredményez.

Elmélkedős cikk következne, néhány olyan ténnyel, amit a Galaxy Világának ezen cikkéből csentem!

Az tény, hogy a bétaprogramok történelmének legtermékenyebb időszakán vannak túl azok, akik részt vettek az Android 14-hez kapcsolódóban. Elméleti síkon magyarországi felhasználók hivatalos úton nem csatlakozhattak be, ugyanis nem veszünk részt azon országok között, amelyek jogosultak „vásárba vinni a bőrüket”. Ergo, szükséges Odin rásegítése, valamint néhány telepítési forrás – viszont most ebbe ne menjünk bele.

Forrás: Galaxy VilagaForrás: Galaxy Vilaga

A One UI 6 esetében akad egy másik furcsaság, miszerint a Galaxy S23 termékek egységes lapkával kerültek forgalomba; nem úgy, mint az előző években az elődjeik, ahol a Snapdragon mellett Exynosos is feltűnt a portfólióba, amelyre külön kellett optimalizálnia a fejlesztőknek. Ehhez képest most egyszerűbbnek tűnt a felállás, ám mégsem lett az, amit sokakat meglepett.

Ugorjunk. Már 2 hete legalább azt hallom, hogy nyugodtan kiadhatná a Samsung a végleges változatát az alaprendszernek, ám most pedig arról olvasom, hogy nem lett a legtökéletesebb; illetve sok az olyan jellegű bug, amelyet orvosolhattak volna, ám nem tettek meg.

A Samsung teljes mértékben időben volt, és időben lett volna akkor is, ha csak novemberben adták volna ki az új op. rendszer frissítését. A Galaxy Világa oldala összegyűjtötte, hogy az egyes Androidok mikor érkeztek meg az éppen aktuális évi tavaszi flagshipekre:

  • Android 14: 2023.10.30. (hétfő) – Galaxy S23 | S23+ | S23 Ultra [EUX]
  • Android 13: 2022.10.24. (hétfő) – Galaxy S22 | S22+ | S22 Ultra [EUX]
  • Android 12: 2021.11.18. (csütörtök) – Galaxy S21 | S21+ | S21 Ultra [XEH]
  • Android 11: 2020.12.10. (csütörtök) – Galaxy S20 | S20+ | S20 Ultra [XEH]
  • Android 10: 2019.12.09. (hétfő) – Galaxy S10e | S10 | S10+ [XEH]
  • Android 9: 2019.01.08 (kedd) – Galaxy S9 | S9+ [XEH]

Igen, jól látjátok, hogy a legelső One UI és a 2.0-ás 2019-ben debütált, azaz azonos esztendőben. A lista remekül prezentálja, hogy kezd előre tolódni, ősz eleje/közepe felé az operációs rendszernek a váltási időszaka. Nyilván a gyártó célja, hogy év végéig minél több termékre lezongorázza a frissítésnek az elérhetőségét. Vélhetően már jövő tavaszra minden érintett modellre be is fog futni, csak éppen szerintem már elmúltak azok az idők, amikor olyan újdonságokat hoztak volna el a fejlesztők, amiért mindenki kapkodna.

Ti miként álltok a gyorsított szoftver cseréhez? – Esetleg már telepítettétek a One UI 6-ot?...És ha igen, mik a tapasztalatok?

Üdv.:
K

Forrás: https://galaxyvilaga.hu/2023/10/31/oktoberben-megkaptuk-az-android-14-operacios-rendszert-a-galaxy-s...

8 Válaszok
GTamás
Samsung Members Star ★★
Beállítások
Szerintem, ha hiba nélkül tud jönni a frissítés, akkor mindenképpen örömteli, ha hamar ki is tudják adni. Én még hétfőn reggel feltettem S23U-ra, szerintem sokkal folyamataosabbak lettek az animációk, 1-2 apróság volt az elején, amiben volt kis hiba, de úgy tűnik, hogy wipe chache után azok is eltűntek nálam.
0 tetszik
vRicsi
Student
Beállítások
Hibával nem találkoztam,de egy két dolog átkerült ami idegesít és pár fontos Good Lockos alkalmazás nem elérhető még nálam.Valahogy vissza tudok még menni előző verzióra?
0 tetszik
ItsNotReal
Journeyman
Beállítások
Ma néztem, megérkezett. Jó egyébként? Még nem szedtem le a frissítéstScreenshot_20231101_194021_Software update.jpgScreenshot_20231101_194017_Software update.jpg
StarAroundABlackHole
Helping Hand
Beállítások
Nem, az sajnos nem lehetséges. Mit hiányolsz pontosan?
0 tetszik
vRicsi
Student
Beállítások
Megérkezett közben a GoodLockos frissítés.Theme parkba szín kódok alapján sikerült megcsinálni quick panelt olyanra mint az előző verzióban.
0 tetszik
Dtj122
Legend
Beállítások
Igen🙂
0 tetszik
AndrasK
Samsung Expert
Beállítások
Szia! Szerintem már túl gyors a változás.
0 tetszik
borisz98
First Poster
Beállítások
A34-re nem tudja valaki mikor jön?
0 tetszik